• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Kučera o DC a Kližanovi

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kučera o DC a Kližanovi

 
news img

Karol Kučera hovorí, že ak sa dá v najbližších dňoch Martin Kližan do poriadku, odporučí mu cestovať za tímom na daviscupové stretnutie s Ukrajinou. „Vždy mu Davis Cup pomohol. Naposledy po daviscupovom stretnutí vyhral turnaj.

„Vždy mu Davis Cup pomohol. Naposledy po daviscupovom stretnutí vyhral turnaj. Čo sa týka mňa, ja mu odporučím, aby to ešte skúsil. Dôležité však je, aby bol zdravý, schopný hrať,“ uviedol Kučera, ktorý je osobným trénerom slovenskej jednotky.
„Martinovi sa teraz v Austrálii nedarilo. Zišlo by sa mu odohrať nejaké zápasy, aby sa chytil. Posledných desať dní v Austrálii už nemohol pre bolesti hrať voleje, po návrate ho ruka stále bolela, netrénoval. Bol na magnetickej rezonancii, ktorá ukázala zápal. Dúfam, že ustúpi a od pondelka začne trénovať. Ak to bude v poriadku, je už na jeho rozhodnutí, či dodatočne pocestuje za tímom...“
Do Kremenčuku necestuje ani Kučera ako tréner daviscupovej reprezentácie. „Bol som preč päť týždňov, potrebujem byť s rodinou. Dohodli sme sa, že za mňa zaskočí Jano Krošlák,“ dodal Kučera. O tejto zmene sa vedelo už začiatkom týždňa. Keďže nejde Kližan, necestuje ani jeho kondičný tréner Juraj Dulík. Novým členom tímu sa v piatok stal Ladislav Olasz, kondičný tréner Lukáša Lacka.
(zw)

 

 

Vložené: 25. 01. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová ďalej, Kužmová nie

Kristína Kučová (na snímke) sa suverénnym spôsobom prebojovala do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). V úvodnom kole hladko zdolala Číňanku Jia-Jing Lu 6:2, 6:2 za 64 minút. Jej ďalšou súperkou bude devätnásta nasadená Austrálčanka Astra Sharmová.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos nevyužil druhú šancu

Norbert Gombos neuspel v prvom kole dvojhry na trávnatom turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, vonku). V pozícii lucky losera nestačil na Austrálčana Alexeja Popyrina a podľahol mu 6:4, 4:6, 1:6 za 86 minút. Pre slovenskú singlovú jednotku bol turnaj generálkou pred tretím grandslamovým turnajom roka vo Wimbledone, na ktorý sa ako jediný zo slovenských singlistov dostal priamo do hlavnej súťaže vďaka rebríčkovému postaveniu.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin aj Molčan víťazne

Andrej Martin (na snímke) a Alex Molčan sa prebojovali do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). Martin zvíťazil v úvodnom kole ako nasadená trojka nad Nemcom Matsom Moraingom 6:4, 6:3 za 63 minút. V druhom kole si zmeria sily s Lotyšom Ernestsom Gulbisom.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko, Horanský i Kovalík von

Lukáš Lacko, Filip Horanský aj Jozef Kovalík vypadli v úvodnom kole wimbledonskej kvalifikácie (15 783 300 EUR, tráva vonku). Nad sily Lukáša Lacka bol dvadsiatyôsmy nasadený Srb Nikola Milojevič, ktorému podľahol 4:6, 4:6 za 76 minút. Po troch vyhratých zápasoch na tráve na turnaji ATP 500 v nemeckom Halle sa s grandslamom na jeho obľúbenom povrchu lúči hneď v prvom eliminačnom zápase.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Koniec Kližana?

Martin Kližan sa s kvalifikáciou na tretí grandslamový turnaj roka Wimbledon (15 783 300 EUR, tráva vonku) rozlúčil hneď v úvodnom kole. Nad jeho sily bol Čech Zdeněk Kolář, ktorému hladko podľahol 1:6, 2:6 za necelú hodinu. Tridsaťjedenročný Bratislavčan už pred pár týždňami avizoval, že práve trávnatý turnaj v Londýne by mal byť jeho posledným v kariére. Odchádzal naň bez špeciálnej prípravy, chcel si ho najmä užiť.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos predsa v hlavnej

Norbert Gombos si nakoniec zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, tráva vonku). Vo finále kvalifikácie síce nestačil na Švéda Mikaela Ymera, no v hlavnom pavúku sa predstaví ako lucky-loser. Prvým súperom zverenca Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza bude Austrálčan Alexei Popyrin (67. ATP).

21. 06. 2021
Aktuality Více zde