• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Kužmovej dupľa

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kužmovej dupľa

 
news img

Absolútnou víťazkou halových majstrovstiev Slovenska v kategórii mladších dorasteniek sa stala Viktória Kužmová z VSE TK Akademik Košice, ktorá triumfovala vo dvojhre a po boku Tamary Kupkovej z TC EMPIRE Trnava aj vo štvorhre.

Od 19. do 22. januára 2013 sa majstrovstvá uskutočnili v pevnej hale TC EMPIRE Trnava. Slovenská špička do 16 rokov sa predstavila na troch taraflexových dvorcoch. Očakávania boli veľké, veď zo širšej špičky chýbali iba Fajnorová a Majorová.
Singlový pavúk sa vyvíjal podľa papierových predpokladov až do štvrťfinále. Do neho postúpili všetky nasadené hráčky. Zápas medzi Kužmovou a Strešnákovou bol jednoznačne najlepším na turnaji. Obe aktérky predviedli agresívny tenis a rozhodlo sa až v tajbrejku tretieho setu, v ktorom bola úspešná Kužmová. V semifinále ju nedokázala zastaviť ani Okáľová, ktorá vo štvrťfinále zdolala Dolákovú. Hornou časťou pavúka sa predierala prvá nasadená a jasná favoritka turnaja Kristína Schmiedlová. Tá obhajovala titul z minulého roka. Kristína bola pred turnajom zranená a počas majstrovstiev mala problémy s otlakom na nohe, ktorý ju limitoval v pohybe. I napriek tomu sa dostala až do finále. Postupne zdolala Sujovú, Mihalíkovú, Kupkovú a Jamrichovú, ale tieto zápasy jej ešte zhoršili problémy s otlakom a na finálový zápas ani nenastúpila. Je to určite rarita, že finálový zápas majstrovstiev Slovenska sa neuskutočnil, ale v tomto prípade na to boli objektívne dôvody a Kristína sa minimálne od druhého kola na kurte trápila. Kto vie ako by to dopadlo, keby Jamrichová v semifinále alebo Mihalíková v druhom kole dokázali zápas priviesť do tretieho setu.
Halovou majsterkou vo dvojhre sa stala Viktória Kužmová. Nadviazala na dobré výkony z dvojhry aj vo štvorhre, do ktorej sa prihlásilo iba 12 párov. K prekvapeniam určite patrí vypadnutie prvého nasadeného páru Okáľová, Jamrichová. Obe predviedli kvalitné singlové výkony, ale vo štvorhre ich stopli Doláková s Palcátovou. Druhým prekvapením je určite zisk bronzových medailí Pavličkovej a Šimovej, ktoré patria ešte do kategórie starších žiačok. Štvorhre jasne dominovali Kužmová s Tamarou Kupkovou z TC EMPIRE Trnava. Zaváhali iba v prvom sete štvrťfinále a potom už jednoznačne postupovali za celkovým víťazstvom. Vo finále zdolali nenasadené Dolákovú a Palcátovú jasne 6:2, 6:0.
Turnaj bol v príjemnom prostredí klubu TC EMPIRE Trnava. Pre hráčky bol zabezpečený kompletný servis. Všetkým zúčastneným patrí vďaka za predvedené výkony a korektné vystupovanie na dvorci. Verím, že kompletnú slovenskú špičku chlapcov a dievčat privítame aj v lete na majstrovstvách Slovenska do 16 rokov.
Tomáš Boleman, riaditeľ turnaja

 

Fotogaléria

  • Kužmová, Kupková, Doláková, Palcátová

     Kužmová, Kupková, Doláková, Palcátová


  •  

  • Mihalíková,Sujová,Šimová a Pavličková

     Mihalíková,Sujová,Šimová a Pavličková

 
 
Vložené: 22. 01. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová ďalej, Kužmová nie

Kristína Kučová (na snímke) sa suverénnym spôsobom prebojovala do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). V úvodnom kole hladko zdolala Číňanku Jia-Jing Lu 6:2, 6:2 za 64 minút. Jej ďalšou súperkou bude devätnásta nasadená Austrálčanka Astra Sharmová.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos nevyužil druhú šancu

Norbert Gombos neuspel v prvom kole dvojhry na trávnatom turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, vonku). V pozícii lucky losera nestačil na Austrálčana Alexeja Popyrina a podľahol mu 6:4, 4:6, 1:6 za 86 minút. Pre slovenskú singlovú jednotku bol turnaj generálkou pred tretím grandslamovým turnajom roka vo Wimbledone, na ktorý sa ako jediný zo slovenských singlistov dostal priamo do hlavnej súťaže vďaka rebríčkovému postaveniu.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin aj Molčan víťazne

Andrej Martin (na snímke) a Alex Molčan sa prebojovali do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). Martin zvíťazil v úvodnom kole ako nasadená trojka nad Nemcom Matsom Moraingom 6:4, 6:3 za 63 minút. V druhom kole si zmeria sily s Lotyšom Ernestsom Gulbisom.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko, Horanský i Kovalík von

Lukáš Lacko, Filip Horanský aj Jozef Kovalík vypadli v úvodnom kole wimbledonskej kvalifikácie (15 783 300 EUR, tráva vonku). Nad sily Lukáša Lacka bol dvadsiatyôsmy nasadený Srb Nikola Milojevič, ktorému podľahol 4:6, 4:6 za 76 minút. Po troch vyhratých zápasoch na tráve na turnaji ATP 500 v nemeckom Halle sa s grandslamom na jeho obľúbenom povrchu lúči hneď v prvom eliminačnom zápase.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Koniec Kližana?

Martin Kližan sa s kvalifikáciou na tretí grandslamový turnaj roka Wimbledon (15 783 300 EUR, tráva vonku) rozlúčil hneď v úvodnom kole. Nad jeho sily bol Čech Zdeněk Kolář, ktorému hladko podľahol 1:6, 2:6 za necelú hodinu. Tridsaťjedenročný Bratislavčan už pred pár týždňami avizoval, že práve trávnatý turnaj v Londýne by mal byť jeho posledným v kariére. Odchádzal naň bez špeciálnej prípravy, chcel si ho najmä užiť.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos predsa v hlavnej

Norbert Gombos si nakoniec zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, tráva vonku). Vo finále kvalifikácie síce nestačil na Švéda Mikaela Ymera, no v hlavnom pavúku sa predstaví ako lucky-loser. Prvým súperom zverenca Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza bude Austrálčan Alexei Popyrin (67. ATP).

21. 06. 2021
Aktuality Více zde