Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Dominika TOP 10 nerieši
,,Dnes som predviedla výborný, bezchybný výkon," hodnotila Dominika Cibulková svoje víťazstvo nad Petrou Kvitovou v Indian Wells.
,,Vedela som, že Peťa sa ma bude snažiť tlačiť hneď z prvých lôpt a nebude sa púšťať do dlhých výmen. Výborne som kontrovala i servovala, mala som celkom dobré percento prvého servisu. Pri nej sa mi veľmi ťažko returnovalo, pretože ona má svoje ľavácke podanie veľmi dobré," zhodnotila zápas pre svoj oficiálny web domicibulkova.com.
"Prvý set bol taký, že som si v pokoji zahrala všetko, čo som mala a raz som ju brejkla a udržala si potom servis. V druhom sete to už boli nervy, mala som 3:2, keď som ju brejkla. Ona potom mala 40:0 pri mojom servise, ale ten gem som vybojovala na 4:2. Následne som dala brejk na 5:2, bola tam zhoda, výhoda, veľakrát som tam odvracala loptičky, ale vedela som, čo mám robiť. Udržať sa s ňou v prestrelke cez stred. Dôležitá lopta prišla za stavu 4:2 a pri výhode pre mňa, ona podávala. Tam sme mali strašne tuhú výmenu. Mastili sme sa tam, zahrala som super slajz a ona potom pokazila vybiehaný forhend," opisovala slovenská jednotka. "Veľakrát som dobre kryla kurt, vedela som sa postaviť a obhodiť ju. O víťazstve rozhodli malé detaily a potom z toho bol taký výsledok."
Dominika zdolala Kvitovú po druhý raz v kariére, naposledy dominovala na vlaňajšom turnaji v Sydney dvakrát 6:1. "Zápas v Sydney mi dal sebadôveru, že ju naozaj môžem zdolať a že viem, aký je na ňu recept. Tréner Lipták ju predtým trénoval, takže mi poradil nejaké tipy ohľadne taktiky. Vedela som, čoho sa mám držať, kam ona rada podáva, kam returnuje. Bola som na to dopredu pripravená. Jasné, že nevyšla každá lopta, ale ten koncept väčšinou na ňu platil," pokračovala Cibulková, ktorú delia dve víťazstvá od toho, aby sa dostala do top desať. "To vôbec neregistrujem. Aj v roku 2009 som k tomu bola blízko, ale Top 10 neriešim. Ak to príde, príde to. Určite je to však jeden z mojich snov, ale sny sa mi plnia aj pri takých zápasoch, ako som odohrala dnes - keď v nich podám dobrý výkon." (TASR)
MS U14: Oba tímy o umiestnenie
Slovenský tím chlapcov do 14 rokov v zložení Martin Adamča, Max Kimak a Matteo Sanson pod vedením kapitána Miloslava Grolmusa nepostúpil do semifinále na majstrovstvách sveta družstiev (3. - 8. augusta, Prostějov, Česká republika). Vo štvrťfinále chlapci vo štvrtok nestačili na Švajčiarsko a podľahli mu 1:2. Jediný slovenský bod získal vo dvojhre Adamča. Chlapci tak na majstrovstvách sveta zabojujú o konečné 5. - 8. miesto.
ME U12: Dievčatá na úvod prehrali
Slovenský tím dievčat do 12 rokov v zložení Paulína Demeterová, Karolína Zedníková a Victoria Škrabáková pod vedením kapitána Patrika Fabiana prehral vo svojom úvodnom vystúpení na majstrovstvách Európy družstiev (6. - 9. augusta, Lucciana, Francúzsko). V prvom stretnutí skupiny A nestačili Slovenky na Ukrajinu a podľahli jej 1:2. Za rozhodnutého stavu získali bod vo štvorhre Zedníková so Škrabákovou.
Viac informácií nájdete na stránke www.tenniseurope.org.
MS U14: Oba tímy do osmičky!
Slovenský tím chlapcov do 14 rokov v zložení Martin Adamča, Max Kimak a Matteo Sanson pod vedením kapitána Miloslava Grolmusa postúpil do štvrťfinále na majstrovstvách sveta družstiev (3. - 8. augusta, Prostějov, Česká republika). V poslednom stretnutí skupiny C si chlapci v stredu poradili s Kolumbiou 2:1, body vo dvojhrách získali Adamča a Kimak, vo štvorhre tesne prehrali Kimak so Sansonom.
ME U18: Chlapci vybojovali bronz!
Slovenský tím chlapcov do 18 rokov v zložení Leon Sloboda, Marko Bekéni a Matúš Petráško pod vedením kapitána Lukáša Lacka získal bronzové medaily na majstrovstvách Európy tímov (3. - 5. august, Vichy, Francúzsko). V súboji o tretie miesto vyhrali Slováci nad rovesníkmi z Nemecka 3:0. Rozhodnuté bolo už po dvojhrách, keď Bekéni aj Sloboda zvíťazili bez straty setu. Na záverečnú štvorhru nastúpil Sloboda s Petráškom, ktorí spečatili slovenské víťazstvo.
ME U16: Dievčatá skončili štvrté
Slovenský tím dievčat do 16 rokov v zložení Laura Masaryková, Viktória Nováková a Riana Rusnačková s kapitánom Jurajom Dulíkom obsadil štvrtú priečku na majstrovstvách Európy tímov (3. - 5. august, Mariánské Lázně, Česká republika). V súboji o tretie miesto proti Rumunsku bolo rozhodnuté už po dvojhrách. Nováková aj Masaryková síce vyhrali prvý set, no napokon obe ťahali vo svojich zápasoch za kratší koniec.
Mačej v Poprade s premiérovým víťazstvom medzi mužmi
Dominik Mačej (na snímke) zaznamenal svoje premiérové víťazstvo medzi mužmi. Sedemnásťročný hráč zvíťazil v úvodnom kole turnaja ITF WTT M15 v Poprade (15 000 USD, antuka vonku) nad krajanom Filipom Drábom 7:6(5), 6:1 za 131 minút. Držiteľ voľnej karty si v ďalšom zápase zmeria sily s talianskym kvalifikantom Massimom Pizzigonim.







