• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Dievčatá ZsTZ opäť úspešnejšie

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Dievčatá ZsTZ opäť úspešnejšie

 
news img

Aj v tomto roku sa konalo stretnutie výberov Západoslovenského a Juhomoravského tenisového zväzu v kategórii mladšieho žiactva. Ide o tradičnú akciu pre najmladších tenistov, ktorá pre mnohých hráčov znamená prvú medzinárodnú skúsenosť. V Západoslovenskom regióne sa teší záujmu mladých tenistov aj ich rodičov.

Všetci nominovaní, rebríčkovo najlepší z ročníka 2008, okamžite potvrdili účasť a ich prístup bol naozaj obdivuhodný. Pod vedením kapitánov  Bolemana a Lajkepa boli aj v tomto roku úspešnejšie víťazné dievčatá.  Bodovali už aj chlapci, čo v minulých rokoch chýbalo. Prítomné vedenie oboch zväzov sa dohodlo na pokračovaní týchto športových vzťahov, čo je výzvou pre ďalší ročník  mladých hráčov v regióne.

Dievčatá:

Soňa Depešová  -  Barbora Veselá                        0:6,  2:6
Natália Kročková  -  Julie Paštiková                       6:1, 6:1
Mia Pohánková  -  Anna Dvořáčková                     6:1, 6:1
Lea Belanská  -  Tereza Růžičková                        6:3, 6:2
Depešová, Kročková -  Růžičková, Veselá             4:6, 1:6
Belanská, Pohánková  -  Dvořáčková, Paštiková   2:6, 7:6, 8-10

Chlapci:

Dylan Bairo  -  Jan Raštica                                   1:6, 3:6
Marko Bekéni  -  Štěpán Žiška                              1:6, 3:6
Radovan Kriško  - Sebastian Blaška                     7:6, 6:3
Tomáš Glos  -  Jan Sýkora                                    2:6, 1:6
Bairo, Kriško  -  Raštica, Žiška                              4:6, 0:6
Bekéni, Glos  -  Blaška, Sýkora                             3:6, 0:6

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 17. 11. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Pohár v českých rukách

Prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko spolu s generálnym sekretárom Igorom Moškom odovzdali vo štvrtok Pohár priateľstva do českých rúk. Uplynulý víkend zvíťazili Česi v priateľských medzištátnych stretnutiach nad Slovenskom v pomere 8:2. Sily si zmerali tímy do 14, 16, 18 a 23 rokov a taktiež fedcupoví a daviscupoví reprezentanti. O dva slovenské body sa zaslúžili výber žien do 23 rokov a chlapcov do 18 rokov. Pohár od nich prevzal prezident Českého tenisového zväzu Ivo Kaderka.

09. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

ATP dočasne prechádza na nový systém počítania rebríčka

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) sa rozhodla dočasne zaviesť do praxe nový systém počítania svetového rebríčka. Dosiaľ tenisti získavali body za 18 najlepších výsledkov na turnajoch v priebehu uplynulých 52 týždňov, pandémia koronavírusu však donútila kompetentných k zmene s ambíciou dosiahnuť férovejší prístup. Po novom sa budú do rebríčka ATP rátať body získané za 22-mesačné obdobie od marca 2019 do decembra 2020.

07. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Fotogaléria FC a mužov U23

Bratislavské víkendové stretnutia Pohára priateľstva medzi fedcupovými tímami a tímami mužov do 23 rokov Slovenska a Česka sledoval objektívom aj fotograf Roman Benický. Obe stretnutia skončili tesne v neprospech domácich hráčov 2:3, no priniesli množstvo zaujímavých športových momentov.

06. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Slovo prezidenta a kapitánov

Medzištátne stretnutia medzi Slovenskom a Českom spoznali cez víkend svojich víťazov. Pohár priateľstva získalo Česko, no prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko a kapitáni domácich výberov sa zhodujú na tom, že to bola vydarená akcia a splnila svoj účel. Nielen že hráči mali možnosť zasúťažiť si v ostrých zápasoch, opäť sa ukázala a ešte viac upevnila aj výborná spolupráca slovenského a českého zväzu, bez ktorej by ani táto unikátna akcia nebola možná.

05. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

FC: Češky zvíťazili 3:2

Slovenské tenistky prehrali v priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre tím kapitána Petra Pálu sa na harde v bratislavskom NTC postarala Tereza Martincová, ktorá v dueli tímových dvojok zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú 6:0, 6:4. Na záverečných 2:3 z pohľadu domácich hráčok upravili sestry Viktória a Katarína Kužmové, ktoré zdolali pár Makréta Vondroušová, Miriam Kolodziejová 6:4, 5:7, 11:9. Katarína Kužmová tak zažila úspešný debut v slovenskom fedcupovom tíme.

05. 07. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Muži U23: Štvorhra rozhodla o prehre

Slovenskí tenisti do 23 rokov prehrali v priateľskom stretnutí s Českom 2:3. V nedeľu sa v úvodnom singli presadil Alex Molčan, no v poslednej dvojhre Tomáš Líška prehral.O víťazovi sa rozhodovalo vo štvorhre. Kapitán Ladislav Simon poslal na dvorec Alexa Molčana so Samuelom Puškárom, ktorí nestačili na pár Macháč, Lehečka a podľahli mu 4:6, 4:6. 

05. 07. 2020
Aktuality Více zde