• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Jamrichová: Úžasné tri týždne!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Jamrichová: Úžasné tri týždne!

 
news img

Renáta Jamrichová hodnotí účasť v semifinále juniorskej dvojhry i štvorhry na grandslamovom Wimbledone veľmi pozitívne. Vďaka tomu sa v juniorskom rebríčku ITF posunula z piateho na tretie miesto. Zverenka trénera Jána Matúša v Národnom tenisovom centre nestačila vo dvojhre na druhú nasadenú Američanku Clervie Ngounoueovú 0:6, 3:6, ktorá nakoniec získala titul. Účasť v semifinále bol však pre Jamrichovú najlepší singlový výsledok na turnajoch veľkej štvorky.

"Úprimne, po semifinále sa mi to ťažko hodnotí, keďže som ešte trocha sklamaná. Boli to však úžasné tri týždne v Londýne, kde som ukázala svoju kvalitu. Pomohla mi už exhibícia počas prípravy a aj turnaj v Roehamptone. Doma som síce na tráve netrénovala, ale dokázala som sa veľmi rýchlo adaptovať na tento povrch a neprekážali mi ani dlhé výmeny," povedala Jamrichová na tlačovej konferencii po návrate.

Slovenka dokázala pred Wimbledonom vyhrať na významnom turnaji ITF J300 v britskom Roehamptone, čo pripísal tréner Ján Matúš dobrému tréningu: "Venovali sme sa kondičnej príprave, čo na turnaji dokázala. Renátke pomohla exhibícia a do Roehamptonu sme išli dobre naladení. Najviac by som vyzdvihol, že dobre podávala, prehrala si len dva gemy na servise. Jej ľavácke podanie je veľkou výhodou. V semifinále už nebola v najlepšej forme, no dobre sa s tým popasovala a odohrala veľmi dobrý turnaj."

Vo štvorhre potvrdila formu s Taliankou Federicou Urgesiovou. Po víťazstve na januárovom Australian Open s ňou dosiahla semifinále na Roland Garros a na tráve All England Clubu. Ako nasadené dvojky prehrali s českým párom Alena Kovačková, Laura Samsonová 2:6, 4:6. "Štvorhru beriem viac odľahčene. Dvojhra pre mňa znamená viac a myslím si, že som sa od Melbourne posunula tenisovo aj mentálne. Svedčí o tom aj odvrátenie dvoch mečbalov v druhom kole," dodala Jamrichová.

Výsledky šestnásťročnej slovenskej talentovanej tenistky vníma veľmi pozitívne aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř: "Chcem jej pogratulovať a stále je vidieť, že má v sebe veľa emócií. Teší nás jej úspech, pretože to nie je každý rok a mali by sme si to vážiť. Má pred sebou ešte veľa práce, no myslím si, že je na dobrej ceste." (stz, tasr)

FOTO: tasr

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 18. 07. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Gombos v Ostrave tesne prehral

Norbert Gombos nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii kvalifikanta na Španiela Daniela Rincona a podľahol mu vo vyrovnanom zápase 6:7(6), 6:1, 5:7 za 159 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza naďalej stúpa v rebríčku ATP, v jeho onlajn vydaní mu aktuálne patrí 328. priečka.

FOTO: fb/ostravaopen

01. 05. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Španielsku vypadla

Tereza Mihalíková (na snímke) nepostúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste Vic (100 000 eur, antuka vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nestačili v úvodnom zápase na kanadsko-indonézsku dvojicu Bianca Andreescuová, Aldila Sutjiadiová a podľahli jej 1:6, 3:6 za 67 minút.

30. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Ostrave bez štvrťfinále

Lukáš Klein nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii nasadenej sedmičky na Španiela Oriola Rocu Batallu a podľahol mu 4:6, 7:5, 6:7(3) za 152 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra nevyužil v treťom sete vedenie 5:3 a zápas napokon prehral.

FOTO: fb/ostravaopen

30. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Ostrave do 2. kola

Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantov zvíťazil v úvodnom kole nad Holanďanom Jelle Selsom a zdolal ho 2:6, 6:0, 7:5 za 109 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza vyzve v ďalšom zápase Španiela Daniela Rincona.

FOTO: fb/ostravaopen

29. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Križan s deblovým titulom na ITF J60 vo Francúzsku

Richard Križan (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 vo francúzskom Mentone. Po boku Taliana Tommasa Pedrettiho zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Andrea Baudel, Antonin Witz a zdolali ju 6:1, 2:6, 10-3. Pre štrnásťročného Križana je to vôbec prvý juniorský titul na okruhu ITF.

28. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Ostrave začal víťazne

Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom zápase zvíťazil v pozícii nasadenej sedmičky nad Dánom Augustom Holmgrenom a zdolal ho 6:3, 3:6, 6:3 za 118 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra si v ďalšom kole zmeria sily so Španielom Oriolom Rocom Batallom.

28. 04. 2025
Aktuality Více zde