• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Karol Kučera chváli NTC

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Karol Kučera chváli NTC

 
news img

Na facebookovom profile Karola Kučerusplnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre mládež a šport, sa objavil zaujímavý príspevok o Národnom tenisovom centre a jeho využití. Hovorilo sa o ňom na stretnutí s názvom "Športová infraštruktúra národného významu", kde práve NTC bolo vyzdvihnuté ako pozitívny príklad fungovania športového stánku na Slovensku. Prečitajte si celý príspevok Karola Kučeru so všetkými jeho postrehmi.

"Včera ráno som si bol po dlhom čase zahrať tenis a načerpať tak silu do ďalšieho pracovného týždňa. Túto pozitívnu energiu do mňa vliala naša mladá perspektívna tenisová nádej Nina Vargová, ktorej veľmi držím palce v jej kariére. Je členkou NTC a vedie ju skúsený tréner Martin Zathurecký. Pre informáciu - z NTC už vzišli dvaja víťazi a štyria finalisti juniorských grandslamových turnajov, 6 mužov sa prebojovalo do prvej stovky rebríčka ATP a 8 žien do prvej stovky rebríčka WTA," začal svoj príspevok na sociálnej sieti Kučera.

"Poobede som absolvoval päťhodinový workshop so zástupcami MŠVVaŠ, SOŠV, všetkými dotknutými zväzmi, zástupcami samospráv a ďalšími pozvanými na tému ´Športová infraštruktúra národného významu´. Som veľmi rád, že spomedzi prezentácií bol práve projekt NTC predstavený ako pozitívny príklad udržateľného športového stánku. Prezentáciu predniesol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška. Preto mi je veľmi ľúto najmä ´vlastných tenisových hejterov a ich zatrpknutej kritiky na tento projekt´, ktorý nám, mimochodom, chvália aj také krajiny, ako posledne Čile, ktoré sme pred pár dňami zdolali v Davis Cupe. Na stole je teraz 38,7 mil. eur z Fondu na podporu športu, ktoré majú priniesť nové stánky národného významu. Budú to ešte dlhé hodiny a pracovné stretnutia na túto tému, aby bolo, pokiaľ možno, čo najviac zväzov a členov športového hnutia spokojných s výsledkom. Som veľmi rád, že ako sme sľúbili pred voľbami, tak sa aj deje a tieto peniaze sa rozdelia transparentne a čo možno najefektívnejšie po verejnej diskusii," pokračoval Kučera a na záver položil otázku: "Aký stánok by ste privítali vy?"

 

Vložené: 21. 09. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Martin získal deblový titul

Andrej Martin spolu s Rakúšanom Tristanom-Samuelom Weissbornom získali titul vo štvorhre na challengeri 80 v chorvátskom meste Lošinj (44 820 EUR, antuka vonku). Vo finále si poradili s rumunsko-tureckým párom Victor Vlad Cornea, Ergi Kirkin a zvíťazili 6:1, 7:6(5) za 83 minút. Celým turnajom prešli bez straty setu.

Tridsaťdvaročný rodák z Bratislavy si na svoje konto pripísal pätnásty deblový titul na challengerovej úrovni. Do rebríčka ATP si pripíše 80 bodov a v onlajn renkingu sa posunul o štyridsaťšesť priečok nahor na 245. miesto.

FOTO: Instagram T.-S. Weissborna

24. 10. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos vo Viedni bez hlavnej

Norbert Gombos nepostúpil do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 500 vo Viedni (1 974 510 EUR, tvrdý povrch hala). Vo finále kvalifikácie nestačil na ôsmeho nasadeného Austrálčana Alexeja Popyrina a vo vyrovnanom zápase mu podľahol 6:7(3), 7:6(0), 5:7 za 164 minút.

Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nenašiel na Popyrina recept ani v treťom vzájomnom zápase. Vo všetkých mu podľahol 1:2 na sety.

23. 10. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos ďalej, Molčan nie

Norbert Gombos (na snímke) postúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP 500 vo Viedni (1 974 510 EUR, tvrdý povrch hala). V úvodnom kole eliminácie si poradil s druhým nasadeným Američanom Marcosom Gironom 7:6(5), 6:4 za 95 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza odplatil Gironovi prehru z úvodného kola olympijskeho turnaja v Tokiu. Jeho súperom v súboji o postup do hlavnej súťaže bude Austrálčan Alexei Popyrin.

23. 10. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková v Kluži vypadla

Rebecca Šramková neuspela v prvom kole kvalifikácie dvojhry na turnaji WTA 250 v Kluži (235 238 USD, tvrdý povrch hala). Ako ôsma nasadená prehrala v sobotu s domácou Rumunkou Alexandrou Ignatikovou 3:6, 2:6 za 74 minút. Dvadsaťpäťročnú hráčku NTC čaká v najbližších dňoch príprava na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej, keďže figuruje v nominácii Mateja Liptáka. Podujatie sa v Prahe začína 1. novembra.

23. 10. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová na Tenerife von

Anna Karolína Schmiedlová skončila na turnaji WTA 250 na španielskom ostrove Tenerife (235 238 USD, tvrdý povrch vonku) vo štvrťfinále dvojhry. V piatkovom stretnutí nestačila na Francúzku Alize Cornetovú a podľahla jej 3:6, 3:6 za 101 minút. Za účasť medzi osmičkou najlepších jej patrí 60 bodov do rebríčka WTA. Dvadsaťsedemročná hráčka NTC sa v onlajn renkingu posunula na 85. priečku.

FOTO: fb/meftennisevents

22. 10. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin ďalej iba v debli

Andrej Martin nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v chorvátskom meste Losinj (44 820 EUR, antuka vonku). Tretí nasadený hráč nestačil v osemfinále na rakúskeho kvalifikanta Filipa Misolica a podľahol mu 1:6, 6:7(11) za 106 minút. Chuť si napravil vo štvorhre po boku Rakúšana Tristana-Samuela Weissborna. Vo štvrťfinále si poradili s francúzskymi jednotkami Sadiom Doumbiom, Fabienom Reboulom a zvíťazili hladko 6:2, 6:3 za 102 minút. O finále si zmerajú sily so štvrtým nasadeným americko-nemeckým párom Jamie Cerretani, Fabian Fallert.

21. 10. 2021
Aktuality Více zde