• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Cibulkovej rozlúčka

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulkovej rozlúčka

 
news img

Dominika Cibulková neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Vlaňajšia štvrťfinalistka prehrala ako nasadená osmička s dvadsaťsedmičkou "pavúka" Chorvátkou Anou Konjuhovou 6:7 (3), 6:2, 4:6. V úvodnom dejstve nevyužila náskok 5:1 a dva setbaly. Poslednou slovenskou zástupkyňou vo Wimbledone je Magdaléna Rybáriková, ktorá sa v sobotu pokúsi prvý raz v kariére v súboji s Ukrajinkou Curenkou prebojovať do grandslamového osemfinále.

V úvodných dvoch gemoch nevyužila ani jedna z hráčok brejkbaly. Cibulková však potom získala štyri gemy za sebou a vybudovala si náskok 5:1. Konjuhová v ďalších minútach pridala na agresivite, zmazala manko dvoch brejkov a vyrovnala na 5:5. V dvanástej hre Chorvátka odvrátila dva setbaly a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Cibulková síce vyrovnala z 0:3 na 3:3, Konjuhová však potom získala štyri body v rade, keď predviedla plejádu bekhendových winnerov.
      Na začiatku druhého dejstva Cibulková prelomila súperkino podanie, v ďalšom geme odvrátila sériu brejkbalov a ujala sa vedenia 2:0. Za stavu 4:2 i 5:3 Chorvátku opäť brejkla a prišiel na rad tretí set. V ňom Konjuhová rýchlo odskočila Cibulkovej na 5:1 a hoci Slovenka ešte znížila na 4:5, Chorvátka si už záver postrážila. Slovenskej jednotke tak odplatila prehru z vlaňajšieho Roland Garros v Paríži. (tasr)
      

 

Vložené: 07. 07. 2017       Kategória: Aktuality
 
news img

Klein v Prahe do štvrťfinále

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Prahe (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole si mal zmerať sily so siedmym nasadeným Michailom Kukuškinom z Kazachstanu, ten však na duel nenastúpil. Ďalším súperom dvadsaťsedemročného hráča Národného tenisového centra bude francúzsky kvalifikant Maxime Chazal.

07. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková v Ríme začala víťazne

Rebecca Šramková postúpila do druhého kola dvojhry na prestížnom turnaji WTA 1000 v Ríme (6 009 593 eur, antuka vonku). V úvodnom kole zvíťazila nad Američankou McCartney Kesslerovou, ktorú zdolala 6:3, 6:3 za 87 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Ladislava Olasza vyzve v ďalšom kole sedemnástu nasadenú Lotyšku Jelenu Ostapenkovú. Šramková, dvadsaťosemročná hráčka Národného tenisového centra, obhajuje v talianskej metropole vlaňajšie osemfinále, v ktorom ju vo vyrovnanom zápase zastavila práve Ostapenková.

06. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová v Prahe už iba v debli

Katarína Kužmová (na snímke) nepostúpila do druhého kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Prahe (60 000 USD, antuka vonku). Úspešná kvalifikantka nestačila v prvom kole na domácu Češku Barboru Palicovú a podľahla jej 4:6, 2:6 za 78 minút. Kužmová pokračuje v Prahe ešte vo štvorhre, spolu s Ukrajinkou Anastasiou Sobolievovou zvíťazili v úvodnom zápase nad českou dvojicou Natalie Donald, Eliška Forejtková 6:2, 6:2. V súboji o postup do semifinále si zmerajú sily s ďalšou domácou dvojicou Dominika Šálková, Julie Štruplová.

06. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Prahe do druhého kola

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Prahe (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom zápase si poradil s Dánom Augustom Holmgrenom a zdolal ho 6:3, 7:5 za 96 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra si v ďalšom kole zmeria sily s víťazom česko-kazašského súboja medzi Maximom Mrvom a siedmym nasadeným Michailom Kukuškinom.

05. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová do hlavnej v Prahe

Katarína Kužmová (na snímke) postúpila do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Prahe (60 000 USD, antuka vonku). V prvom kole kvalifikácie zvíťazila nad Ukrajinkou Nadijou Kolbovou 6:2, 6:2, v eliminačnom finále zdolala najvyššie nasadenú Číňanku Xinxin Yao 0:6, 6:4, 6:3. Jej súperkou v prvom kole hlavnej súťaže bude domáca hráčka Barbora Palicová.

05. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Prahe o hlavnú súťaž

Norbert Gombos postúpil do finále kvalifikácie dvojhry na challengeri 75 v Prahe (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom eliminačnom kole zdolal v pozícii náhradníka Španiela Oriola Rocu Batallu a zvíťazil vo vyrovnanom zápase 7:6(6), 6:3 za 125 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza zabojuje o postup do hlavnej súťaže proti jedenástemu nasadenému Ukrajincovi Vitalijovi Sačkovi.

04. 05. 2025
Aktuality Více zde