• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Kajka: Veľmi som chcela vyhrať

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kajka: Veľmi som chcela vyhrať

 
news img

Po minuloročnom finále sa jej tento rok podarilo získať titul. Anna Karolína Schmiedlová sa z turnajového víťazstva teší po troch rokoch. Na turnaji v Parme (Parma Ladies Open Presented by IREN) štartuje každý rok, pretože je to jeden z jej najobľúbenejších turnajov na okruhu. Tentokrát si odtiaľ odnáša nielen trofej pre víťazku, ale zapamätá si ho aj vďaka semifinálovému zápasu proti Nemke Jule Niemeierovej, ktorý trval úctyhodné tri hodiny a 39 minút a bol najdlhším v jej doterajšej kariére.

„Po vlaňajšom finále som tento rok veľmi chcela vyhrať a odniesť si trofej pre víťazku. Som rada, že sa mi to podarilo. V semifinále som odohrala veľmi dlhý zápas, vôbec najdlhší v mojej kariére. Dnes som sa cítila trošku unavená, som rada, že som na konci našla silu, pretože Mayar je výborná hráčka a bojovníčka. Veľa to pre mňa znamená,“ povedala po finálovom víťazstve nad Egypťankou Mayar Sherifovou šťastná Kajka.

Ako sama Schmiedlová vraví, Parmu má rada a vždy tu cíti podporu divákov. „Je to jeden z mojich najobľúbenejších turnajov a jeden z najkrajších tenisových klubov, aký som kedy videla. Vždy si užívam, keď tu môžem hrať, preto sem chodím každý rok. Som tu šťastná a som naozaj rada, že som tu predvádzala dobrý tenis. Všetkým ďakujem za skvelú podporu.“

Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza sa stále viac približuje k svetovej päťdesiatke. V onlajn rebríčku jej po turnaji aktuálne patrí 53. priečka. „Rebríčkové postavenie nie je mojim cieľom, až tak ho nesledujem. Každopádne sa mi tu podarilo získať veľa bodov. Vlani som na Roland Garros bola vo štvrtom kole, takže aj tam bude dôležité, ako sa mi podarí zahrať. Tento titul mi však určite pomôže počas celej sezóny aj mentálne. Roland Garros si chcem užiť, nie sa dostať pod tlak kvôli obhajovaniu vlaňajšieho výsledku. Verím, že aj v Paríži budem pokračovať v dobrých výkonoch,“ zakončila šťastná víťazka.

FOTO: Elisa Morabito

 

Vložené: 18. 05. 2024       Kategória: Aktuality
 
news img

Klein vypadol vo štvrťfinále

Lukáš Klein sa neprebojoval do semifinále dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza nestačil vo štvrťfinále na siedmeho nasadeného Američana Zacharyho Svajdu a podľahol mu 4:6, 6:4, 1:6 za 96 minút. Dvadsaťšesťročný hráč Národného tenisového centra bude na budúci týždeň bojovať v kvalifikácii na trávnatý grandslamový turnaj Wimbledon.

20. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Ilkley po otočke ďalej

Lukáš Klein sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza otočil vývoj druhého kola proti kvalifikantovi Tomasovi Barriosovi Verovi z Čile, ktorého zdolal 2:6, 7:6(2), 6:4 za 116 minút. Jeho ďalším súperom bude siedmy nasadený Američan Zachary Svajda. Súboj by mali odohrať ešte vo štvrtok.

20. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Košická s titulom vo dvojhre na turnaji TEJT 3 U14 v Celje

Nina Košická získala titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji Tennis Europe hráčok do 14 rokov v slovinskom meste Celje. Druhá nasadená hráčka si poradila vo finále s domácou trojkou pavúka Nikou Storovou a zdolala ju 6:2, 4:6, 6:1. Pre štrnásťročnú Košickú je to tretí singlový titul na okruhu TE v kategórii do 14 rokov.

20. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Jamrichová na stovke prehrala

Renáta Jamrichová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v britskom Ilkley (100 000 USD, tráva vonku). Zverenka trénera Jána Matúša v Národnom tenisovom centre nestačila v úvodnom kole na domácu kvalifikantku Ranah Stoiberovú a podľahla jej vo vyrovnanom zápase 6:4, 5:7, 6:7(5) za 129 minút.

19. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Klein na tráve v Ilkley víťazne

Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 125 v britskom Ilkley (148 625 eur, tráva vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza si v úvodnom zápase poradil s domácim držiteľom voľnej karty Ryanom Penistonom a zdolal ho 6:3, 6:4 za 97 minút. Jeho ďalším súperom bude kvalifikant Tomas Barrios Vera z Čile.

19. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková v Birminghame ďalej

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 250 v Birminghame (267 082 USD, tráva vonku). V úvodnom zápase si poradili s gruzínsko-ruskou dvojicou Oksana Kalašnikovová, Jana Sizikovová a zdolali ju 7:6(4), 6:2 za 75 minút. V súboji o postup do semifinále si zmerajú sily s americko-indonézskym párom Asia Muhammadová, Aldila Sutjadiová.

FOTO: Instagram Terezy Mihalíkovej

18. 06. 2024
Aktuality Více zde