Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulková v Sydney vo finále
Dominika Cibulková sa siedmy raz v kariére prebojovala do finále dvojhry na okruhu WTA. V austrálskom Sydney (dotácia 690 000 dolárov) si poradila s nasadenou dvojkou a svetovou päťkou Nemkou Angelique Kerberovou 6:2, 4:6, 6:3. Vo finále sa stretne v piatok s najvyššie nasadenou Agnieszkou Radwaňskou o tretí titul na WTA Tour.
Slovenská jednotka získala v Sydney už tretí skalp hráčky Top 10 - 1. kole deklasovala Česku Kvitovú 6:1, 6:1, vo štvrťfinále zdolala Talianku Erraniovú hladko 6:2, 6:1. So svetovou štvorkou Radwaňskou, ktorá v Sydney ešte nestratila ani set, má Cibulková negatívnu bilanciu 0:3. Posledný duel však obe hráčky odohrali ešte v roku 2008 na US Open. Radwaňská minulý týždeň triumfovala na turnaji v novozélandskom Aucklande. Cibulková má v Sydney vďaka postupu do finále už istú prémiu 62 300 dolárov a 320 bodov do svetového rebríčka WTA.
Cibulkovej vyšiel úvod zápasu s Kerberovou. Prelomila súperkino podanie a ujala sa vedenia 3:1, ale Nemka kontrovala rebrejkom. No Cibulková potom získala tri gemy za sebou a prvý set sa stal jej korisťou. Slovenka sa na dvorci výborne pohybovala, z forhendu neustále tlačila Nemku do defenzívy a rovnako ako vo štvrťfinálovom dueli proti Erraniovej predviedla viacero ukážkových bekhendov po čiare. Kerberová pôsobila na kurte unaveným dojmom, robila príliš veľa nevynútených chýb.
V druhom sete si Kerberová vybudovala náskok 4:1. Cibulková si následne nechala zavolať trénera Liptáka, ktorý jej radil, aby si chodila sama po body, viac si pomáhala servisom a vrátila sa k nátlakovej hre z prvého setu. Svetová pätnástka v ďalších minútach znížila na 3:4, no záver setu patril Kerberovej. V rozhodujúcom zobrala Cibulková opraty zápasy do svojich rúk, vďaka skvelým returnom dvakrát zobrala Kerberovej podanie a za stavu 5:1 išla podávať na víťazstvo. Nemka ešte znížila na 3:5, no Cibulková pri vlastnom podaní dotiahla zápas do úspešného konca, keď po víťaznom forhende premenila hneď prvý mečbal. Cibulková tak upravila vzájomnú bilanciu s Kerberovou na 3:0 vo svoj prospech.
Ďakuje slovenským fanúšikom
Dominika Cibulková: „Chcela by som sa poďakovať slovenským fanúšikom, ktorí má v Sydney povzbudzujú počas každého zápasu. Sme malá krajina a je skvelé, že sú tu. Veľká vďaka patrí aj štyrom členom môjho tímu. V Sydney som zdolala tri hráčky z elitnej svetovej desiatky, čo si veľmi cením. Vo finále proti Age Radwaňskej to bude otvorené. Už dlho sme spolu nehrali. Je to výborná hráčka, ktorá je už dlhé roky v Top 10. Ja však nemám čo stratiť a na finálový zápas sa veľmi teším."
(TASR)
Karol v Bergame končí v 2. kole
Miloš Karol nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 v talianskom Bergame (145 250 eur, tvrdý povrch v hale). Úspešný kvalifikant nestačil v druhom kole na Taliana Stefana Travagliu a podľahol mu 4:6, 5:7 za 69 minút. Okrem dvojhry sa dvadsaťdvaročný slovenský daviscupový reprezentant predstavil aj vo štvorhre. Spolu s Fínom Patrikom Niklasom-Salminenom prehrali v prvom zápase s holandskou dvojicou Jarno Jans, Niels Visker 6:7(3), 6:4, 5-10.
FOTO: Instagram/internazionalidibergamo
Farkašová finalistkou dvojhry na ITF J100 v Trnave
Nikola Farkašová (na snímke) postúpila do finále dvojhry na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J100 v Trnave. V pozícii najvyššie nasadenej hráčky nestačila v súboji o titul na dvojku pavúka Isabellu Angelinu Abendrothovú z Nemecka a podľahla jej 6:7(6), 3:6. Pätnásťročná zverenka trénera Edmunda Pavlíka a kondičného Juraja Fuljera má doposiaľ na svojom konte štyri singlové tituly z juniorského okruhu ITF.
Karol do druhého kola v Bergame
Miloš Karol postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 100 v talianskom Bergame (145 250 eur, tvrdý povrch v hale). Úspešný kvalifikant si v úvodnom zápase poradil so šiestym nasadeným domácim hráčom Andreom Pellegrinom (139. ATP) a zdolal ho 6:4, 6:2 za 68 minút. Jeho ďalším súperom bude opäť Talian - Stefano Travaglia. Okrem dvojhry sa dvadsaťdvaročný slovenský daviscupový reprezentant predstaví aj vo štvorhre po boku Fína Patrika Niklasa-Salminena.
FOTO: Instagram/internazionalidibergamo
MS U16: Slováci obsadili 10. priečku
Slovenskí tenisti do 16 rokov obsadili konečné desiate miesto na majstrovstvách sveta družstiev (3. - 9. november, Santiago, Čile). Tím v zložení Leon Sloboda, Richard Križan a Andrej Adamović pod vedením kapitána Miloslava Grolmusa nestačil v súboji o deviate miesto na výber Brazílie a podľahol mu 0:2. Do Južnej Ameriky nemohol cestovať pôvodne nominovaný Dominik Mačej, ktorý pred odletom ochorel a nahradil ho Andrej Adamović.
Krajčí vo finále dvojhry na turnaji ITF M15 v Egypte
Michal Krajčí sa prebojoval do finále dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v v egyptskom Šarm aš-Šajchu (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii šiesteho nasadeného hráča nestačil v súboji o titul na dvojku pavúka Tobyho Samuela z Veľkej Británie a podľahol mu 2:6, 4:6 ha 79 minút. Dvadsaťročný zverenec trénera Lukáša Lacka a kondičného Ladislava Olasza tak nezískal svoj druhý titul na mužskom okruhu ITF. Z prvého sa radoval v marci tohto roku rovnako v Šarm aš-Šajchu. Vďaka finálovej účasti sa prvý raz posunie do šiestej stovky rebríčka ATP, v jeho onlajn vydaní mu patrí 584. priečka.
Gombos v Helsinkách bez hlavnej
Norbert Gombos nepostúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 125 v Helsinkách (181 250 eur, tvrdý povrch v hale). Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza nestačil vo finále kvalifikácie na piateho nasadeného Francúza Geoffreya Blancaneauxa a podľahol mu 3:6, 4:6 za 87 minút.








