• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

JTBSO: Jamrichová bez finále

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » JTBSO: Jamrichová bez finále

 
news img

Renáta Jamrichová nepostúpila do finále dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022. Pre zranenie nohy skrečovala semifinále proti štvrtej nasadenej Chorvátke Ane Konjuhovej za stavu 6:7(5), 1:1 v druhom sete. Konjuhová nastúpi v nedeľu v dueli o titul proti ôsmej nasadenej Nigine Abduraimovovej z Uzbekistanu.

"Celý týždeň som hrala trochu chorá. Ku koncu štvrťfinálového zápasu som začala cítiť zadný stehenný sval. Dnes ráno na rozohrávke ma to už dosť limitovalo, išla som za fyzioterapeutom, ale už sme s tým nič nevedeli spraviť," povedala Jamrichová. "Napriek tomu som to mala v semifinále celkom dobre rozohrané. Noha ma však bolela čím ďalej tým viac. Som z toho smutná. Keby som vyhrala prvý set, ešte by som to skúsila, ale takto to podľa mňa už nemalo zmysel. Na servise som sa trápila, pri dopade ma noha veľmi bolela. Vo výmenách som dnes bola slabá a pri bohybe limitovaná," vysvetlila sklamaná pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra.

Semifinálová účasť hneď pri druhom štarte na ženskom turnaji je pre talentovanú zverenku trénera Jána Matúša najlepším výsledkom v doterajšej kariére. "V tomto momente som veľmi smutná a prevažujú negatívne pocity. Keď to prejde, určite to budem vnímať pozitívnejšie. V budúcom roku chcem odohrať viac ženských turnajov. V juniorke pôjdem iba na grandslamy a najväčšie turnaje. Tento výsledok mi výrazne pomôže aj rebríčkovom postavení."

Jamrichová si za semifinálovú účasť na bratislavskom turnaji pripíše do rebríčka WTA 29 bodov. Z aktuálnej 880. priečky svetového rebríčka sa v jeho pondelkovom vydaní posunie o 246 miest nahor na 634. pozíciu.

FOTO: tenipo

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 19. 11. 2022       Kategória: Aktuality
 
news img

ME U16: Pohánková v štvrtom kole dvojhry

Mia Pohánková sa prebojovala do štvrtého kola dvojhry na majstrovstvách Európy hráčov do 16 rokov v talianskej Parme (25. 9. - 1. 10. 2023). V pozícii nasadenej dvanástky mala v úvodnom kole voľný žreb, v ďalších dvoch zápasoch zdolala svoje súperky bez straty setu. V súboji o postup do štvrťfinále nastúpi proti šiestej nasadenej Švédke Wallbergovej. Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra pokračuje na turnaji aj vo štvorhre, spolu so Soňou Depešovou sú už vo štvrťfinále.

28. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Hrunčáková je už v semifinále

Viktória Hrunčáková postúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA 250 v čínskom Ningbe (259 303 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s Holanďankou Arantxou Rusovou viedli vo štvrťfinále nad rusko-čínskym párom Valeria Savinichová, Xiaodi You 5:4 s brejkom, keď im súperky zápas skrečovali. V súboij o postup do finále vyzvú lepšiu z dvojíc Laura Siegemundová, Vera Zvonarjovová - Natela Dzalamidzeová, Quinn Gleasonová.

27. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Zelníčková s deblovým titulom z ITF WTT W40 v Bulharsku

Radka Zelníčková (na snímke vpravo) získala deblový titul na turnaji ITF WTT W40 v bulharskom Pazardžiku. Spolu so skúsenou Rumunkou Cristinou Dinovou zvíťazili vo vyrovnanom finále v pozícii štrvrtého nasadeného páru nad bulharsko-lotyšskou dvojicou Gergana Topalovová, Daniela Vismaneová 1:6, 7:5, 10-6. Pre dvadsaťročnú hráčku Národného tenisového centra je to piaty titul vo štvorhre na ženskom okruhu ITF, doposiaľ najcennejší.

27. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Hrunčáková do štvrťfinále debla

Viktória Hrunčáková postúpila do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 250 v čínskom Ningbe (259 303 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s Holanďankou Arantxou Rusovou si v úvodnom zápase hladko poradili s tretím nasadeným americko-ruským párom Sabrina Santamariová, Jana Sizikovová a zdolali ho 6:2, 6:4 za 68 minút. V súboij o postup do semifinále vyzvú rusko-čínsky pár Valeria Savinichová, Xiaodi You.

26. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

PSO: Vstupenky sú už v predaji

Dvadsiaty štvrtý ročník turnaja Peugeot Slovak Open sa v bratislavskej NTC aréne koná od 9. - 15. októbra 2023. Predstavia sa na ňom všetci hráči z daviscupového výberu Slovenska na čele s Alexom Molčanom, Lukášom Kleinom, Norbertom Gombosom či Lukášom Pokorným v silnej medzinárodnej konkurencii. Zo zahraničných hráčov bude ťahákom pre divákov grandslamový víťaz Dominic Thiem z Rakúska a ďalších sedem hráčov prvej svetovej stovky.

26. 09. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan v Orléans končí v 1. kole

Alex Molčan sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 125 vo francúzskom meste Orléans (145 000 EUR, tvrdý povrch v hale). Zverenec trénera Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu nestačil v úvodnom zápase na druhého nasadeného Lucu Van Asscheho a podľahol mu 6:1, 6:7(2), 3:6 za 137 minút. V druhom sete nevyužil dvadsaťpäťročný hráč Národného tenisového centra za stavu 5:3 mečbal pri vlastnom podaní.

25. 09. 2023
Aktuality Více zde