• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Hrbatý o presune turnajov

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Hrbatý o presune turnajov

 
news img

Kapitána slovenského daviscupového tímu Dominika Hrbatého nepotešilo preloženie tenisového grandslamu Roland Garros na prelom septembra a októbra. Reálne hrozí, že v domácom súboji o zotrvanie v I. svetovej skupine proti Čile nebude mať k dispozícii všetkých hráčov. Kvalifikácia na Roland Garros totiž koliduje s daviscupovým týždňom.

"Na jednej strane je super, že chcú presunúť a zachrániť grandslamový turnaj. Nepozdáva sa mi však, že to Francúzi spravili na vlastnú päsť, bez konzultácie s vedením ATP a hráčmi. Nikoho sa nepýtali. Nie je to najlepšie rozhodnutie. Ohrozujú tým účasť mnohých hráčov v kvalifikácii. Mnohí tenisti medzi 100.-250. miestom vo svetovom rebríčku reprezentujú v Davis Cupe krajiny, ktoré sa nedostali na finálový turnaj v Madride. Francúzi ich stavajú pred ťažké rozhodnutie, či reprezentovať svoju vlasť alebo ísť na Roland Garros. Ani by som sa nečudoval, keby mnohí hráči dali prednosť kvalifikácii. Davisov pohár ich neuživí a keď chcú končiť v pluse, jediný zdroj príjmu sú pre nich turnaje. Ak nepríde k nejakým presunom, môže sa stať, že septembrové daviscupové stretnutia sa budú hrať s druhou garnitúrou," povedal Hrbatý.

O preložení uvažujú aj organizátori US Open, keďže zápolenia vo Flushing Meadows by sa mali skončiť iba týždeň pred novým termínom štartu Roland Garros. Hrbatý však pochybuje, že by sa v New Yorku mohlo hrať v novembri alebo v zime. "Mohlo by sa hrať jedine v Miami, no neviem si to predstaviť, aj keď možné je všetko. Organizátori US Open, na rozdiel od usporiadateľov Roland Garros, aspoň rokujú s ATP o možných termínoch a posunoch. Uvidíme, či sa v júli uskutoční Wimbledon. Je v takom termíne, že by koronavírus v tom čase už mohol byť na ústupe, no ťažko povedať. Je to otvorené." (tasr)
     

 

Vložené: 18. 03. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

Turnaje zrušené do 13. júla

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) zrušila všetky turnaje do 13. júla 2020. Dôvodom je šíriaca sa pandémia koronavírusu po celom svete. Týka sa to tenisových podujatí mužov, žien, juniorov, vozíčkarov, plážových tenistov i seniorov pod hlavičkou ITF. Rovnako sa pozastavujú turnaje ATP, WTA a TE.

01. 04. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

US Open zatiaľ podľa plánu

Grandslamový tenisový turnaj US Open by mal odštartovať v pôvodnom termíne 31. augusta. Uviedli to organizátori podujatia vo Flushing Meadows krátko po tom, ako prišlo k zrušeniu Wimbledonu. "Americká tenisová asociácia hodlá zorganizovať US Open v pôvodnom termíne. Pozorne monitorujeme situáciu súvisiacu s pandémiou koronavírusu, ktorá sa rýchlo mení. Sme pripravení na všetko," uvádza sa v stanovisku USTA. (tasr)
      

01. 04. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon tento rok zrušený

Grandslamový turnaj tenistov vo Wimbledone sa v tomto roku neuskutoční. Organizátori ho v stredu zrušili pre pandémiu nového koronavírusu. Pôvodne sa na trávnatých dvorcoch All England Clubu v Londýne malo hrať od 29. júna do 12. júla. Presun prestížneho podujatia na neskorší termín nebol možný pre špecifickosť povrchu, kompetentní vylúčili aj možnosť odohrať ho bez prítomnosti divákov.

01. 04. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Bratislava Open 2020 nebude

Mužský tenisový turnaj Bratislava Open sa v roku 2020 pre pandémiu koronavírusu neuskutoční. Na facebooku o tom informoval riaditeľ turnaja Branislav Stankovič (na snímke). Podujatie zo série ATP Challenger Tour sa vlani na kurtoch v Bratislave konalo od 17. do 23. júna, bol to už 17. ročník. Triumfoval na ňom slovenský daviscupový reprezentant Norbert Gombos. Najväčší antukový turnaj na Slovensku sa predtým hral v Poprade a v Košiciach, vlani do hlavného mesta zavítal po prvý raz.
    

31. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Vyšiel elektronický časopis E-ŠPORTINFORM 1/2020

Národné športové centrum (NŠC) vydáva elektronický časopis E-ŠPORTINFORM, v ktorom možno nájsť informácie užitočné pre športové hnutie na Slovensku. Prvé tohtoročné číslo sa venuje novému Domu športu, slovenským športoviskám určeným na vrcholné podujatia, oceneniu úspešných športovcov NŠC za rok 2019 aj ročnému odkladu OH v Tokiu. Nájdete v ňom rozhovor s Ivanom Šulekom, prezidentom Slovenskej plaveckej federácie a množstvo iných zaujímavých tém. Čítajte E-ŠPORTINFORM...

31. 03. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Pracovníci STZ od 1. apríla opäť v normálnom režime

Slovenský tenisový zväz (STZ) začína od 1. apríla 2020 pracovať po trojtýždňovej karanténe v normálnom režime. To znamená, že pracovníci už nepracujú v tzv. home office režime, ale budova NTC je pre administratívu otvorená. Stránky však nevybavujú osobne, kontaktovať ich môžete telefonicky alebo mailom podľa tu uvedených kontaktov.

31. 03. 2020
Aktuality Více zde