• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Lacko cez Selu do 3. kola

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Lacko cez Selu do 3. kola

 
news img

Lukáš Lacko si po druhý raz v kariére zahrá v Melbourne o postup do osemfinále. V stredu zdolal v pozícii kvalifikanta Izraelčana Dudiho Selu 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 a stretne sa s piatym nasadeným Japoncom Kei Nišikorim. Hráč TK Kúpele Piešťany postúpil do grandslamového tretieho kola po štvrtý raz. Tohtoročný Melbourne je jeho 29. štartom na veľkej štvorke.

V úvodnom sete duelu medzi Lackom a Selom mal navrch izraelský hráč, ktorý dvakrát prelomil podanie súpera. O osude druhého dejstva rozhodol brejk slovenského daviscupového reprezentanta na 4:2. Na začiatku tretieho setu viedol Sela 2:0, Lacko však potom získal šesť gemov v rade. Vo štvrtom dejstve za stavu 4:4 po Selovej dvojchybe zobral Izraelčanovi servis a zápas zakončil čistou hrou. Po tomto zápase je bilancia súperov 2:6 z pohľadu Slováka, ktorý so Selom prehral päť predchádzajúcich zápasov.     
 S nasledujúcim súperom  Nišikorim má Lacko negatívnu bilanciu 0:2. Oba duely sa hrali na harde. V roku 2014 s ním prehral na turnaji vo Washingtone a v marci 2012 na podujatí Masters 1000 v Miami. Lacko vyhral vrátane kvalifikácie už päť stretnutí. "Na začiatku duelu so Selom som bol trochu stratený, nemal som pevnú pôdu pod nohami. Od začiatku druhého setu som začal hrať presnejšie a rýchlejšie. Proti Nišikorimu sa pokúsim prekvapiť," povedal pre Slovenský rozhlas Lacko.
Lacko sa pred Australian Open pripravoval v NTC aj s podporou Miloša Mečířa, kapitána daviscupovej reprezentácie a v interview v denníku Sme to i pripomenul. ,,Mečíř mi pripomenul všimnúť si maličkosti. Vlastne mi niekedy otvára oči. Musím sa zamyslieť, čo použijem, a niekedy práve tieto maličkosti dokážu rozhodnúť zápas," povedal s uznaním Lacko. (stz, tasr)

      Muži - dvojhra - 2. kolo:
      Lukáš LACKO (SR) - Dudi Sela (Izr.) 2:6, 6:3, 6:2, 6:4      
      
      

 

Vložené: 18. 01. 2017       Kategória: Aktuality
 
news img

RG: Šramková postúpila

Rebecca Šramková postúpila do druhého kola kvalifikácie na grandslamovom turnaji Roland Garros (38 000 000 EUR, antuka vonku). V úvodnom zápase si poradila so Španielkou Cristinou Bucsovou 4:6, 6:3, 6:4 za 99 minút. V druhom kole sa predstaví proti Holanďanke Richel Hogenkampovej, premožiteľke Kristíny Kučovej.

22. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Stop Kučovej i Čepelovej

Kristína Kučová (na snímke) a Jana Čepelová prehrali v prvom kole kvalifikácie na grandslamový turnaj Roland Garros (38 000 000 EUR, antuka vonku). Štrnásta nasadená Kučová nestačila v úvodnom zápase na Holanďanku Richel Hogenkampovú a podľahla jej 1:6, 3:6 za 67 minút.

22. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Kovalík na úvod vypadol

Jozef Kovalík vypadol hneď v úvodnom kole kvalifikácie grandslamového turnaja Roland Garros (38 000 000 EUR, antuka vonku). Štrnásty nasadený hráč nestačil na Rubena Bemelmansa z Belgicka a podľahol mu hladko 2:6, 3:6 za 69 minút. Zverenec trénera Mateja Liptáka tak nedokázal napodobniť roky 2017 a 2018, kedy sa v Paríži dokázal kvalifikovať do hlavnej súťaže.

21. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Horanský a Kližan ďalej

Filip Horanský (na snímke) a Martin Kližan sa prebojovali do druhého kola trojkolovej kvalifikácie na grandslamový turnaj Roland Garros (38 000 000 EUR, antuka vonku). Horanský si na úvod hladko poradil s Rumunom Mariusom Copilom 6:2, 6:1 za 65 minút. Pre zverenca trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza je to prvé víťazstvo na parížskej antuke. Vlani sa rovnako predstavil v kvalifikácii, no prehral hneď v úvodnom kole. Ďalším súperom 27-ročného rodáka z Piešťan bude Ekvádorčan Emílio Gomez.

21. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Začala sa kvalifikácia

V pondelok sa začala trojkolová kvalifikácia mužov na grandslamový turnaj Roland Garros (38 000 000 EUR, antuka vonku). V mužskej časti bojujú o účasť v hlavnej súťaži štyria slovenskí reprezentanti. Ako prvý sa na dvorci predstavil Lukáš Lacko (na snímke). Do zápasu s 25. nasadeným Oscarom Ottem vstúpil vyhratým prvým setom, no potom už jasne dominoval Nemec, ktorý zvíťazil 4:6, 6:1, 6:2 za rovných 100 minút.

21. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvaja pozitívni hráči na RG

Dvaja nemenovaní tenisti mali v dejisku grandslamového turnaja Roland Garros pozitívny test na koronavírus. Čaká ich sedemdňová karanténa a nebudú môcť štartovať v kvalifikácii, ktorá na parížskej antuke odštartuje už v pondelok 21. septembra. O postup do hlavnej súťaže nebudú môcť bojovať ani ďalší traja nemenovaní hráči, ktorí prišli do kontaktu s pozitívne testovaným trénerom. 

21. 09. 2020
Aktuality Více zde