• TIPOS
  • FORTUNA

Gombos slovenská jednotka

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Gombos slovenská jednotka

Po Wimbledone došlo vo svetových rebríčkoch k zmenám aj z pohľadu slovenských tenistov. Dominika Cibulková vypadla z TOP 10. Semifinalistka Wimbledonu Magdaléna Rybáriková sa posunula na 33. priečku, v stovke sú ešte 91. Čepelová a 95. Kučová. Slovenskou mužskou jednotkou sa stal Norbert Gombos, Kližan klesol až na 121. miesto.

176. (186.) Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ 300
Pozn. v zátvorke je poradie pred Wimbledonom.

Vložené: 17. 07. 2017       Kategória: Aktuality

Päť našich v Budapešti

Na turnaji WTA v Budapešti štartuje päť Sloveniek. Najvyššie nasadené budú Magdaléna Rybáriková a Dominika Cibulková. Ďalšie tri  čaká od nedele dvojkolová kvalifikácia - Jana Čepelová sa stretne s domácou Dalmou Gálfiovou, Viktória Kužmová s jej krajankou Annou Bindarovou a Karolína Schmiedlová s Taliankou Jasmine Paoliniovou.

17. 02. 2018

Slovenky v Dubaji dohrali

Kristína Kučová (na obr.) a Chantal Škamlová prehrali v 1. kole kvalifikácie na turnaji WTA v Dubaji (dotácia 2 623 485 USD, tvrdý povrch, vonku). Kučová prehrala s Taiwančankou Chsieh Su-wej 3:6, 6:4, 0:6 a Škamlová s Japonkou Miju Katovou 2:6, 0:6.

Winter Cup: SR o 7. miesto

Vo finálovej skupine Winter Cupu hráčov do 16 rokov vo francúzskom Ronchine hrá Slovensko o konečné 7. miesto. V piatok prehralo s najvyššie nasadeným Talianskom 1:2, keď vo dvojhrách prehrali Jakub Kaťuch a Michal Novanský a spoločne získali bod vo štvorhre. Pre chorobu nemohol v tíme kapitána Rastislava Nakládala nastúpiť Samuel Palovič. V súboji o 5.-8. miesto v sobotu prehrala SR s Ruskom 0:3. V nedeľu sa stretne s Bulharskom o konečné 7. miesto.