Cibulková vo finále prehrala

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulková vo finále prehrala

Dominika Cibulková podľahla vo finále turnaja WTA v New Havene ako druhá nasadená 26. hráčke svetového rebríčka Darii Gavrilovovej z Austrálie 6:4, 3:6, 4:6. Finále trvalo 2 hodiny 45 minút. Pre Cibulkovú to bolo v poradí 19. finále na okruhu WTA, prvé od lanského októbra, keď získala titul na WTA Finals v Singapure. Do rebríčka si pripíše 305 bodov a na konto jej pribudne 71 090 amerických dolárov pred zdanením, ale na 9. titul si musí ešte počkať.

V  pondelňajšom vydaní rebríčka sa vráti do elitnej desiatky, keď predstihne Poľku Agnieszku Radwaňskú. Turnaj v New Haven bol pre Cibulkovú generálkou na záverečný grandslam sezóny US Open, na ktorom v úvodnom kole ako nasadená jedenástka narazí na krajanku Janu Čepelovú. Gavrilovová získala prvý singlový titul na turnaji WTA, doposiaľ triumfovala len na štyroch podujatiach série ITF.
       Na začiatku finálového duelu sa Cibulková s Gavrilovou trápili na podaní. Austrálčanka mala dvakrát brejk dobru, slovenská jednotka však vždy kontrovala, keď viackrát dokázala otočiť ťažké stavy 15:40. V ôsmom geme nevyužila Cibulková pri Gavrilovovej servise vedenie 40:0, no v koncovke setu slávila úspech vďaka agresívnej hre s množstvom víťazných forhendov.
      V úvode druhého dejstva videli diváci strhujúci tenis plný dlhých razantných výmen od základnej čiary. Gavrilovová vyhrala "maratónsky" vyše desaťminútový gem za stavu 2:2, následne potvrdila brejk a dostala sa na koňa. V deviatom geme premenila v poradí tretí setbal a vynútila si rozhodujúce dejstvo. V ňom v Tildenovom geme Cibulková čistou hrou prelomila podanie Gavrilovovej. Austrálčanka však potom získala tri gemy v rade a odplatila Cibulkovej vlaňajšiu prehru z Wimbledonu.
      "Počas celého duelu som cítila, že ho mám pod kontrolou. O jeho osude rozhodlo pár loptičiek, možno dve-tri. Keby som ich zabila, vyhrala by som, no dala som ich do autu, taký je šport, taký je tenis. Cítila som sa dobre a bojovala som, no nestačilo to. Niekedy človek podá pekný výkon, dá do toho všetko, no aj tak prehrá. Viacerí po zápase hovorili, že to bolo najlepšie finále na okruhu WTA v tomto roku, veľmi si ho cením. Bol to úplne iný zápas ako vo Wimbledone. Daria hrala výborne a potvrdila, že má jedny za najlepších nôh na okruhu. Dokázala vrátiť do kurtu veľa lôpt, jej obiehačky boli účinné," povedala Cibulková.
      Napriek finálovej prehre vyslovila s celkovým vystúpením v New Haven spokojnosť. "Finálová prehra ma trochu mrzí, no musím to brať pozitívne. V New Haven som vyhrala veľa ťažkých zápasov a počas turnaja sa mi podarilo zvyšovať úroveň mojej hry. Musím teraz dobre zregenerovať, lebo dnešné finále bolo fyzicky veľmi náročné a už v pondelok ma čaká prvé kolo na US Open. Proti Janke Čepelovej som hrala iba raz, aj to už dávnejšie. Aj keď som sa v piatok dozvedela výsledok žrebu, snažila som sa nemyslieť na slovenské derby a sústredila som sa iba na turnaj v New Havene. Ešte si chcem trochu vychutnať, že mám za sebou najlepší týždeň v tomto roku a potom sa vynasnažím dobre pripraviť na US Open. Turnaj mi dodal veľa sebavedomia, dokázala som vyhrať niekoľko náročných zápasov za sebou, zvládla som ťažké situácie. Chcem si toto sebavedomie zobrať aj do ďalšieho týždňa a byť fyzicky v pohode." (tasr)

Vložené: 27. 08. 2017       Kategória: Aktuality

RG: Vyžrebovali kvalifikáciu

V nedeľu v Paríži vyžrebovali kvalifikáciu druhého grandslamového turnaja roka Roland Garros. Predstavia sa v nej piati slovenskí reprezentanti - traja muži a dve ženy. V mužskom pavúku to budú Lukáš Klein, Jozef Kovalík a Alex Molčan, zo žien budú o postup do hlavnej súťaže bojovať Rebecca ŠramkováViktória Hrunčáková.

Istú účasť v hlavnom pavúku má zo Slovákov iba Anna Karolína Schmiedlová, víťazka tohtotýždňového turnaja v Parme.