Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulkovej stop v Ríme

Dominika Cibulková neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Ríme. V kvalitnom a dramatickom stretnutí prehrala s Ruskou Mariou Šarapovovou 6:3, 4:6, 2:6. Bývalá svetová jednotka, ktorá slávila úspech vďaka agresívnej hre, upravila vzájomnú bilanciu s Cibulkovou na 4:3.
V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti víťazke súboja medzi Španielkou Garbine Muguruzovou Blancovou a Austrálčankou Dariou Gavrilovovou.
Cibulkovej vyšiel úvod zápasu, po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:0 a prvý set získala vo svoj prospech. V druhom dejstve Šarapovová obmedzila počet nevynútených chýb, začalo jej fungovať prvé podanie i obojručný bekhend po čiare a v koncovke slávila úspech. Na začiatku tretieho setu odskočila Slovenke na 3:0 a zápas už dotiahla do úspešného konca. (tasr)

Klein v Prahe už do semifinále
Lukáš Klein (na snímke) postúpil do semifinále dvojhry na challengeri 75 v Prahe (91 250 eur, antuka vonku). Vo štvrťfinále si poradil s francúzskym kvalifikantom Maxime Chazalom a zdolal ho 7:6(4), 6:3 za 131 minút. Ďalším súperom dvadsaťsedemročného hráča Národného tenisového centra bude Rakúšan Filip Misolic.

Mihalíková v Ríme prehrala
Tereza Mihalíková (na snímke) spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nepostúpili do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 1000 v Ríme (6 009 593 eur, antuka vonku). V úvodnom zápase nestačili na štvrtú nasadenú taiwansko-lotyšskú dvojiu Su-Wei Hsieh, Jelena Ostapenková a podľahli jej hladko 1:6, 2:6 za 65 minút. V talianskej metropole sa zo Sloveniek predstaví vo štvorhre ešte Rebecca Šramková po boku Poľky Magdy Linetteovej.

Karol do semifinále štvorhry
Miloš Karol (na snímke) postúpil do semifinále štvorhry na challengeri 75 v Prahe (91 250 eur, antuka vonku). Spolu s Rakúšanom Neilom Oberleitnerom zdolali vo štvrťfinále domácu dvojicu štartujúcu na voľnú kartu Hynek Bartoň, Jakub Nicod 7:6(2), 6:1 za 68 minút. V súboji o postup do finále si zmerajú sily s ukrajinsko-českým párom Denys Molčanov, Matej Vocel.

Kužmová v debli s tesnou prehrou
Katarína Kužmová (na snímke) nepostúpila do semifinále štvorhry na turnaji ITF WTT W75 v Prahe (60 000 USD, antuka vonku). Spolu s Ukrajinkou Anastasiou Sobolievovou nestačili vo štvrťfinále na domácu dvojicu Dominika Šálková, Julie Štruplová a podľahli jej vo vyrovnanom zápase 6:0, 6:7(8), 8-10 za 91 minút. Kužmová so Sobolievovou nevyužili v druhom sete sedem mečbalov.

Šramková podľahla Ostapenkovej
Rebecca Šramková neuspela v druhom kole dvojhry na turnaji WTA 1000 v Ríme (6 009 593 eur, antuka vonku). Sedemnástej nasadenej Lotyške Jelene Ostapenkovej podľahla 6:1, 4:6, 3:6 za 106 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Ladislava Olasza neodplatila súperke napriek sľubnému úvodu vlaňajšiu osemfinálovú prehru.

Klein v Prahe do štvrťfinále
Lukáš Klein (na snímke) postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Prahe (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole si mal zmerať sily so siedmym nasadeným Michailom Kukuškinom z Kazachstanu, ten však na duel nenastúpil. Ďalším súperom dvadsaťsedemročného hráča Národného tenisového centra bude francúzsky kvalifikant Maxime Chazal.