• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Tituly z ITF J1 v Kolumbii

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Tituly z ITF J1 v Kolumbii

 
news img

Na oficiálnom výjazde Slovenského tenisového zväzu získala trojica mladých reprezentantov ďalšie tituly. Po deblovom víťazstve Nikoly Daubnerovej v Kostarike sa na jednotkovom turnaji v Kolumbii tešili Peter Naď, Renáta Jamrichová a Nina Vargová. Naď spolu s Paraguajčanom Martinom Antoniom Vergarom del Puertom tvorili druhý nasadený pár a vo finále zdolali kanadsko-americkú dvojicu Duncan Chan, John Kim. Vo vyrovnanom zápase zvíťazili 6:4, 5:7, 10-8. Pre zverenca trénera Ľubomíra Kurhajca je to tretí deblový titul na okruhu ITF, doposiaľ najcennejší.

V dievčenskej štvorhre zvíťazili Renáta Jamrichová s Ninou Vargovou. Vo finále si poradili s dvojkami pavúka Krystal Blanchovou, Avou Krugovou zo Spojených štátov amerických a vyhrali 7:5, 6:2. Pre obe hráčky NTC to bol zhodne piaty titul v kariére, prvý z jednotkového turnaja.

Vo dvojhre sa z pätice Slovákov najviac darilo Nikole Daubnerovej. Šestnásťročná zverenka trénera Martina Zathureckého sa prebojovala do štvrťfinále, v ktorom veľmi tesne prehrala s Japonkou Sayakou Ishiiovou 3:6, 6:1, 6:7(5).

Výsledky dvojhry:

Michal Krajčí - 3. kolo
Peter Naď - 2. kolo
Nikola Daubnerová - štvrťfinále
Nina Vargová - 3. kolo
Renáta Jamrichová - 2. kolo

 

Fotogaléria

  • Vergara del Puerto, Peter Naď

     Vergara del Puerto, Peter Naď

  • Peter Naď, Vergara del Puerto

     Peter Naď, Vergara del Puerto

 
 
Vložené: 22. 01. 2022       Kategória: Aktuality
 
news img

Mihalíkovej parťáčka vzdala semifinálový zápas

Tereza Mihalíková (na snímke) spolu s Belgičankou Greet Minnenovou nenastúpili na semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v nemeckom Karlsruhe (92 742 EUR, antuka vonku). Druhá nasadená dvojica si mala zmerať sily s rusko-belgickým párom Jana Sizikovová, Alison van Uytvancková, no pre zranenie Minnenovej museli zápas vzdať bez boja.

14. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Matúšová získala prvý titul na okruhu ITF

Barbora Matúšová získala svoj prvý titul na ženskom okruhu ITF. Druhá nasadená hráčka zdolala vo finále turnaja ITF WTT W15 v egyptskej Káhire osmičku pavúka Nomu Nohu Okugueovú z Nemecka 6:2, 7:5. Celým turnajom prešla dvadsaťdvaročná Slovenka bez straty setu. 

22. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Klein o hlavnú v Nemecku

Lukáš Klein zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Troisdorfe (45 730 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole kvalifikácie si dvadsaťštyriričný hráč NTC poradil s Poliakom Pawlom Ciasom a zdolal ho 6:4, 6:7(3), 6:1 za 157 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si vo finále kvalifikácie zmeria sily s Libanončanom Hadym Habibom.

22. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Balus s Daubnerovou finalistkami áčkového turnaja v Miláne

Irina Balus s Nikolou Daubnerovou postúpili do finále štvorhry na áčkovom juniorskom turnaji ITF JA v Miláne. Piata nasadená dvojica nestačila vo finále na druhý nasadený chorvátsko-belgický pár Lucija Čiričová Bagaričová, Sofia Costoulasová a podľahla mu 4:6, 5:7. Pre Daubnerovú bol turnaj dobrou prípravou na grandslamový Roland Garros.

22. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Pokorný s deblovým titulom z Osijeku

Lukáš Pokorný získal titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT M25 v chorvátskom Osijeku (25 000 USD, antuka vonku). Spolu s Indom Devom Javiom zdolali vo finále druhý nasadený domáci pár Luka Mikrut, Mili Poljičak 7:6(3), 3:6, 10-8. Pre zverenca trénera Ľubomíra Kurhajca je to druhý deblový titul na okruhu ITF medzi mužmi. Vlani sa tešil v Bosne a Hercegovine po boku Krištofa Minárika.

21. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Alex: Vydarená príprava na RG

Alex Molčan zažil ďalší výborný týždeň v tenisovom kolotoči. Na turnaji ATP 250 v Lyone postúpil už do svojho tretieho finále na hlavnom okruhu ATP. Na ceste do záverečného zápasu nestratil ani jeden set, no v súboji o titul bol nad jeho sily najvyššie nasadený Cameron Norrie z Veľkej Británie. Prehra síce dvadsaťštyriročného hráča NTC mrzela, no s výhľadom na nadchádzajúci grandslamový turnaj Roland Garros považuje svoje ťaženie v Lyone za povzbudivé.

21. 05. 2022
Aktuality Více zde