• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Dnes vo Wimbledone

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Dnes vo Wimbledone

 
news img

Dnes sa začína Wimbledon s účasťou piatich slovenských tenistov vo dvojhre a ďalších dvoch - Zelenaya a Poláška - vo štvorhre. V ženskom debli sa predstaví iba Viktória Kužmová s partnerkou Benčičovou. Mertiňákova zverenka dnes v All England Clube v singli ako prvá zasiahne do bojov, keď o dvanástej nastúpi proti Slovinke Hrrcogovej. Dnes hrá všetkých päť slovenských singlistov.

Dvojhra mužov - 1. kolo:
Martin Kližan (SR) - Jérémy Chardy (Fr.), vzájomná bilancia 2:2 (17.00 h, kurt č. 9)
Jozef Kovalík (SR) - Robin Haase (Hol.), bilancia 0:1 (15.00 h, kurt č. 14)

Dvojhra žien - 1. kolo:
Viktória Kužmová (SR) - Polona Hercogová (Slovin.), bilancia 0:1, (12.00 h, kurt č. 6)
Magdaléna Rybáriková (SR) - Arina Sobolenková (Biel.-10), bilancia 0:0 (14.00 h, kurt č. 3)
Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Monica Puigová (Portor.), bilancia 1:3 (14.00 h, kurt č. 4)

 

 

Vložené: 01. 07. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj v NTC

Slovenský tenisový zväz usporiadal pre hráčov NTC trojdňový kontrolný tréningový turnaj družstiev, ktorý vo štvrtok vyvrcholil poslednými zápasmi. Hráči si vyskúšali zápasovú pripravenosť, zmerali sily vo vzájomnej konfrontácii a taktiež mali možnosť stráviť spoločný čas ako partia a navzájom sa povzbudiť v neľahkých chvíľach. Nešlo o body do rebríčka, nebojovali o žiadnu prémiu. Odmenou za víťazstvá bol dobrý pocit a radosť z hry.

22. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Benčičová nastúpi za Slovan

Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová sa počas prerušenej sezóny pripravuje na Slovensku. Po uvoľnení opatrení prijatých na zamedzenie šírenia koronavírusu sa už vrátila aj na kurty. Zázemie jej poskytol Slovan Bratislava, za ktorý sa v júni predstaví v slovenskej extralige.
      

22. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Psychologická pomoc od ATP

Mužský okruh ATP v čase pandémie koronavírusu podáva pomocnú ruku tenistom v oblasti ochrany a podpory ich duševného zdravia. Na základe partnerskej spolupráce im renomovaná klinika Sporting Chance poskytne pomoc psychológov, odborníci budú hráčom k dispozícii v nepretržitej prevádzke na poradenstvo cez telefón. Jedným zo zakladateľov spoločnosti je bývalý anglický futbalový reprezentant Tony Adams.
    

21. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Druhý deň vo fotografiách

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

20. 05. 2020
Aktuality Více zde