Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kužmová na finále nedosiahla

Viktórii Kužmovej sa nepodarilo nadviazať na vlaňajšie juniorské wimbledonské finále inej Košičanky, Kristíny Schmiedlovej. Hráčka NTC prehrala v semifinále s 15-ročnou Ruskou Sofiou Žukovou 1:6, 3:6. Semifinále trvalo 59 minút.
Zverenke trénera Jána Sabovčíka, ktorú vo Wimbledone vedie ďalší tréner NTC Branislav Sekáč, sa prvý raz podarilo vyhrať vlastné podanie za stavu 1:6, 0:2. Slovenská kvalifikantka sa nemohla spoľahnúť na servis tak ako v predošlých zápasoch. Ruska urobila menej chýb (10:18) a dala viac víťazných lôpt (21:16). Wimbledonské semifinále je zatiaľ najlepším grandslamovým výsledkom Kužmovej, ktorá sa už orientuje na ženské turnaje.
Tréner Branislav Sekáč: ,,Dnes Viktórii zápas nevyšiel. Začala nervózne a dlho sa nevedela dostať do pohody, v akej hrala doteraz. Súperka však odohrala skvelý súboj. Hrala agresívne, robila málo chýb a nedala Vike veľa šancí na obrat." (zw)

Gombos v Ostrave tesne prehral
Norbert Gombos nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii kvalifikanta na Španiela Daniela Rincona a podľahol mu vo vyrovnanom zápase 6:7(6), 6:1, 5:7 za 159 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza naďalej stúpa v rebríčku ATP, v jeho onlajn vydaní mu aktuálne patrí 328. priečka.
FOTO: fb/ostravaopen

Mihalíková v Španielsku vypadla
Tereza Mihalíková (na snímke) nepostúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste Vic (100 000 eur, antuka vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nestačili v úvodnom zápase na kanadsko-indonézsku dvojicu Bianca Andreescuová, Aldila Sutjiadiová a podľahli jej 1:6, 3:6 za 67 minút.

Klein v Ostrave bez štvrťfinále
Lukáš Klein nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii nasadenej sedmičky na Španiela Oriola Rocu Batallu a podľahol mu 4:6, 7:5, 6:7(3) za 152 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra nevyužil v treťom sete vedenie 5:3 a zápas napokon prehral.
FOTO: fb/ostravaopen

Gombos v Ostrave do 2. kola
Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantov zvíťazil v úvodnom kole nad Holanďanom Jelle Selsom a zdolal ho 2:6, 6:0, 7:5 za 109 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza vyzve v ďalšom zápase Španiela Daniela Rincona.
FOTO: fb/ostravaopen

Križan s deblovým titulom na ITF J60 vo Francúzsku
Richard Križan (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 vo francúzskom Mentone. Po boku Taliana Tommasa Pedrettiho zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Andrea Baudel, Antonin Witz a zdolali ju 6:1, 2:6, 10-3. Pre štrnásťročného Križana je to vôbec prvý juniorský titul na okruhu ITF.

Klein v Ostrave začal víťazne
Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom zápase zvíťazil v pozícii nasadenej sedmičky nad Dánom Augustom Holmgrenom a zdolal ho 6:3, 3:6, 6:3 za 118 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra si v ďalšom kole zmeria sily so Španielom Oriolom Rocom Batallom.