Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » JTBSO: Vargová nestačila na nasadenú sedmičku

Nina Vargová nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2023. Držiteľka voľnej karty nestačila v úvodnom zápase na nasadenú sedmičku Ellu Seidelovú z Nemecka a podľahla jej 5:7, 2:6 za rovné dve hodiny. Osemnásťročná hráčka Národného tenisového centra sa na turnaji predstaví ešte vo štvorhre po boku Renáty Jamrichovej.
Vargová mala zápas výborne rozohraný, v prvom sete viedla nad favorizovanou hráčkou 5:2. "Počas celého zápasu som sa snažila hrať svoju hru. Za stavu 5:2 som nevyužila pár momentov a situácií, čoho sa súperka hneď chytila a dotiahla prvý set vo svoj prospech. Doma sa vždy snažím podať čo najlepší výkon, inak to nebolo ani dnes. Žiaľ, nepodarilo sa mi zvíťaziť," povedala zverenka trénera Martina Zathureckého.
Všetky dôležité informácie o podujatí - výsledky, pavúky, denný program, fotografie, livescore a livestream nájdete na oficiálnej turnajovej stránke www.jtbankaslovakopen.sk.
FOTO: tenipo

Mihalíková v Španielsku vypadla
Tereza Mihalíková (na snímke) nepostúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste Vic (100 000 eur, antuka vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nestačili v úvodnom zápase na kanadsko-indonézsku dvojicu Bianca Andreescuová, Aldila Sutjiadiová a podľahli jej 1:6, 3:6 za 67 minút.

Klein v Ostrave bez štvrťfinále
Lukáš Klein nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii nasadenej sedmičky na Španiela Oriola Rocu Batallu a podľahol mu 4:6, 7:5, 6:7(3) za 152 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra nevyužil v treťom sete vedenie 5:3 a zápas napokon prehral.
FOTO: fb/ostravaopen

Gombos v Ostrave do 2. kola
Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantov zvíťazil v úvodnom kole nad Holanďanom Jelle Selsom a zdolal ho 2:6, 6:0, 7:5 za 109 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza vyzve v ďalšom zápase Španiela Daniela Rincona.
FOTO: fb/ostravaopen

Križan s deblovým titulom na ITF J60 vo Francúzsku
Richard Križan (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 vo francúzskom Mentone. Po boku Taliana Tommasa Pedrettiho zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Andrea Baudel, Antonin Witz a zdolali ju 6:1, 2:6, 10-3. Pre štrnásťročného Križana je to vôbec prvý juniorský titul na okruhu ITF.

Klein v Ostrave začal víťazne
Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom zápase zvíťazil v pozícii nasadenej sedmičky nad Dánom Augustom Holmgrenom a zdolal ho 6:3, 3:6, 6:3 za 118 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra si v ďalšom kole zmeria sily so Španielom Oriolom Rocom Batallom.

Gombos v Ostrave do hlavnej
Norbert Gombos postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim hráčom Michaelom Vrbenským a zdolal ho 6:2, 7:6(3) za 102 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily s holandským kvalifikantom Jelle Selsom.
FOTO: fb/ostravaopen