• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Kajka: Bojovala som do konca

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kajka: Bojovala som do konca

 
news img

Anna Karolína Schmiedlová končí na tohtoročnom Roland Garros v osemfinále dvojhry. Vďaka tomuto výsledku zaknihovala svoj najlepší výsledok na niektorom z turnajov veľkej štvorky. Okrem dobrého výsledku sa môže tešiť z toho, že v Paríži predvádzala výborný tenis, hrala odvážne a sebavedomo. V úvodnom kole zdolala nasadenú jedenástku, v osemfinále potrápila svetovú šestku. A to všetko na jej obľúbenom podujatí vo francúzskej metropole.

„Mrzí ma, že sa turnaj pre mňa dnešným dňom končí. Aj napriek veľkému úspechu človek nie je nikdy stopercentne spokojný. Dnes som odohrala vyrovnaný zápas, boli tam momenty, ktoré som mohla lepšie využiť. Každopádne to bolo lepšie, ako naše posledné stretnutie. Dalo sa proti nej hrať, boli tam vyrovnané stavy, najmä v prvom sete. Podarilo sa mi vyrovnať na 5:5, no pri svojom servise som potom dobre nezvládla jedenásty gem, ktorý bol asi najdôležitejší. Rovnako v druhom sete som sa dobrou hrou dostala do vedenia 2:1 a mala som tam šancu ísť aj do vedenia 3:1. Keby sa mi to podarilo, zasa by súperka trošku znervóznela. Celkovo som však aj s dnešným zápasom spokojná. hoci som bola trošku nervóznejšia, ako by som si priala. Mala som zo súperky rešpekt, ktorý ma trošku brzdil, ale som rada, že som zahrala taký vyrovnaný zápas," povedala k svojmu výkonu v osemfinále dvadsaťosemročná hráčka Národného tenisového centra.

Proti Gauffovej nastúpila na centrálnom dvorci, na zápas sa prišlo pozrieť veľa tenisových fanúšikov. "Nebolo to vôbec ľahké. Hrali sme na veľkom kurte, bolo tam mnoho ľudí a dobrá atmosféra. Som rada, že som mohla takto zakončiť turnaj. V zopár momentoch som mohla zahrať trochu lepšie. Veľmi tam fúkalo, ale podmienky boli rovnaké pre nás obe, nie je to výhovorka. Na servise to bolo ťažké, vietor sa tam nepríjemne točil. Celkovo si myslím, že to bol dobrý zápas. Ukázal mi, že dokážem hrať aj s najlepšími hráčkami sveta."

Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza podávala na celom turnaji veľmi dobré výkony, prezentovala sa aktívnou hrou, snažila sa hrať agresívne. Prinieslo jej to ovocie v podobe prvej osemfinálovej účasti na grandslamovom turnaji v kariére. „Parížske vystúpenie hodnotím celkovo veľmi pozitívne. Keby mi pred začiatkom turnaja niekto povedal, že tu postúpim do osemfinále, bolo by to pre mňa splnenie sna, asi by som tomu ani neverila. Je to určite jeden z najväčších úspechov mojej kariéry, možno aj najväčší. Som spokojná s predvedenou hrou a aj s tým, ako som to tu zvládala hlavou. Bojovala som až do konca. Dosiahnutý výsledok mi veľmi pomôže do zvyšku sezóny, jednak so sebavedomím a jednak bodovo. V rebríčku sa posuniem výraznejšie vyššie a do konca roka sa dostanem na veľa veľkých turnajov," zakončila najlepšia slovenská singlistka, ktorej v onlajn rebríčku patrí aktuálne 74. priečka.

FOTO: Marleen Fouchier

 

Vložené: 05. 06. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Jamrichová na stovke prehrala

Renáta Jamrichová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v britskom Ilkley (100 000 USD, tráva vonku). Zverenka trénera Jána Matúša v Národnom tenisovom centre nestačila v úvodnom kole na domácu kvalifikantku Ranah Stoiberovú a podľahla jej vo vyrovnanom zápase 6:4, 5:7, 6:7(5) za 129 minút.

19. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Klein na tráve v Ilkley víťazne

Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza si v úvodnom zápase poradil s domácim držiteľom voľnej karty Ryanom Penistonom a zdolal ho 6:3, 6:4 za 97 minút. Jeho ďalším súperom bude kvalifikant Tomas Barrios Vera z Čile.

19. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Birminghame ďalej

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 250 v Birminghame (267 082 USD, tráva vonku). V úvodnom zápase si poradili s gruzínsko-ruskou dvojicou Oksana Kalašnikovová, Jana Sizikovová a zdolali ju 7:6(4), 6:2 za 75 minút. V súboji o postup do semifinále si zmerajú sily s americko-indonézskym párom Asia Muhammadová, Aldila Sutjadiová.

FOTO: Instagram Terezy Mihalíkovej

18. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Hrunčáková v Taliansku končí

Viktória Hrunčáková sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 v talianskom meste Gaiba (100 000 eur, tráva vonku). Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka nestačila v úvodnom zápase na piatu nasadenú Mexičanku Renatu Zarazuaovú a podľahla jej 6:7(6), 2:6 za 102 minút.

18. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Day in the Life - Renáta Jamrichová

Nahliadnite do každodenného života svetovej juniorskej jednotky Renáty Jamrichovej! Umožní vám to aktuálna epizóda zo série "Day in the Life", ktorú pripravuje Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Dozviete sa viac o každodennej rutine šestnásťročnej hráčky Národného tenisového centra, ako sa pripravuje po tenisovej či kondičnej stránke, ako sa prvý raz stretla so svojím dlhoročným trénerom Jánom Matúšom a mnoho ďalších zaujímavých vecí. VIDEO

 

16. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková napokon bez titulu

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nezískali titul vo štvorhre na turnaji WTA 250 v holandskom Hertogenboschi. Vo finále nestačili na  holandsko-estónsky pár Bibiane Schoofsová, Ingrid Neelová a podľahli mu 6:7(6), 3:6 za rovných 100 minút. Najlepšia slovenská deblistka obhájila vlaňajšie finále, kedy v Hertogenboschi štartovala po boku Viktórie Hrunčákovej.

16. 06. 2024
Aktuality Více zde