• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Kužmová do semi v debli

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kužmová do semi v debli

 
news img

Viktória Kužmová sa prebojovala do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v chorvátskom Bole (92 742 EUR, antuka vonku). Spolu s Holanďankou Arantxou Rusovou v pozícii najvyššie nasadeného páru zdolali vo štvrťfinále americko-bieloruský pár Usue Maitane Arconadaová, Oľga Govortsová 4:6, 6:0, 11-9 za 77 minút.

V súboji o postup do finále si  Kužmová s Rusovou zmerajú sily so slovensko-gruzínskym párom Tereza Mihalíková, Jekaterina Gorgodzeová. Tie sa do semifinále posunuli bez boja, keď Anna Karolína Schmiedlová spolu s Ukrajinkou Katarinou Zavackou na vzájomný štvrťfinálový duel pre zranenie Ukrajinky nenastúpili.

 

Vložené: 10. 06. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Gombos predsa v hlavnej

Norbert Gombos si nakoniec zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, tráva vonku). Vo finále kvalifikácie síce nestačil na Švéda Mikaela Ymera, no v hlavnom pavúku sa predstaví ako lucky-loser. Jeho prvým súperom bude Austrálčan Alexei Popyrin (67. ATP).

21. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Klein do druhého kola

Lukáš Klein sa prebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 250 na španielskom ostrove Mallorca (783 655 EUR, tráva vonku). Úspešný kvalifikant zdolal v úvodnom zápase nasadenú osmičku Srba Dušana Lajoviča (41. ATP) 6:4, 7:6(2) za 98 minút. Ďalším súperom zverenca Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza bude Austrálčan Jordan Thompson.

21. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

OH: Polášek si vybral Kleina

O istej účasti Filipa Poláška na blížiacich sa olympijských hrách v Tokiu nebolo pochýb. Bol jediným deblistom zo Slovenska, ktorý splnil kritériá na štart vo štvorhre pod piatimi kruhmi. Otázkou však zostávalo, kto sa predstaví po jeho boku. Zdá sa, že je rozhodnuté. Aktuálne deviaty hráč deblového rebríčka ATP si za svojho partnera vybral Lukáša Kleina.

21. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Titul z áčka mladších žiakov si odniesli Petráško a Šupová

Matúš Petráško (TK Žilina) a Kali Šupová (TK HSC Piešťany) sa stali víťazmi dvojhry na áčkovom turnaji mladšieho žiactva v Piešťanoch. Petráško hladko zdolal vo finále Martina Friča (OZ ŠK Odema Púchov) 6:1, 6:1, Šupová si poradila s Lujzou Zimenovou (TK Žilina) 6:4, 6:4. Vo štvorhre sa medzi chlapcami tešili Petráško so Samuelom Alexandrom Krajčírom (TK Jednotka Bratislava) po víťazstve nad Richardom Križanom s Lukášom Matušíkom (obaja TK LOVE 4 tennis Bratislava) 5:7, 6:1, 11-9.

21. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Áčko dorastu v Prešove vyhrali Baranec a Perháčová

Dušan Baranec (TC EMPIRE Trnava) sa stal víťazom áčkového turnaja dorastencov v Prešove. Vo finále si poradil s nasadenou jednotkou Radovanom Michalikom (TK Mladosť Košice) a zvíťazil 6:4, 6:2. Vo štvorhre sa z titulu tešili Matej Muránsky (TC BASELINE Banská Bystrica) s Dušanom Barancom, ktorí zdolali Marcusa Masarčina (TK LOVE 4 tennis Bratislava) so Samuelom Kyjacim (TC EMPIRE Trnava) 6:3, 3:6, 10-5.

21. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: žreb kvalifikácie

Už v pondelok sa začína kvalifikácia tretieho grandslamového turnaja roka - Wimbledonu. Predstaví sa v nej dovedna desať slovenských zástupcov - šesť mužov (Andrej Martin, Jozef Kovalík, Martin Kližan, Alex Molčan, Filip Horanský, Lukáš Lacko) a štyri ženy (Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Kristína Kučová a Rebecca Šramková).

Pre Alexa Molčana pôjde vôbec o prvú účasť na seniorskom grandslamovom turnaji, pre Martina Kližana by mala byť podľa jeho vlastných slov rozlúčková. Muži spoznali svojich súperov pre prvé eliminačné kolo už v nedeľu, ženy sa mená svojich súperiek dozvedeli v pondelok.

20. 06. 2021
Aktuality Více zde