• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Kajka: OH boli jeden z cieľov

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kajka: OH boli jeden z cieľov

 
news img

Slovensko bude mať na OH 2024 v Paríži zastúpenie v tenise vďaka Anne Karolíne Schmiedlovej. Tá sa na dvorcoch Rolanda Garrosa predstaví v ženskej dvojhre. Schmiedlová bola k 10. júnu vo svetovom rebríčku WTA, na základe ktorého sa prideľujú miestenky na Hry XXXIII. olympiády, na 80. mieste. Právo štartu podľa rebríčka má 56 tenistiek. A tak Schmiedlová do poslednej chvíle nevedela, či sa vďaka pravidlu, že z jednej krajiny môže štatovať maximálne štyri tenistky, napokon do pavúka dostane alebo nie.

"Veľmi sa teším, že som sa dostala olympiádu. Za posledný rok to bol jeden z mojich cieľov. Obzvlášť mám radosť, že sa OH konajú v Paríži na antuke a na kurtoch, ktoré mám tak rada. Až do posledného dňa som nevedela, či sa tam dostanem alebo nie. Systém prihlasovania je iný ako na WTA turnaje a tak som nevedela, kto sa vlastne prihlásil a kto nie. Bolo to pre mňa prekvapenie," tešila sa po zisku miestenky slovenská singlová jednotka.

Pre Schmiedlovú to bude už druhá olympiáda v kariére. Prvý raz štartovala na hrách pod piatimi kruhmi v brazílskom Riu de Janeiro. "Bol tol veľký zážitok a skúsenosť. Uvidím, ako to bude vyzerať tentokrát, určite je tam iná atmosféra ako na iných turnajoch. Stretnúť športovcov z iných odvetví a spoznávať aj iné športy je zaujímavé. Keďže je ale veľa turnajov predtým aj potom, tak sa tam asi zdržím, len kým budem súťažiť. Ale teším sa aj na tých pár dní a som na to zvedavá,"dodala dvadsaťdeväťročná hráčka Národného tenisového centra.

 

Vložené: 07. 07. 2024       Kategória: Aktuality
 
news img

Wimbledon: Jamrichová o titul!

Renáta Jamrichová postúpila do finále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Na tráve All England Clubu zvíťazila v pozícii nasadenej jednotky v semifinále nad Češkou Vendulou Valdmannovou hladko 6:0, 6:2 za rovnú hodinu. Sedemnásťročná hráčka Národného tenisového centra nastúpi v dueli o titul proti turnajovej trojke Austrálčanke Emerson Jonesovej, ktorú zdolala aj vo finále juniorky na Australian Open.

13. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Jamrichová do semi!

Renáta Jamrichová postúpila už do semifinále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V pozícii najvyššie nasadenej hráčky zdolala vo štvrťfinále Bulharku Rositu Denčevovú hladko 6:3, 6:1 za necelú hodinu. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa sa v súboji o svoje druhé juniorské grandslamové finále stretne s víťazkou súboja medzi Češkou Vendulou Valdmannovou a desiatou nasadenou Belgičankou Jeline Vandrommeovou.

FOTO: itf

12. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Jamrichová v osmičke

Renáta Jamrichová postúpila do štvrťfinále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Na tráve All England Clubu v pozícii nasadenej jednotky zvíťazila v osemfinále nad Sonjou Žijenbajevovou z Kazachstanu a zdolala ju 7:5, 6:4. Víťazku juniorského Australian Open čaká v súboji o semifinále Bulharka Rositsa Denčevová.

Sedemnásťročná hráčka Národného tenisového centra vypadla vo štvorhre, v osemfinále po boku Japonky Eny Koikeovej nestačili v pozícii tretieho nasadeného páru na kažaskú dvojicu Žijenbajevová, Asjlžan Arystanbechová a prehrali 2:6, 6:3, 6:10.

FOTO: itf

11. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Pohánková prehrala

Mia Pohánková sa neprebojovala do druhého kola štvorhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Po boku Američanky Christashy McNeilovej nestačili na tráve All England Clubu na kazašský pár Sonja Žijenbajevová, Asjlžan Arystanbechová a podľahli mu vo vyrovnanom zápase 6:7(5), 6:7(3).

FOTO: Marleen Fouchier

 

10. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová v Bastade končí

Anna Karolína Schmiedlová nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 125 vo švédskom Bastade (115 000 USD, antuka vonku). Štvrtá nasadená hráčka, zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza, nestačila v druhom kole na Ukrajinku Katarinu Zavackú a podľahla jej 7:5, 2:6, 3:6 za 146 minút.

10. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Braunschweigu vypadol

Lukáš Klein sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v nemeckom Braunschweigu (148 625 eur, antuka vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza nestačil v druhom kole na najvyššie nasadeného Španiela Roberta Carballesa Baenu a podľahol mu 2:6, 4:6 za 94 minút. 

10. 07. 2024
Aktuality Více zde