Konečne - Cibulková cez Stosurovú!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Konečne - Cibulková cez Stosurovú!

Pre Dominiku Cibulková bola až do dnes Samantha Stosurová jedna z najobávanejších súperiek. Už je to minulosť! Po piatich prehrách zdolala Slovenka po prvý raz Austrálčanku na turnaji WTA v Dauhe 7:5, 6:4 a postúpila do semifinále. V piatich predchádzajúcich zápasoch so Stosurovou nezískala Cibulková ani set. V dueli o postup do finále nastúpi v piatok proti víťazke súboja medzi druhou nasadenou Češkou Karolínou Plíškovou a Číňankou Šuai Čang. Cibulková je v Dauhe po prvý raz v semifinále.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu so Stosurovou, keď hneď v úvodnom geme prelomila podanie Austrálčanky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 2:0. Za stavu 3:1 zápas na niekoľko minút prerušili pre dážď. Pauza nevyviedla slovenskú jednotku z miery a po ďalšom brejku odskočila súperke na 5:1. Stosurová nezložila zbrane a šnúrou štyroch gemov vyrovnala na 5:5. V jedenástom geme však neuhrala pri svojom servise ani fiftín a Cibulková napokon dotiahla úvodný set do úspešného konca.-Za stavu 6:5 premenila v poradí piaty setbal.
      Stosurovej, ktorá mala v nohách trojsetový duel 2. kola proti Češke Barbore Strýcovej, nevychádzalo podľa predstáv prvé podanie, po druhom servise sa dostávala pod tlak Cibulkovej. V druhom dejstve Stosurová zvýšila agresivitu a vo štvrtom geme si vypracovala dva brejkbaly, Cibulková však vzápätí získala štyri fiftíny v rade, vyrovnala na 2:2 a v koncovke slávila úspech. Za stavu 4:4 po úspešnom obhodení zobrala Stosurovej podanie a v ďalšom geme využila hneď prvý mečbal. Cibulková má v Dauhe už istú prémiu 36 850 dolárov pred zdanením a 185 bodov do svetového rebríčka WTA.
Dominika Cibulková mala z prvého víťazstva nad Stosurovou veľkú radosť. ,,Zdolať prvý raz Sam je super pocit. Nová taktika slávila úspech. Museli sme s trénerom niečo zmeniť, aby som mala šancu nad ňou zvíťaziť. Hrala som veľmi dobre, v dôležitých momentoch ma podržalo podanie. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodlo pár loptičiek. Sam odohrala trojseťák proti Strýcovej, no je to bojovníčka. Postupne sa dostala do zápasu a bola stále nebezpečnejšia. Podmienky boli náročné. Som rada, že som v Dauhe prvý raz medzi elitným kvartetom. Fanúšikovia boli skvelí, ďakujem im za podporu," povedala zverenka trénera Mateja Liptáka v prvom interview priamo na kurte. (stz, tasr)

Vložené: 16. 02. 2017       Kategória: Aktuality

Schmiedlová v Rouen ďalej

Anna Karolína Schmiedlová postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 250 vo francúzskom meste Rouen (232 244 eur, antuka v hale). V úvodnom zápase nastúpila proti domácej hráčke Diane Parryovej (49. WTA), ktorá jej duel za stavu 3:6, 3:1 z pohľadu Slovenky vzdala. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza vyzve v súboji o štvrťfinále nasadenú dvojku Caroline Garciovú z Francúzska.