• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Slovensko na ME do San Rema

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Slovensko na ME do San Rema

 
news img

Dievčatá SR do 14 rokov vo francúzskom Saint Valery en Caux zvíťazili v kvalifikačnej skupine letných ME nad Nórskom 3:0, v semifinále nad Maďarskom 2:1 a postúpili do finálovej skupiny ME v San Reme 5.-7. júla. Kapitán Daniel Čálik vedie zostavu Nikola Daubnerová, Sára Šarinová, Nina Vargová. V utorok Slovensko vo finále skupiny prehralo s Ruskom 0:3. Na vyvrcholenie postupujú prvé dva tímy. Osemčlennú finálovú skupinu tvoria: Rusko, Slovensko, Česko, Švajčiarsko, Grécko, Ukrajina, Taliansko, Srbsko.

V kvalifikačnej skupine letných ME chlapcov do 14 rokov v českej Veske prehralo Slovensko so Srbskom 0:3 a už nepostúpi na vyvrcholenie šampionátu. Pondelková prehra s Izraelom 0:2 znamenala, že v utorok hralo Slovensko  o 7. miesto s Bosnou a Hercegovinou. Naši reprezentanti zvíťazili 3:0. Pod kapitánskym vedením Martina Jedináka SR hrala v zložení David Schwarc, Michal Krajčí, Markus Lazarčík.

 

Vložené: 02. 07. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj v NTC

Slovenský tenisový zväz usporiadal pre hráčov NTC trojdňový kontrolný tréningový turnaj družstiev, ktorý vo štvrtok vyvrcholil poslednými zápasmi. Hráči si vyskúšali zápasovú pripravenosť, zmerali sily vo vzájomnej konfrontácii a taktiež mali možnosť stráviť spoločný čas ako partia a navzájom sa povzbudiť v neľahkých chvíľach. Nešlo o body do rebríčka, nebojovali o žiadnu prémiu. Odmenou za víťazstvá bol dobrý pocit a radosť z hry.

22. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Benčičová nastúpi za Slovan

Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová sa počas prerušenej sezóny pripravuje na Slovensku. Po uvoľnení opatrení prijatých na zamedzenie šírenia koronavírusu sa už vrátila aj na kurty. Zázemie jej poskytol Slovan Bratislava, za ktorý sa v júni predstaví v slovenskej extralige.
      

22. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Psychologická pomoc od ATP

Mužský okruh ATP v čase pandémie koronavírusu podáva pomocnú ruku tenistom v oblasti ochrany a podpory ich duševného zdravia. Na základe partnerskej spolupráce im renomovaná klinika Sporting Chance poskytne pomoc psychológov, odborníci budú hráčom k dispozícii v nepretržitej prevádzke na poradenstvo cez telefón. Jedným zo zakladateľov spoločnosti je bývalý anglický futbalový reprezentant Tony Adams.
    

21. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Druhý deň vo fotografiách

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

20. 05. 2020
Aktuality Více zde