• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Lacko cez Selu do 3. kola

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Lacko cez Selu do 3. kola

 
news img

Lukáš Lacko si po druhý raz v kariére zahrá v Melbourne o postup do osemfinále. V stredu zdolal v pozícii kvalifikanta Izraelčana Dudiho Selu 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 a stretne sa s piatym nasadeným Japoncom Kei Nišikorim. Hráč TK Kúpele Piešťany postúpil do grandslamového tretieho kola po štvrtý raz. Tohtoročný Melbourne je jeho 29. štartom na veľkej štvorke.

V úvodnom sete duelu medzi Lackom a Selom mal navrch izraelský hráč, ktorý dvakrát prelomil podanie súpera. O osude druhého dejstva rozhodol brejk slovenského daviscupového reprezentanta na 4:2. Na začiatku tretieho setu viedol Sela 2:0, Lacko však potom získal šesť gemov v rade. Vo štvrtom dejstve za stavu 4:4 po Selovej dvojchybe zobral Izraelčanovi servis a zápas zakončil čistou hrou. Po tomto zápase je bilancia súperov 2:6 z pohľadu Slováka, ktorý so Selom prehral päť predchádzajúcich zápasov.     
 S nasledujúcim súperom  Nišikorim má Lacko negatívnu bilanciu 0:2. Oba duely sa hrali na harde. V roku 2014 s ním prehral na turnaji vo Washingtone a v marci 2012 na podujatí Masters 1000 v Miami. Lacko vyhral vrátane kvalifikácie už päť stretnutí. "Na začiatku duelu so Selom som bol trochu stratený, nemal som pevnú pôdu pod nohami. Od začiatku druhého setu som začal hrať presnejšie a rýchlejšie. Proti Nišikorimu sa pokúsim prekvapiť," povedal pre Slovenský rozhlas Lacko.
Lacko sa pred Australian Open pripravoval v NTC aj s podporou Miloša Mečířa, kapitána daviscupovej reprezentácie a v interview v denníku Sme to i pripomenul. ,,Mečíř mi pripomenul všimnúť si maličkosti. Vlastne mi niekedy otvára oči. Musím sa zamyslieť, čo použijem, a niekedy práve tieto maličkosti dokážu rozhodnúť zápas," povedal s uznaním Lacko. (stz, tasr)

      Muži - dvojhra - 2. kolo:
      Lukáš LACKO (SR) - Dudi Sela (Izr.) 2:6, 6:3, 6:2, 6:4      
      
      

 

Vložené: 18. 01. 2017       Kategória: Aktuality
 
news img

Fotogaléria druhého dňa

Na dvorcoch Národného tenisového centra (NTC) pokračoval v stredu kontrolný tréningový turnaj jednotlivcov druhým hracím dňom. Opäť priniesol množstvo zaujímavých konfrontácií a pre hráčov zároveň možnosť zistiť, ako na tom po hernom výpadku spôsobenom pandémiou koronavírusu sú. FOTO: Dušan Barbuš

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj jednotlivcov

Slovenský tenisový zväz organizuje v dňoch 26. - 29. mája štvordňový tréningový turnaj jednotlivcov. Zúčastní sa ho šestnásť mužov a šestnásť žien. Účasť potvrdili všetci hráči Národného tenisového centra na čele s fedcupovými a daviscupovými reprezentantmi, ktorí budú doplnení štyrmi hráčmi a štyrmi hráčkami mimo NTC. Hrať sa bude systémom o každé miesto, čo zaručuje všetkým hráčom jeden zápas v každý hrací deň.

25. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde