• PEUGEOT
 • NADACIA SPP
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Horanský zdolal Gombosa

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Horanský zdolal Gombosa

 
news img

Filip Horanský sa suverénnym spôsobom prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 90 Kooperativa Bratislava Open 2021 (66 640 EUR, antuka vonku). V druhom kole v dueli dvoch daviscupových reprezentantov vyradil najvyššie nasadeného krajana Norberta Gombosa  6:2, 6:2 za 52 minút. Jeho štvrťfinálovým súperom bude v piatok Turek Cem Ilkel.

Horanský na antukových dvorcoch bratislavského Slovana zaskočil Gombosa agresívnou hrou, počas celého zápasu výborne podával. V úvode oboch setov šampióna z roku 2019 brejkol a s prehľadom postúpil medzi najlepšiu osmičku.

"Dnes som výborne podával. Už dávno som nemal také dobré prvé podanie. Pri veľa bodoch som si pomohol so servisom. 'Gombi' k tomu pridal nejaké chyby, keď bol dôležitejší stav v gemoch. Ja som sa potom dostával hore, on zase dole. My sa dobre poznáme, vyrastali sme spolu, trénujeme spolu, sme dobrí kamaráti, ten zápas je potom nepríjemný. Aj preňho, lebo sa potom do toho nevie tak dostať, vyhecovať. Dnes to vyšlo lepšie pre mňa,“ povedal Horanský pre webovú stránku turnaja bratislavaopen.com.

Horanský sa po boku Miloša Karola predstavil aj vo štvrťfinále štvorhry. V ňom nestačili na druhý nasadený holandsko-venezuelský pár Sander Arends, Luis David Martínez a podľahli mu tesne 2:6, 6:7(6) za 66 minút.

Nedarilo sa Jozefovi Kovalíkovi, ako nasadená štvorka prehral s Nemcom Matthiasom Bachingerom 7:6 (1), 1:6, 4:6. (stz, tasr)

FOTO: Dušan Barbuš

 

Fotogaléria

 • Miloš Karol, Filip Horanský

   Miloš Karol, Filip Horanský

 • Filip Horanský

   Filip Horanský

 • Norbert Gombos

   Norbert Gombos

 • Jozef Kovalík

   Jozef Kovalík

 
 
Vložené: 10. 06. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Titul z áčka mladších žiakov si odniesli Petráško a Šupová

Matúš Petráško (TK Žilina) a Kali Šupová (TK HSC Piešťany) sa stali víťazmi dvojhry na áčkovom turnaji mladšieho žiactva v Piešťanoch. Petráško hladko zdolal vo finále Martina Friča (OZ ŠK Odema Púchov) 6:1, 6:1, Šupová si poradila s Lujzou Zimenovou (TK Žilina) 6:4, 6:4. Vo štvorhre sa medzi chlapcami tešili Petráško so Samuelom Alexandrom Krajčírom (TK Jednotka Bratislava) po víťazstve nad Richardom Križanom s Lukášom Matušíkom (obaja TK LOVE 4 tennis Bratislava) 5:7, 6:1, 11-9.

21. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Áčko dorastu v Prešove vyhrali Baranec a Perháčová

Dušan Baranec (TC EMPIRE Trnava) sa stal víťazom áčkového turnaja dorastencov v Prešove. Vo finále si poradil s nasadenou jednotkou Radovanom Michalikom (TK Mladosť Košice) a zvíťazil 6:4, 6:2. Vo štvorhre sa z titulu tešili Matej Muránsky (TC BASELINE Banská Bystrica) s Dušanom Barancom, ktorí zdolali Marcusa Masarčina (TK LOVE 4 tennis Bratislava) so Samuelom Kyjacim (TC EMPIRE Trnava) 6:3, 3:6, 10-5.

21. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: žreb kvalifikácie

Už v pondelok sa začína kvalifikácia tretieho grandslamového turnaja roka - Wimbledonu. Predstaví sa v nej dovedna desať slovenských zástupcov - šesť mužov (Andrej Martin, Jozef Kovalík, Martin Kližan, Alex Molčan, Filip Horanský, Lukáš Lacko) a štyri ženy (Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Kristína Kučová a Rebecca Šramková).

Pre Alexa Molčana pôjde vôbec o prvú účasť na seniorskom grandslamovom turnaji, pre Martina Kližana by mala byť podľa jeho vlastných slov rozlúčková. Muži už spoznali svojich súperov pre prvé eliminačné kolo, ženy sa mená svojich súperiek dozvedia v pondelok.

20. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Balus s titulom vo dvojhre na turnaji ITF J4 v Dánsku

Irina Balus získala titul vo dvojhre na juniorskom turnaji ITF J4 v dánskom meste Aarhus. V pozícii nasadenej trojky zdolala vo finále Nemku Tessu Johannu Brockmannovú v dramatickej koncovke trojsetového zápasu 1:6, 6:1, 7:5. K titulu z dvojhry mohla pridať aj deblové prvenstvo. Vo finálovom súboji však spolu s Fínkou Stellou Remanderovou nestačili na druhú nasadenú domácu dvojicu Hyllestedová, Mortensenová a podľahli jej 6:4, 3:6, 4-10.

20. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v kvalde neúspešný

Norbert Gombos nepostúpil do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 250 v anglickom Eastbourne (609 065 EUR, tráva vonku). Ako dvojka eliminačného pavúka nestačil vo finále kvalifikácie na nasadenú šestku Mikaela Ymera zo Švédska a podľahol mu 3:6, 5:7 za 86 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza doplatil na nevyužívanie brejkbalov, z deviatich možností premenil iba dve.

20. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Klein postúpil do hlavnej

Lukáš Klein sa prebojoval do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 250 na španielskom ostrove Malorka (783 655 EUR, tráva vonku). V nedeľnom finále kvalifikácie zvíťazil nad ôsmym nasadeným Denisom Istominom z Uzbekistanu po trojsetovej bitke 6:3, 2:6, 6:4 za 122 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si za úspešnú kvalifikáciu pripíše do rebríčka ATP 12 bodov.

20. 06. 2021
Aktuality Více zde