• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Jamrichová: Vydarená sezóna

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Jamrichová: Vydarená sezóna

 
news img

V 30. ročníku ankety Tenista roka 2023 si v kategórii junioriek jednoznačné prvenstvo vybojovala talentovaná Renáta Jamrichová. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa má za sebou sezónu plnú úspechov. Po titule vo štvorhre na juniorskom Australian Open pridala semifinálové účasti vo dvojhre na posvätnej tráve vo Wimbledone a na US Open. Vyhrala vysoko hodnotený turnaj ITF J300 v Roehamptone a vďaka všetkým týmto výsledkom sa prebojovala na tretiu priečku juniorského rebríčka ITF.

Jamrichová sa v roku 2020 tešila z titulu Talent roka, teraz pridala do zbierky aj prvenstvo v kategórii junioriek: „Veľmi ma to potešilo, je to pekné zakončenie celej tejto vydarenej sezóny. Čaká ma už iba jeden posledný turnaj, no už teraz môžem povedať, že sa mi podarilo uhrať niekoľko pekných výsledkov. Vyhrať Australian Open bolo úžasné, aj keď to bolo iba vo štvorhre. Stalo sa však odvtedy veľmi veľa nových vecí, mám nové zážitky aj tenisové úspechy. Spomienky na ten moment mi však zostanú navždy.“ Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra zakončí rok ako svetová trojka juniorského rebríčka ITF. „Pred dvomi rokmi som sa v juniorskom rebríčku pohybovala okolo 300. miesta. Je úžasné, aký obrovský posun sa mi za ten čas podaril. Nehovorím to často, ale som naozaj hrdá na to, čo všetko sa mi v mojej doterajšej kariére podarilo.“

Okrem juniorských úspechov jej rok 2023 priniesol aj semifinálovú účasť na ženskom turnaji ITF v Bratislave a odkrútila si debut v najcennejšom reprezentačnom drese:  „Veľmi si vážim, že som minulý týždeň dostala dôveru kapitána Mateja Liptáka a mohla som nastúpiť v Pohári Billie Jean Kingovej. Je to úplne iný pocit, ako zažívam na normálnych turnajoch. Som veľmi šťastná, ako som svoj debut v tejto súťaži zvládla a že som mohla prispieť k víťazstvu Slovenska nad Argentínou.“

Pri vymenúvaní úspechov mladej hráčky sa natíska otázka, s akými cieľmi vyrukuje do novej sezóny. „Nemám žiadne rebríčkové ciele, ani aký turnaj by som chcela vyhrať. Moje ciele sa netýkajú úspechov. Chcem byť spokojná so svojou hrou, cítiť sa šťastná na kurte aj mimo neho. Pre mňa je veľmi dôležité, aby mi dávalo zmysel to, čo robím. Chcela by som sa veľmi poďakovať mojej rodine a mojim dvom mladším sestrám, ktoré sú moje veľké fanynky. Rovnako tak ďakujem mojim trénerom, ktorí so mnou každodenne pracujú. Venujú sa mi nad rámec bežného vzťahu medzi trénerom a zverencom, čo si naozaj veľmi vážim. Som im za to veľmi vďačná nielen pri mojich úspechoch, ale aj pri sklamaniach, lebo vtedy pri mne rovnako stoja,“ zakončila šťastná Renča.

FOTO: tasr

 

Vložené: 16. 11. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Kovalík v Maii končí v 1. kole

Jozef Kovalík nepostúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 100 v portugalskej Maii (118 000 EUR, antuka hala). V úvodnom zápase nestačil na druhého nasadeného Španiela Alberta Ramosa-Viňolasa a podľahol mu 4:6, 3:6 za 79 minút. Tridsaťjedenročný Bratislavčan sa v roku 2019 v Maii tešil zo zisku singlového titulu.

28. 11. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová v Trnave do hlavnej

Katarína Kužmová sa prebojovala do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Piata nasadená hráčka prešla dvojkolovou kvalifikáciou bez straty setu, v prvom kole vyradila Nemku Tayisiyu Mordergerovú, v eliminačnom finále si poradila s Češkou Anetou Laboutkovou. Dvadsaťdvaročná rodáčka z Košíc si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily so Švajčiarkou Nadine Kellerovou.

27. 11. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková vo Valencii skrečovala

Rebecca Šramková nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v španielskej Valencii (100 000 USD, antuka vonku). Šiesta nasadená hráčka nedohrala štvrťfinálový duel proti trojke pavúka Jaqueline Cristianovej z Rumunska. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza jej za stavu 1:6, 0:3 zápas skrečovala.

24. 11. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Rada STZ odvolala Miklušičáka a Babeja z VV STZ

Hlasovaním per rollam ku dňu 21. 11. 2023 na základe návrhu prezidenta STZ Miloslava Mečířa v zmysle článku VI., bodu 11., písm. e) Stanov STZ Rada STZ odvolala Mgr. Petra Miklušičáka, PhD. a Františka Babeja, BSBA. z funkcie členov VV STZ z dôvodov závažných porušení povinností člena VV STZ (najmä nedodržiavanie Stanov, predpisov a rozhodnutí STZ, poškodzovanie dobrého mena STZ a šírenie nepravdivých informácií) v zmysle ustanovenia článku V., ods. 4., písm. c) platných Stanov STZ.

24. 11. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková vo Valencii do osmičky

Rebecca Šramková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v španielskej Valencii (100 000 USD, antuka vonku). Šiesta nasadená hráčka si v druhom kole poradila so švajčiarskou kvalifikantkou Sebastiannou Scilipotiovou a zdolala ju 6:2, 3:6, 7:6(3) za 146 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s trojkou pavúka Jaqueline Cristianovou z Rumunska.

23. 11. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík nestačil na Fogniniho

Jozef Kovalík nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 vo Valencii (118 000 EUR, antuka vonku). V pozícii náhradníka nestačil v druhom kole na ôsmeho nasadeného Taliana Fabia Fogniniho a podľahol mu 1:6, 6:4, 3:6 za 122 minút. Tridsaťjedenročný Bratislavčan mal v prvom geme rozhodujúceho setu k dispozícii dva brejkbaly. Ani jeden však nevyužil a z víťazstva sa tešil jeho súper, bývalá svetová deviatka.

23. 11. 2023
Aktuality Více zde