• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

Konečne - Cibulková cez Stosurovú!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Konečne - Cibulková cez Stosurovú!

 
news img

Pre Dominiku Cibulková bola až do dnes Samantha Stosurová jedna z najobávanejších súperiek. Už je to minulosť! Po piatich prehrách zdolala Slovenka po prvý raz Austrálčanku na turnaji WTA v Dauhe 7:5, 6:4 a postúpila do semifinále. V piatich predchádzajúcich zápasoch so Stosurovou nezískala Cibulková ani set. V dueli o postup do finále nastúpi v piatok proti víťazke súboja medzi druhou nasadenou Češkou Karolínou Plíškovou a Číňankou Šuai Čang. Cibulková je v Dauhe po prvý raz v semifinále.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu so Stosurovou, keď hneď v úvodnom geme prelomila podanie Austrálčanky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 2:0. Za stavu 3:1 zápas na niekoľko minút prerušili pre dážď. Pauza nevyviedla slovenskú jednotku z miery a po ďalšom brejku odskočila súperke na 5:1. Stosurová nezložila zbrane a šnúrou štyroch gemov vyrovnala na 5:5. V jedenástom geme však neuhrala pri svojom servise ani fiftín a Cibulková napokon dotiahla úvodný set do úspešného konca.-Za stavu 6:5 premenila v poradí piaty setbal.
      Stosurovej, ktorá mala v nohách trojsetový duel 2. kola proti Češke Barbore Strýcovej, nevychádzalo podľa predstáv prvé podanie, po druhom servise sa dostávala pod tlak Cibulkovej. V druhom dejstve Stosurová zvýšila agresivitu a vo štvrtom geme si vypracovala dva brejkbaly, Cibulková však vzápätí získala štyri fiftíny v rade, vyrovnala na 2:2 a v koncovke slávila úspech. Za stavu 4:4 po úspešnom obhodení zobrala Stosurovej podanie a v ďalšom geme využila hneď prvý mečbal. Cibulková má v Dauhe už istú prémiu 36 850 dolárov pred zdanením a 185 bodov do svetového rebríčka WTA.
Dominika Cibulková mala z prvého víťazstva nad Stosurovou veľkú radosť. ,,Zdolať prvý raz Sam je super pocit. Nová taktika slávila úspech. Museli sme s trénerom niečo zmeniť, aby som mala šancu nad ňou zvíťaziť. Hrala som veľmi dobre, v dôležitých momentoch ma podržalo podanie. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodlo pár loptičiek. Sam odohrala trojseťák proti Strýcovej, no je to bojovníčka. Postupne sa dostala do zápasu a bola stále nebezpečnejšia. Podmienky boli náročné. Som rada, že som v Dauhe prvý raz medzi elitným kvartetom. Fanúšikovia boli skvelí, ďakujem im za podporu," povedala zverenka trénera Mateja Liptáka v prvom interview priamo na kurte. (stz, tasr)

 

Vložené: 16. 02. 2017       Kategória: Aktuality
 
news img

Rybáriková v 2. kole vypadla

Magdaléna Rybáriková prehrala v 2. kole 60-tisícového turnaja na tvrdom povrchu v hale vo francúzskom Croissy-Beaubourgu s nemeckou kvalifikantkou Annou Zajovou 6:7 (4), 4:6. Nemka je v rebríčku 303.

29. 03. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko bez zaváhania

Lukáš Lacko na challengeri vo francúzskom St. Brieuc (dotácia 43 000 eur, tvrdý povrch v hale) zdolala v1. kole ako štvorka podujatia Chorváta Franka Škugora 6:2, 6:3.

29. 03. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová do 2. kola

Karolína Schmiedlová postúpila na 25-tisícovom turnaji v talianskej Santa Margherite Di Pula do osemfinále po víťazstve nad Kamilou Kerinbajevovou z Kazachstanu 6:1, 2:6, 6:1. Vivien Juhászová po prehratom prvom sete 0:6 zápas so Španielkou Cristinou Bucsovou vzdala. 

29. 03. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Rybáriková prekvapila Dodinovú

Magdaléna Rybáriková na turnaji ITF s dotáciou 60 000 USD na tvrdom povrchu v hale vo francúzskom Croissy-Beaubourgu vyradila v 1. kole domácu jednotku podujatia Océane Dodinovú (58. WTA) 6:4, 6:4.

 

 

28. 03. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos vypadol v 1. kole

Tretí nasadený Norbert Gombos v 1. kole dvojhry na challengeri vo francúzskom St. Brieuc (dotácia 43 000 eur, tvrdý povrch v hale) podľahol domácemu držiteľovi voľnej karty Corentinovi Moutetovi 6:7 (1), 3:6. Lukáš Lacko po boku Ukrajinca Sergija Stachovského vyhral v 1. kole štvorhry nad treťou nasadenou česko-slovenskou dvojicou Roman Jebavý, Igor Zelenay 6:4, 4:6 a 10:5. 

 

 

28. 03. 2017
Aktuality Více zde
 
news img

Iba Martin do osemfinále, Blaško vypadol

Andrej Martin (na obr.) postúpil do osemfinále v chorvátskej Opatii (dotácia 15 000 USD, antuka). V 1. kole zdolal Nemca Juliana Onkena 6:4, 6:7 (3), 6:1. Martin Blaško prehral s najvyššie nasadeným Srbom Laslo Djerem 1:6, 2:6.
 

28. 03. 2017
Aktuality Více zde