• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Lipták reaguje na Škamlovú

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Lipták reaguje na Škamlovú

 
news img

K situácii okolo Chantal Škamlovej, ktorá svojim statusom na sociálnej sieti rozvírila hladinu slovenského tenisu, sa vyjadril aj dlhoročný kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták. Škamlovej sa nepáčilo viacero vecí, pričom jednou z nich bol fakt, že sa ešte nikdy neocitla vo fedcupovej nominácii. Konkrétne spomenula stretnutie vlani v Rige proti Lotyšsku. No spokojná s kapitánovým výberom nebola ani tento rok v júli na priateľské medzištátne stretnutie proti Česku.

"Myslím si, že k daným stretnutiam a nomináciam, ktoré Chantal spomína, som sa vždy jasne vyjadroval. Hovoril som o nich viackrát, či už vtedy, keď sa nominácia nahlasovala, alebo počas priebehu samotných stretnutí. Preto nepovažujem za potrebné sa k tomu vracať," reagoval na úvod skúsený kapitán fedcupového tímu Matej Lipták.

No napokon sa rozhovoril viac: "Nominácie na jednotlivé stretnutia robím vždy po porade s realizačným tímom a niekedy aj s hráčkami. Vždy sa snažím mať v období stretnutia v tíme najlepšie pripravené hráčky alebo hráčky, ktoré sú v najlepšej forme a ktoré majú najväčšiu šancu zdolať konkrétneho súpera. Myslím si, že som už vo Fed Cupe absolvoval naozaj mnoho rôznych stretnutí a riešil rôzne okolnosti, ale určite by som v zostave neopomenul niekoho, o kom si myslím, že do tímu patrí a že nám môže pomôcť v danom stretnutí zvíťaziť. Nikdy by som si nedovolil robiť nomináciu účelovo, alebo v zmysle toho, že by som v tíme nejakú hráčku nechcel. Vždy je mojím cieľom stretnutie vyhrať a to znamená vybrať najlepší možný tím."

Dvadsaťšesťročná hráčka, ktorá sa od roku 2018 špecializuje prevažne na štvorhru, sa vo svojom príspevku vyjadrila, že po nenominovaní na fedcupové stretnutie proti Lotyšsku stratila všetku chuť reprezentovať: "Samozrejme oceňujem, že Chantal chce reprezentovať a že to vždy bol jej sen. Napokon je to snom väčšiny športovcov. Myslím si však, že Chantal trochu nadhodnocovala svoju úroveň a svoje možnosti. Nevylučujem, že v budúcnosti situácia nemôže byť iná. Pre slovenský fedcupový tím by bolo skvelé, keby sme mohli mať v tíme deblovú špecialistku, ktorá dosahuje svetovú úroveň, ako napríklad Filip Polášek. Myslím si, že za tie roky, ktoré na okruhu pôsobím, mám celkom bohaté skúsenosti, prehľad a možno aj odhad na to, aká úroveň a kvalita je a bude potrebná a čo v daných stretnutiach budeme potrebovať. Pokiaľ sa niekto cíti osobne dotknutý a ukrivdený, alebo mu to nebodaj zobralo chuť pracovať, je mi to naozaj ľúto, ale určite na tom necítim vinu alebo spáchanú krivdu voči niekomu. Každopádne si za svojimi rozhodnutiami a nomináciami stojím a neurobil by som ich inak ani teraz. Pokiaľ má niekto chuť a záujem, nemám absolútne žiaden problém sa s ním stretnúť a osobne si prejsť akúkoľvek problematiku. Avšak v debate medzi štyrmi očami. Nepovažujem za korektné a ani správne komunikovať cez médiá," uzavrel Lipták.

 

Vložené: 23. 07. 2020       Kategória: Aktuality
 
news img

V Paríži denne 5 000 divákov

V hľadisku zápasov grandslamového tenisového turnaja Roland Garros v Paríži bude môcť byť počas jedného dňa maximálne 5000 divákov. K redukcii počtu návštevníkov pristúpila Francúzska tenisová federácia (FFT) po konzultácii s miestnymi orgánmi. FFT pôvodne plánovala umožniť sledovať zápasy naživo až 11.500 divákom.

18. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Turnaje v Moskve zrušené

Tenisové turnaje ATP a WTA v Moskve sa v tomto roku neuskutočnia. Dôvodom je zvyšujúci sa počet nakazených novým koronavírusom v ruskej metropole. Informovala o tom agentúra AP. Muži mali byť v akcii od 19. októbra, ženský turnaj sa mal začať o týždeň neskôr. V Rusku evidovali v piatok ráno takmer 1,1 milióna prípadov ochorenia COVID-19 a vyše 19.000 mŕtvych. (tasr)

18. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Polášek s Dodigom vypadli

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v prvom kole turnaja Masters 1000 v Ríme (3 854 000 EUR, antuka vonku). Piaty nasadený pár nestačil na chorvátsko-brazílsku dvojicu Mate Pavič, Bruno Soares a podľahol mu hladko 1:6, 3:6 za rovnú hodinu. Po prestávke zavinenej koronakrízou je to pre Poláška s Dodigom už tretia prehra v úvodnom kole. Ďalej sa prebojovali iba minlý týždeň na turnaji v rakúskom Kitzbüheli, kde vypadli v semifinále. 

16. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Lazarčík druhý v debli na Luka Koper Open

Markus Lazarčík získal druhé miesto v debli na turnaji kategórie TE do 16 rokov v Slovinsku. Spolu s Rakúšanom Tobiasom Leitnerom v pozícii najvyššie nasadeného páru prehrali vo finále s dvojkami pavúka Francescom Xavierom Ferollom a Pietrom Augustom Lavoratorim z Talianska 2:6, 2:6. Lazarčík bol jednotkou aj v singli, v ktorom vypadol vo štvrťfinále.

15. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Drugdová druhá v Radomlje a víťazka debla s Chudejovou

Salma Drugdová získala druhé miesto na turnaji kategórie ITF 4 v slovinskom Radomlje. Ôsma nasadená nestačila vo finále na Rusku Milanu Žabrajlovovú a podľahla jej 4:6, 5:7. Spolu s Miou Chudejovou získala Drugdová titul vo štvorhre. Vo finále ako tretí nasadený pár zdolali domácu dvojicu Laniseková, Sulinová 7:5, 6:1.

14. 09. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

ATP a WTA: Poradie Slovákov

V prvej svetovej stovke po skončení US Open figuruje zo slovenských tenistov vo dvojhre iba Viktória Kužmová. Hráčka NTC, zverenka trénera Tomáša Hrunčáka, figuruje aktuálne na 89. priečke rebríčka WTA. Vo štvorhre jej patrí 29. pozícia. Medzi mužmi je najvyššie Andrej Martin na 102. mieste rebríčka ATP. V debli je na tom zo Slovákov najlešie Filip Polášek na 9. priečke. Lídrami svetových rebríčkov sú Srb Novak Djokovič a Austrálčanka Ashleigh Bartyová.

14. 09. 2020
Aktuality Více zde