• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

JTBSO: Kužmové do finále

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » JTBSO: Kužmové do finále

 
news img

Katarína a Viktória Kužmové postúpili do finále štvorhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022. V semifinále si poradili s druhou nasadenou britskou dvojicou Freya Christieová, Ali Collinsová, ktorú zdolali 7:6(5), 1:6, 10-5 za 85 minút. V súboji o titul si zmerajú sily s jednotkami deblového pavúka Jesikou Malečkovou a Renátou Voráčovou z Českej republiky.

Pre Viki s Katkou bolo semifinále prvým zápasom na turnaji. V úvodnom kole ani vo štvrťfinále im totiž súperky na zápas nenastúpili. "Každý deň sme boli pripravené, no tesne pred zápasom nám oznámili, že hrať nebudeme. Sme šťastné, že sme zvládli semifinále a zabojujeme o titul. Po roku sme si spolu zahrali, bolo to super. Hlavne prvý set bol celkom solídny. Druhý nám troška ušiel, ale v supertajbrejku sme zahrali zasa výborne," povedala mladšia zo sestier Katka.

To, že sa na kurt dostali až v piatkovom semifinále, ich až tak nepotešilo. "Chceli sme určite hrať aj zápasy predtým. Tréningový program som si prispôsobovala tomu, že večer ma čaká zápas. Bola to zvláštna situácia, ale finále je finále. Katke aj mne to rebríčkovo veľmi pomôže," poznamenala Viki. Slovenská deblová dvojka by bola rada, keby so sestrou Katkou v budúcnosti mohli nastupovať spoločne na turnajoch. "Čakám na to. Myslím si, že štvorhru hrá super a podľa mňa môže dosiahnuť veľmi dobrú úroveň. Musí hrať čo najviac, aby sa posúvala v rebríčku, aby sme si mohli zahrať nejaké spoločné turnaje. Bolo by to super," zakončila Viki.

Všetky informácie o podujatí - pavúky, program, fotografie - nájdete na oficiálnej stránke turnaja www.jtbankaslovakopen.sk.

FOTO: tenipo

 

Vložené: 18. 11. 2022       Kategória: Aktuality
 
news img

Mihalíková s deblovým titulom

Tereza Mihalíková získala titul vo štvorhre na turnaji WTA 125 v mexickom meste Tampico (115 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s Indonézankou Aldilou Sutjadiovou potvrdili pozíciu nasadených jednotiek a vo finále zvíťazili nad americkou dvojicou Ashlyn Kruegerová, Elizabeth Mandliková 7:5, 6:2 za 68 minút. Pre zverenku trénera Jána Sabovčíka a kondičného Jozefa Ivanka je to druhý titul v tejto sezóne na turnaji rovnakej kategórie, celkovo má na svojom kontre tri. Najväčším úspechom dvadsaťštyriročnej hráčky NTC je titul z turnaja WTA 250 v slovinskom meste Portorož.

30. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Kontrolný deň pre NTC KE

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška sa bol v stredu počas kontrolného dňa pozrieť, ako pokračujú práce na výstavbe Národného tréningového centra v Košiciach. "Veľmi sa teším, že stavba ide podľa časového harmonogramu a utešene rastie," konštatoval po kontrole na východe Slovenska spokojný Moška.

30. 11. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Sýkora finalistom štvorhry na TEJT 2 vo Fínsku

Samuel Sýkora (na snímke vpravo) sa prebojoval do finále štvorhry na turnaji TEJT 2 do 14 rokov vo Fínsku. Spolu s Poliakom Maksymilianom Kwiatkovskim nestačili v pozícii druhého nasadeného páru na estónsko-britské jednotky Edwina Averjanova, Murraya Wattersa a prehrali 0:6, 5:7. Vo dvojhre sa trinásťročný Sýkora prebojoval do semifinále, v ktorom skrečoval zápas najvyššie nasadenému Estóncovi Averjanovovi za stavu 1:6, 0:1.

29. 11. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová kúsok od titulu

Viktória Kužmová bola kúsok od titulu vo dvojhre na turnaji ITF WTT W25 v talianskom Ortisei (25 000 USD, tvrdý povrch hala). Druhá nasadená hráčka prešla suverénne bez straty setu až do finále, v ktorom však vo vyrovnanom zápase podľahla jednotke pavúka Ane Konjuhovej z Chorvátska 6:3, 5:7, 6:7(2) za 135 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka uzavrie sezónu v prvý decembrový týždeň na stovkovom turnaji v Dubaji.

FOTO: Tomáš Hrunčák a Viktória Kužmová po finálovom zápase v Ortisei

26. 11. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

JTBSO: Titul pre Konjuhovú

Chorvátska tenistka Ana Konjuhová sa stala víťazkou dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022 v bratislavskom NTC. Vo finále zdolala v pozícii nasadenej štvorky osmičku pavúka Niginu Abduraimovovú z Uzbekistanu 2:6, 6:0, 7:6(2) za 130 minút. Vďaka triumfu si odniesla prémiu 9142 eur pred zdanením a 80 bodov do svetového rebríčka WTA.

20. 11. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

JTBSO: Kužmové bez titulu

Viktória a Katarína Kužmové neuspeli vo finále štvorhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2022. Najvyššie nasadenému českému páru Jesika Malečková, Renata Voráčová podľahli po trojsetovom boji 6:2, 5:7, 11-13 za 87 minút. V rozhodujúcom supertajbrejku nevyužili sestry Kužmové päť mečbalov.

19. 11. 2022
Aktuality Více zde