Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Domi má vlastnú značku

Dominika Cibulková za asistencie wimbledonskej šampiónky Marion Bartoliovej predstavila kolekciu oblečenia vlastnej značky. Produkty pod názvom Domi sa začnú predávať počas víkendového zápasu 1. kola svetovej skupiny Fed Cupu Slovensko - Nemecko v AEGON aréne NTC.
,,S myšlienkou prezentovať oblečenie vlastnej značky som koketovala už dva roky, súvisí to s našou nadáciou Aby hviezdy nehasli. Dúfam, že nová kolekcia sa ujme nielen na Slovensku. Trvalo dlho, kým sme to celé vymysleli. Domi je pre mňa charakteristické, tak ma oslovujú aj na turnajoch v zahraničí. Na väčšine tričiek je potlačená fotka s nápisom "Pome!". Tento pokrik sprevádzal celé moje úspešné účinkovanie na Australian Open. Všetci sa dozvedeli, že to v slovenčine znamená to, čo v angličtine "Come on!," povedala Cibulková.
Bartoliová je so slovenskou jednotkou dlhé roky dobrá kamarátka, aj preto Francúzka prijala pozvanie zúčastniť sa na prezentácii kolekcie. ,,S Dominikou sa poznáme už desať rokov a som na ňu hrdá. Hovorí sa, že ženy nemôžu byť kamarátkami, keď proti sebe nastupovali na turnajoch, no v našom prípade to neplatí. Veľmi som prežívala jej zápasy na Australian Open a po postupe do finále som si aj poplakala," povedala Francúzka, ktorá vlani necelé dva mesiace po wimbledonskom triumfe nečakane ukončila kariéru.
O návrate do súťažného kolotoča zatiaľ vôbec neuvažuje. ,,Túto kapitolu pokladám za uzavretú. S tenisom som však stále v kontakte, počas Australian Open som pôsobila ako komentátorka pre francúzsku televíziu. Možno raz budem aj tenisovou trénerkou, no to najskôr o desať rokov," dodala Bartoliová, ktorá je presvedčená, že Cibulková sa čoskoro prepracuje do najlepšej svetovej desiatky. ,,Dominika svojimi výkonmi na Australian Open potvrdila, že patrí medzi svetovú špičku. Do troch rokov podľa mňa vyhrá niektorý z grandslamových turnajov." (tasr)
Fotogaléria

Branislav Stankovič oslavuje šesťdesiatku, blahoželáme!
Už aj Branislav Stankovič vstúpil medzi šesťdesiatnikov. Najmladší z trojice hráčov úspešnej generácie osemdesiatych rokov (spolu s Miloslavom Mečířom a Mariánom Vajdom) oslavuje jubileum v pracovnom nasadení. O necelé dva týždne sa začne challenger Bratislava Open, ktorý piešťanský rodák organizuje. Tak teda, živió, Braňo! Členovi siene Slávy slovenského tenisu želáme veľa zdravia a ďalšie pekné roky v tenisovej rodine.

RG: Mihalíková do osemfinále
Tereza Mihalíková (na snímke vpravo) spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do osemfinále štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (56 352 000 eur, antuka vonku). V pozícii dvanásteho nasadeného páru zvíťazili v druhom kole nad kanadsko-kazašskou dvojicou Leylah Fernandezová, Julia Putincevová a zdolali ju 6:4, 0:6, 6:4 za takmer dve hodiny. V ďalšom kole si zmerajú sily so srbsko-ruským párom Olga Danilovičová, Anastasia Potapovová. Pre dvadsaťšesťročnú slovenskú reprezentantku je to prvá osemfinálová účasť na Roland Garros.
FOTO: Marleen Fouchier

Pokorný o deblový titul v Kišiňove
Lukáš Pokorný zabojuje o titul vo štvorhre na challengeri 50 v moldavskom meste Kišiňov (54 000 eur, tvrdý povrch vonku). Spolu s Rusom Iľjom Simakinom zvíťazili v semifinále v pozícii druhého nasadeného páru nad gruzínsko-nemeckou dvojicou Aleksandre Bakshi, Robert Strombachs a zdolali ju 7:6(5), 7:6(8) za 80 minút. Zverenc trénera Ľubomíra Kurhajca a kondičného Pavla Šmelu zabojuje vôbec o svoj prvý titul na challengerovom okruhu ATP. Na okruhu ITF ich má na svojom konte trinásť.

RG: Šramková v debli pokračuje
Rebecca Šramková postúpila do osemfinále štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (56 352 000 eur, antuka vonku). Spolu s Bulharkou Viktorijou Tomovou zvíťazili v druhom kole nad austrálsko-gruzínskou dvojicou Maya Jointová, Oksana Kalašnikovová a zdolali ju 6:2, 6:3 za 65 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Ladislava Olasza si spolu s Tomovou v ďalšom zápase zmeria sily s nórsko-japonským párom Ulrikke Eikeriová, Eri Hozumiová.
FOTO: Marleen Fouchier

RG: Mihalíková v mixe vypadla
Tereza Mihalíková (na snímke) spolu s Britom Joe Salisburym nepostúpili do druhého kola mixu na grandslamovom turnaji Roland Garros (56 352 000 eur, antuka vonku). V úvodnom kole nestačili na piaty nasadený novozélandský pár Erin Routliffeová, Michael Venus a podľahli mu 5:7, 3:6 za 83 minút. Pre dvadsaťšesťročnú Mihalíkovú to bol vôbec prvý štart v zmiešanej štvorhre na grandslamovom turnaji. Na parížskej antuke pokračuje spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou ešte v ženskej štvorhre.
FOTO: Marleen Fouchier

RG: Šramková ďalej v debli
Rebecca Šramková postúpila do druhého kola štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (56 352 000 eur, antuka vonku). Spolu s Bulharkou Viktorijou Tomovou zvíťazili v úvodnom kole nad americkou dvojicou Quinn Gleasonová, Katie Volynetsová a zdolali ju 7:5, 6:2 za 89 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Ladislava Olasza si v druhom kole spolu s Tomovou zmeria sily s austrálsko-gruzínskou dvojicou Maya Jointová, Oksana Kalašnikovová.
FOTO: Marleen Fouchier