Klein zvíťazil nad Martinom

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Klein zvíťazil nad Martinom

Lukáš Klein (na snímke) sa prvýkrát v kariére prebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji ATP. V úvodnom kole podujatia v Buenos Aires (411 940 USD, antuka vonku) zdolal v pozícii kvalifikanta Andreja Martina 6:4, 6:3 za 82 minút. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti najvyššie nasadenému domácemu Argentínčanovi Diegovi Sebastianovi Schwartzmanovi.

"Dnešný duel bol náročný, bolo cítiť nervozitu. Myslím si, že to nebol práve najkvalitnejší zápas, ale som rád, že sa mi ho podarilo zvládnuť a postúpiť do ďalšieho kola," uviedol Klein na margo slovenského derby s Martinom. "Duel so Schwartzmanom sa budem snažiť brať ako ďalší zápas a predviesť dobrý výkon."

Zverencovi trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza vyšiel úvod zápasu s Martinom a po rýchlom brejku si vybudoval náskok 4:1. Martin síce vyrovnal na 4:4, no koncovka setu patrila Kleinovi, ktorý v desiatom geme opäť prelomil podanie slovenskej singlovej dvojky. V druhom sete Klein odskočil Martinovi na 5:2 a aj tretí vzájomný zápas so slovenským daviscupovým reprezentantom dotiahol do úspešného konca. Vlani ho zdolal v slovenskej sérii Peugeot Tennis Tour i v českej extralige. (stz, tasr)

Vložené: 02. 03. 2021       Kategória: Aktuality

Klein do druhého kola v Madride

Lukáš Klein sa prebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 1000 v Madride (9 249 713 eur, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantov zvíťazil v úvodnom zápase nad Španielom Pablom Llamasom Ruizom a zdolal ho 6:1, 4:6, 7:6(4) za 131 minút. Dvadsaťšesťročný hráč NTC prehrával v rozhodujúcom sete 1:3, no nepriaznivý stav zvládol a tešil sa zo svojho prvého víťazstva v hlavnom pavúku na madridskej tisícke.