• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Hlasy kapitánov po extralige...

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Hlasy kapitánov po extralige...

 
news img

Víťazom slovenskej extraligy v roku 2024 sa medzi mužmi stal ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice a medzi ženami TK Slovan Bratislava. Kapitánom Bohuníc, ktoré sa z majstrovského titulu tešili po prvý raz, bol Matúš Béreš, Slovan viedol Martin Zathurecký. Oboch zisk titulu v tridsiatom ročníku najvyššej slovenskej súťaže družstiev veľmi potešil a vyzdvihli výkony svojich hráčov.

Kapitán Bohuníc Matúš Béreš bol rád, že sa jeho tímu podarilo vylepšiť minuloročné účinkovanie v extralige. Vlani totiž vo vyrovnanom finále podľahli v súboji o titul TK LOVE 4 TENNIS Bratislava. "Sme radi, že sa nám po minulom roku podarilo zvíťaziť. Vo finálovom stretnutí sme sledovali veľmi dobré a vyrovnané zápasy. Súper prišiel v plnej zostave, my sme boli taktiež takmer v kompletnom zložení. Vo štvorhrách sa nám podarilo stretnutie prikloniť na našu stranu, veríme, že sa nám tento výsledok podarí o rok zopakovať."

Kapitán Slovana Martin Zathurecký bol s výkonmi aj prístupom hráčok k reprezentácii klubu spokojný. "V tomto ročníku sme mali širokú súpisku. Extraliga je občas aj o šťastí a rozprávaní sa s hráčkami. Sme s nimi v neustálom kontakte. Keď prichádzajú z turnajov, vychádzame im v ústrety s tréningami i ostatnými klubovými vecami, aby čo najviac mohli reprezentovať náš klub. Všetky veľmi ochotne prišli aj tento rok a vybojovali ďalšie víťazstvo v domácej extralige."

Okrem osvedčených hráčok sa v belasom drese predstavili aj dve nové hráčky. "Hrali za nás Ukrajinka Nasťa Sobolievová a mladá perspektívna hráčka Mia Pohánková. Obe nastúpili vo viacerých stretnutiach, Mia sa však v druhom kole počas súboja s Kristínou Kučovou zranila. Zápas síce dotiahla do víťazného konca, no v ďalších stretnutiach už nastúpiť nemohla. Aj napriek tomu však prišla na ďalšie stretnutia, povzbudzovala tím a vytvárala tu veľmi dobrú chémiu. Baby spolu držia a je naozaj radosť ich koučovať," dodal na záver kapitán Slovana.

 

 

Vložené: 04. 05. 2024       Kategória: Aktuality
 
news img

Klein vypadol vo štvrťfinále

Lukáš Klein sa neprebojoval do semifinále dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza nestačil vo štvrťfinále na siedmeho nasadeného Američana Zacharyho Svajdu a podľahol mu 4:6, 6:4, 1:6 za 96 minút. Dvadsaťšesťročný hráč Národného tenisového centra bude na budúci týždeň bojovať v kvalifikácii na trávnatý grandslamový turnaj Wimbledon.

20. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Ilkley po otočke ďalej

Lukáš Klein sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza otočil vývoj druhého kola proti kvalifikantovi Tomasovi Barriosovi Verovi z Čile, ktorého zdolal 2:6, 7:6(2), 6:4 za 116 minút. Jeho ďalším súperom bude siedmy nasadený Američan Zachary Svajda. Súboj by mali odohrať ešte vo štvrtok.

20. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Košická s titulom vo dvojhre na turnaji TEJT 3 U14 v Celje

Nina Košická získala titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji Tennis Europe hráčok do 14 rokov v slovinskom meste Celje. Druhá nasadená hráčka si poradila vo finále s domácou trojkou pavúka Nikou Storovou a zdolala ju 6:2, 4:6, 6:1. Pre štrnásťročnú Košickú je to tretí singlový titul na okruhu TE v kategórii do 14 rokov.

20. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Jamrichová na stovke prehrala

Renáta Jamrichová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v britskom Ilkley (100 000 USD, tráva vonku). Zverenka trénera Jána Matúša v Národnom tenisovom centre nestačila v úvodnom kole na domácu kvalifikantku Ranah Stoiberovú a podľahla jej vo vyrovnanom zápase 6:4, 5:7, 6:7(5) za 129 minút.

19. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Klein na tráve v Ilkley víťazne

Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza si v úvodnom zápase poradil s domácim držiteľom voľnej karty Ryanom Penistonom a zdolal ho 6:3, 6:4 za 97 minút. Jeho ďalším súperom bude kvalifikant Tomas Barrios Vera z Čile.

19. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Birminghame ďalej

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 250 v Birminghame (267 082 USD, tráva vonku). V úvodnom zápase si poradili s gruzínsko-ruskou dvojicou Oksana Kalašnikovová, Jana Sizikovová a zdolali ju 7:6(4), 6:2 za 75 minút. V súboji o postup do semifinále si zmerajú sily s americko-indonézskym párom Asia Muhammadová, Aldila Sutjadiová.

FOTO: Instagram Terezy Mihalíkovej

18. 06. 2024
Aktuality Více zde