• PEUGEOT
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA
 • ADIFEX

Jamrichová: Užívam si to

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Jamrichová: Užívam si to

 
news img

Renáta Jamrichová sa po úspešnom ťažení na grandslamovom Australian Open prvý raz stretla s novinármi na tlačovej konferencii v Národnom tenisovom centre. Spolu so svojím trénerom Jánom Matúšom odpovedali na množstvo zvedavých otázok novinárov. Juniorská grandslamová šampiónka vo štvorhre sa vďaka výborným januárovým výsledkom posunula už na 15. miesto rebríčka ITF, najvyššie spomedzi všetkých slovenských junioriek.

Hráčka Národného tenisového centra si ziskom titulu v Melbourne pripísala doposiaľ najväčší úspech v kariére. Pred finále však nejaký veľký tlak nepociťovala. "V semifinále som bola oveľa nervóznejšia. Finále sa hralo na rovnakom kurte, ale bolo to iné. Rýchlo nám ušiel druhý set a v supertajbrejku sme hrali o každú loptu. Tesne sme ho zvládli a som z toho veľmi šťastná. Najväčšie emócie som prežívala priamo na kurte, bolo to úžasné," uviedla Jamrichová. "Uplynuli odvtedy iba dva týždne, ale mám pocit, akoby už veľa vody pretieklo. Absolvovala som priamo v Melbourne množstvo rozhovorov, záujem o nás bol naozaj veľký. Mne to však nevadí, užívam si to," reagovala sympatická mladá hráčka.

Jej tréner Ján Matúš priznal, že rozhodnutie nastúpiť vo štvorhre padlo na základe podobnej povahy oboch tenistiek. "Federica sa tiež rada smeje a stavili sme na tú harmóniu. Vyšlo to vďaka súhre okolností a v tom spočíva krása športu, ktorú človek zažíva s veľkou eufóriou. Bol to krásny zážitok a ešte bude chvíľu trvať, kým si to uvedomím," povedal k úspechu Matúš.  

Jamrichová sa už v pätnástich rokoch stala po Henriete Nagyovej, Jane Čepelovej, Chantal Škamlovej, Viktórii Kužmovej a Tereze Mihalíkovej šiestou Slovenkou s juniorským deblovým grandslamovým titulom. Medzi juniormi v minulosti triumfoval vo štvorhre Filip Horanský.

V singlovom turnaji postúpila Jamrichová v Melbourne do štvrťfinále a v príprave na Australian Open bola v semifinále dvojhry na významnom turnaji ITF v Traralgone. Na oboch turnajoch zastavila jej cestu ruská hráčka Mirra Andrejevová. "Oba zápasy mali skoro rovnaký výsledok, rozdiel nebol ani vo výmenách. Napriek tomu si myslím, že zápas na Australain Open bol oveľa tesnejší a napínavejší. Zistila som ako na ňu hrať, no bola som nervóznejšia. V druhom sete som ju mohla brejknúť na 5:3, o to viac ma to mrzelo," dodala Jamrichová k svojmu singlovému zápasu na Australian Open.

Talentovaná ľaváčka sa najbližšie predstaví na dvoch ženských turnajoch ITF v Trnave. "Mojím cieľom je neustále sa zlepšovať v juniorskom rebríčku, ale zároveň chcem hrať aj na ženských podujatiach. Kvôli veku mám stále obmedzený ich počet. Ženský tenis je výrazne iný ako juniorský, preto potrebujem hrať aj tieto turnaje, aby mi neušiel vlak," dodala na záver Jamrichová. (stz, tasr)

FOTO: tasr

 

Fotogaléria

 • Renáta Jamrichová, Miloš Mečíř

   Renáta Jamrichová, Miloš Mečíř

 • Ján Matúš, Renáta Jamrichová

   Ján Matúš, Renáta Jamrichová

 • Renáta Jamrichová, Miloš Mečíř

   Renáta Jamrichová, Miloš Mečíř

 
 
Vložené: 08. 02. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Kovalík získal titul v Splite

Jozef Kovalík získal titul vo dvojhre na challengeri 75 v chorvátskom Splite (74 825 eur, antuka vonku). Vo finále si poradil s najvyššie nasadeným Zsomborom Pirosom z Maďarska a zdolal ho vo vyrovnanom zápase 6:4, 5:7, 7:5 za 155 minút. Pre tridsaťjedenročného daviscupového reprezentanta je to už ôsmy challengerový titul v dvojhre, druhý v tomto roku. Pred dvoma týždňami sa z turnajového víťazstva tešil v Zadare.

14. 04. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Pokorný s prvým singlovým titulom na profi okruhu

Lukáš Pokorný (na snímke vľavo) získal svoj prvý singlový titul medzi mužmi. Na turnaji ITF WTT M15 v tuniskom Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) zvíťazil vo finále nad Stuartom Parkerom z Veľkej Británie a zdolal ho 7:5, 6:1 za 92 minút. Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca tak premenil svoju ôsmu finálovú účasť v zisk prvého singlového titulu. Vo štvorhre sa už dvadsaťdvaročný hráč Národného tenisového centra tešil z turnajového víťazstva sedemkrát.

13. 04. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Drugdová s deblovým titulom na ITF WTT W35 v Sharm El Sheikhu

Salma Drugdová (na snímke vľavo) získala titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT W35 v egyptskom Sharm El Sheikhu (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále po boku Poľky Zuzanny Pawlikowskej zdolali ruskú dvojicu Elizaveta Šebekinová, Daria Zelinská 6:4, 6:2 za 89 minút. Štvrtý nasadený pár nestratil na ceste k titulu ani jeden set. Pre devätnásťročnú zverenku trénera Ivana Košeca v Národnom tenisovom centre je to štvrté deblové prvenstvo na ženskom okruhu ITF, doposiaľ najcennejšie. Prvé tri získala na turnajoch kategórie W15.

13. 04. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík zabojuje o titul v Splite

Jozef Kovalík postúpil do finále dvojhry na challengeri 75 v chorvátskom Splite (74 825 eur, antuka vonku). V semifinále zvíťazil nad Francúzom Benjaminom Bonzim a zdolal ho 6:4, 6:3 za 77 minút. Súperom tridsaťjedenročného slovenského reprezentanta bude v súboji o titul najvyššie nasadený Maďar Zsombor Piros. Kovalík v nedeľu zabojuje už o svoj ôsmy challengerový titul. Naposledy sa z turnajového víťazstva radoval pred tromi týždňami v Zadare.

13. 04. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík v Splite zabojuje o finále

Jozef Kovalík postúpil už do semifinále dvojhry na challengeri 75 v chorvátskom Splite (74 825 eur, antuka vonku). Vo štvrťfinále zvíťazil nad Talianom Stefanom Travagliom a zdolal ho 6:4, 7:6(2) za 105 minút. Ďalším súperom tridsaťjedenročného slovenského reprezentanta bude Francúz Benjamin Bonzi.

12. 04. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan aj Klein v Splite vypadli

Alex Molčan (na snímke) ani Lukáš Klein nepostúpili do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v chorvátskom Splite (74 825 eur, antuka vonku). Siedmy nasadený Molčan nestačil v úvodnom kole na domáceho držiteľa voľnej karty Mateja Dodiga a podľahol mu 2:6, 4:6 za 83 minút. V dvoch setoch prehral aj Klein, v pozícii trojky pavúka nenašiel recept na dánskeho kvalifikanta Elmera Mollera a po výsledku 6:7(3), 3:6 sa s turnajom rozlúčil.

09. 04. 2024
Aktuality Více zde