• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Djokovič diskvalifikovaný z US Open

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Djokovič diskvalifikovaný z US Open

 
news img

Srbského tenistu Novaka Djokoviča diskvalifikovali z grandslamového turnaja US Open za napálenie loptičky do krku čiarovej rozhodkyne. K incidentu prišlo v osemfinálovom stretnutí mužskej dvojhry proti Španielovi Pablovi Carrenovi-Bustovi za stavu 5:6 v prvom sete. Djokovič bol nasadená jednotka a v tomto roku ešte neokúsil trpkosť prehry. Na základe rozhodnutia organizátorov Srb príde o všetky body za postup do osemfinále i o prémie, ktoré zarobil na turnaji.

Djokovič mal za stavu 5:4 k dispozícii tri setbaly, Carreno Busta ich však odvrátil, vyrovnal na 5:5 a v ďalšom geme zobral Srbovi servis. Favorit v návale frustrácie následne odpálil loptičku, nechtiac trafil čiarovú rozhodkyňu do krku a tá spadla na zem. Navyše Djokovič po druhý raz v priebehu niekoľkých minút napálil loptičku tam, kde sa nesmie, a hoci v druhom prípade to nebolo silné, len nešťastné, empajrový rozhodca po konzultácii so supervízorom rozhodol o jeho diskvalifikácii.

"Rozhodca vylúčil Novak Djokoviča na základe pravidiel US Open za nebezpečné a bezohľadné odpálenie loptičky z kurtu. Keďže ho diskvalifikovali, príde o všetky body do renkingu aj prémie, navyše dostane pokutu zodpovedajúcu závažnosti previnenia," uviedol v komuniké organizátor turnaja Tenisová asociácia Spojených štátov (USTA).

Srb sa po zápase nevyjadril pre akreditované médiá, neskôr však zverejnil na sociálnych sieťach stanovisko, v ktorom sa ospravedlnil: "Z tejto situácie som sklamaný. Našťastie je rozhodkyňa v poriadku a už sa cíti lepšie. Veľmi ma mrzí, že som jej spôsobil bolesť. Nebolo to správne, ale nespravil som to úmyselne. Teraz musím začať opäť pracovať a poučiť sa z tohto, aby som sa posunul ďalej. Ospravedlňujem sa za svoje správanie. Som vďačný svojmu tímu a rodine, že ma podporila. Rovnako aj fanúšikom, ktorí sú vždy pri mne. Ďakujem vám a ospravedlňujem sa."

"Samozrejme si nemyslím, že to bol úmysel zo strany Djokoviča. Nikto to nechce spraviť naschvál, ale občas sa to stane. Nesmie sa to robiť, ale Novak ju určite nechcel zasiahnuť," povedal po zápase Carreno-Busta. (tasr)
        
    

 

Vložené: 07. 09. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Pokorný s deblovým titulom na ITF M25 v Tbilisi

Lukáš Pokorný (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT M25 v gruzínskom Tbilisi (30 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s domácim hráčom Aleksandre Bakshim zvíťazili vo finále v pozícii druhého nasadeného páru nad novozélandsko-japonskými jednotkami pavúka Ajeetom Raiom s Kajčim Učidom a zdolali ich 6:2, 6:4 za 69 minút. Pre dvadsaťtriročného hráča Národného tenisového centra je to trinásty deblový titul na mužskom okruhu ITF.

FOTO: Instagram Lukáša Pokorného

17. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Paríži bez titulu

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nezískali titul vo štvorhre na turnaji WTA 125 v Paríži (100 000 eur, antuka vonku). Vo finále nestačili na druhý nasadený rusko-maďarský pár Irina Chromačevová, Fanny Stollarová a podľahli mu vo vyrovnanom zápase 6:4, 6:7(5), 5-10 za 112 minút. Mihalíková s Nichollsovou si tak na prvú spoločnú trofej budú musieť ešte počkať. Šancu budú mať už na budúci týždeň v Štrasburgu, kde sa predstavia na podujatí WTA 500.

17. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Paríži o deblový titul

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou bez boja postúpili do finále štvorhry na turnaji WTA 125 v Paríži (100 000 eur, antuka vonku). Najvyššie nasadený americký pár Desirae Krawczyková, Nicole Melicharová-Martinezová im na semifinálový duel nenastúpil. O svoj prvý spoločný titul zabojujú Mihalíková s Nichollsovovu v sobotu proti druhej nasadenej rusko-maďarskej dvojici Irina Chromačevová, Fanny Stollarová.

16. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Karol v Záhrebe končí v osmičke

Miloš Karol (na snímke) nepostúpil do semifinále štvorhry na challengeri 75 v Záhrebe (91 250 eur, antuka vonku). Spolu s Čechom Andrew Paulsonom nestačili vo štvrťfinále na domácu dvojicu Luka Mikrut, Mili Poljičak a podľahli jej 1:6, 4:6 za rovnú hodinu. Dvadsaťdvaročný daviscupový reprezentant si opäť vylepšil svoje postavenie v deblovom rebríčku ATP, v jeho onlajn verzii mu aktuálne patrí 155. priečka.

FOTO: Instagram Miloša Karola

16. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Jamrichová v Trnave už do semi

Renáta Jamrichová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Trnave (60 000 USD, antuka vonku). Držiteľka voľnej karty zvíťazila vo štvrťfinále nad treťou nasadenou Austrálčankou Astrou Sharmovou (154. WTA) a zdolala ju 4:6, 7:5, 6:4 za takmer tri hodiny. Zverenka trénera Mateja Liptáka a kondičného Sebastiána Smoleňáka vyzve v ďalšom zápase Japonku Maj Hontamovú.

15. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Paríži do semifinále

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v Paríži (100 000 eur, antuka vonku). Vo štvrťfinále si poradili s japonsko-indonézskym párom Miju Katová, Aldila Sutjiadiová a zdolali ho 6:1, 6:4 za 75 minút. V súboji o postup do finále vyzvú najvyššie nasadenú americkú dvojicu Desirae Krawczyková, Nicole Melicharová-Martinezová.

FOTO: Marleen Fouchier

15. 05. 2025
Aktuality Více zde