• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Kajka: Bojovala som do konca

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kajka: Bojovala som do konca

 
news img

Anna Karolína Schmiedlová končí na tohtoročnom Roland Garros v osemfinále dvojhry. Vďaka tomuto výsledku zaknihovala svoj najlepší výsledok na niektorom z turnajov veľkej štvorky. Okrem dobrého výsledku sa môže tešiť z toho, že v Paríži predvádzala výborný tenis, hrala odvážne a sebavedomo. V úvodnom kole zdolala nasadenú jedenástku, v osemfinále potrápila svetovú šestku. A to všetko na jej obľúbenom podujatí vo francúzskej metropole.

„Mrzí ma, že sa turnaj pre mňa dnešným dňom končí. Aj napriek veľkému úspechu človek nie je nikdy stopercentne spokojný. Dnes som odohrala vyrovnaný zápas, boli tam momenty, ktoré som mohla lepšie využiť. Každopádne to bolo lepšie, ako naše posledné stretnutie. Dalo sa proti nej hrať, boli tam vyrovnané stavy, najmä v prvom sete. Podarilo sa mi vyrovnať na 5:5, no pri svojom servise som potom dobre nezvládla jedenásty gem, ktorý bol asi najdôležitejší. Rovnako v druhom sete som sa dobrou hrou dostala do vedenia 2:1 a mala som tam šancu ísť aj do vedenia 3:1. Keby sa mi to podarilo, zasa by súperka trošku znervóznela. Celkovo som však aj s dnešným zápasom spokojná. hoci som bola trošku nervóznejšia, ako by som si priala. Mala som zo súperky rešpekt, ktorý ma trošku brzdil, ale som rada, že som zahrala taký vyrovnaný zápas," povedala k svojmu výkonu v osemfinále dvadsaťosemročná hráčka Národného tenisového centra.

Proti Gauffovej nastúpila na centrálnom dvorci, na zápas sa prišlo pozrieť veľa tenisových fanúšikov. "Nebolo to vôbec ľahké. Hrali sme na veľkom kurte, bolo tam mnoho ľudí a dobrá atmosféra. Som rada, že som mohla takto zakončiť turnaj. V zopár momentoch som mohla zahrať trochu lepšie. Veľmi tam fúkalo, ale podmienky boli rovnaké pre nás obe, nie je to výhovorka. Na servise to bolo ťažké, vietor sa tam nepríjemne točil. Celkovo si myslím, že to bol dobrý zápas. Ukázal mi, že dokážem hrať aj s najlepšími hráčkami sveta."

Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza podávala na celom turnaji veľmi dobré výkony, prezentovala sa aktívnou hrou, snažila sa hrať agresívne. Prinieslo jej to ovocie v podobe prvej osemfinálovej účasti na grandslamovom turnaji v kariére. „Parížske vystúpenie hodnotím celkovo veľmi pozitívne. Keby mi pred začiatkom turnaja niekto povedal, že tu postúpim do osemfinále, bolo by to pre mňa splnenie sna, asi by som tomu ani neverila. Je to určite jeden z najväčších úspechov mojej kariéry, možno aj najväčší. Som spokojná s predvedenou hrou a aj s tým, ako som to tu zvládala hlavou. Bojovala som až do konca. Dosiahnutý výsledok mi veľmi pomôže do zvyšku sezóny, jednak so sebavedomím a jednak bodovo. V rebríčku sa posuniem výraznejšie vyššie a do konca roka sa dostanem na veľa veľkých turnajov," zakončila najlepšia slovenská singlistka, ktorej v onlajn rebríčku patrí aktuálne 74. priečka.

FOTO: Marleen Fouchier

 

Vložené: 05. 06. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Australian Open bude trvať o jeden deň dlhšie

Grandslamový tenisový turnaj Australian Open bude trvať 15 dní. Svoj harmonogram rozšíri o jeden deň v snahe zabrániť naťahovaniu programu do neskorých večerných hodín. Impulzom na zmenu mohol byť predovšetkým tohtoročný zápas, v ktorom Brit Andy Murray zdolal domáceho Thanasiho Kokkinakisa za 5:45 h. Duel sa skončil o 4.05 ráno a Murray za to po stretnutí skritizoval organizátorov turnaja.

03. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Klein víťazne, Molčan vypadol

Lukáš Klein (na snímke) úspešne vykročil za obhajobou singlového titulu na challengeri 100 v španielskom Alicante (118 000 EUR, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole si hladko poradil s Britom Danielom Coxom, ktorého zdolal 6:3, 6:2 za 69 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily so šiestym nasadeným Maximilianom Martererom. Nemca v tejto sezóne už zdolal, vyradil ho v kvalifikácii grandslamového US Open.

03. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Pokorný už iba vo štvorhre

Lukáš Pokorný sa neprebojoval do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 100 v španielskom Alicante (118 000 EUR, tvrdý povrch vonku). Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca nestačil vo finále kvalifikácie na druhého nasadeného Moeza Echarguiho z Tuniska a podľahol mu 2:6, 3:6 za necelú hodinu. Dvadsaťjedenročný hráč Národného tenisového centra pokračuje na turnaji ešte vo štvorhre po boku Rusa Svjatoslava Gulina.

02. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Pokorný v Alicante o hlavnú

Lukáš Pokorný zabojuje o postup do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 100 v španielskom Alicante (118 000 EUR, tvrdý povrch vonku). Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca hladko zvíťazil v úvodnom kvalifikačnom kole nad siemym nasadeným Ukrajincom Vladyslavom Orlovom a zdolal ho 6:3, 6:0 za necelú hodinu. Vo finále eliminácie vyzve dvojku pavúka Moeza Echarguiho z Tuniska.

01. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová bez titulu vo dvojhre v Sharm El Sheikhu

Katarína Kužmová sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W15 v egyptskom Sharm El Sheikhu (15 000 USD, tvrdý porvrch vonku). Druhá nasadená hráčka nestačila v súboji o titul na jednotku pavúka Poľku Martynu Kubkovú a podľahla jej 3:6, 0:6 za necelú hodinu. Dvadsaťdvaročná rodáčka z Košíc má na svojom konte doposiaľ štyri singlové tituly z okruhu ITF, tri z nich získala v tomto roku.

FOTO: Instagram Kataríny Kužmovej

01. 10. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Privara finalistom dvojhry v Monastire

Peter Benjamín Privara bol blízko k svojmu prvému singlovému titulu medzi profesionálmi. V pozícii nasadenej štvorky sa na turnaji ITF WTT M15 v tuniskom Monastire (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) prebojoval do finále, v ktorom nestačil na trojku pavúka Roberta Cida Suberviho z Dominikánskej republiky a podľahol mu 1:6, 3:6. Devätnásťročný zverenec trénera Lukáša Lacka v NTC má doposiaľ na svojom konte jeden deblový titul, ktorý získal v tomto roku v Budapešti.

01. 10. 2023
Aktuality Více zde