• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Lörinčík o titul na Európskom festivale hráčov do 12 rokov na Malorke

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Lörinčík o titul na Európskom festivale hráčov do 12 rokov na Malorke

 
news img

Max Lörinčík zabojuje o titul vo dvojhre na výberovom turnaji najlepších hráčov Európy do 12 rokov. Mladý talentovaný Slovák zdolal v semifinále Maďara Vencela Fazekasa vo vyrovnanom zápase 7:5, 2:6, 10-6. V sobotu si vo finále zmeria sily s Francúzom Mariom Vukovicom, štvrťfinálovým premožiteľom ďalšieho Slováka Andreja Adamovića.

Európsky festival hráčov do 12 rokov sa na Malorke koná v týždni od 13. novembra. V Akadémii Rafaela Nadala a na ňom zúčastnilo viac ako 60 najsľubnejších hráčov Európy v spomínanej vekovej kategórii. Slovensko reprezentovali traja chlapci (Max Lörinčík, Andrej Adamović a Adam Taha) a dve dievčatá (Romana Dekanová a Laura Masaryková). Účasť na turnaji si zabezpečili na základe ich výkonov na podujatiach Tennis Europe Junior Tour kategórie 1 počas celej sezóny.

Chlapci aj dievčatá boli rozdelení do ôsmich skupín, z ktorých víťazi postúpili štvrťfinále. Zo slovenských hráčov sa to podarilo Laure Masarykovej, Andrejovi Adamovićovi a Maxovi Lörinčíkovi. Masaryková vo štvrťfinále podľahla Britke Megan Knightovej 2:6, 1:6, Adamović neskoršiemu finalistovi Mariovi Vukovicovi 5:7, 1:6.

Finálový zápas môžete sledovať prostredníctvom livestreamu, ktorý je dostupný na stránke www.tenniseurope.org.

Na fotografii slovenská výprava na Malorke spolu s Tonim Nadalom. Zľava: Toni Nadal, Andrej Adamović, Max Lörinčík, Adam Taha, Romana Dekanová, Laura Masaryková a vedúci tímu Ján Lörinčík

 

Vložené: 17. 11. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Hrunčáková v Dubaji bez finále

Viktória Hrunčáková sa neprebojovala do finále štvorhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu so Slovinkou Dalilou Jakupovičovou nestačili v semifinále v pozícii druhého nasadeného páru na britské trojky pavúka Oliviu Nichollsovú s Heather Watsonovou a podľahli im 0:6, 1:6 za necelú hodinu.

FOTO: fb/alhabtoortennischallenge

09. 12. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková končí vo štvrťfinále

Rebecca Šramková sa neprebojovala do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Tretia nasadená hráčka nestačila vo štvťfinále na sedmičku pavúka Heather Watsonovú z Veľkej Británie a podľahla jej 1:6, 3:6 za 74 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza vyhrávala v druhom sete 3:0, no sľubné vedenie vevyužila a s turnajom sa rozlúčila.

FOTO: fb/alhabtoortennischallenge

08. 12. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Hrunčáková už iba vo štvorhre

Viktória Hrunčáková sa neprebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Najvyššie nasadená hráčka nestačila v druhom kole na bulharskú kvalifikantku Isabellu Šinikovovú a podľahla jej 6:7(5), 6:1, 3:6 za 109 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka sa však po boku Slovinky Dalily Jakupovičovej prebojovala do semifinále dvojhry. Druhý nasadený pár hladko zdolal vo štvťfinále rumunsko-ruskú dvojicu Stefania Bojicová, Jekaterina Jašinová 6:1, 6:0 za necelú hodinu.

07. 12. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková do štvrťfinále v Dubaji

Rebecca Šramková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Tretia nasadená hráčka zvíťazila v druhom kole nad thajskou kvalifikantkou Peangtarn Plipuechovou a hladko ju zdolala 6:1, 6:3 za necelú hodinu. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily so siedmou nasadenou Heather Watsonovou z Veľkej Británie.

FOTO: fb/alhabtoortennischallenge

06. 12. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Jednotka Hrunčáková víťazne

Viktória Hrunčáková postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Najvyššie nasadená hráčka zvíťazila  v úvodnom zápase nad Slovinkou Dalilou Jakupovičovou a zdolala ju 6:4, 6:3 za 74 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka nastúpi v súboji o postup do štvrťfinále proti bulharskej kvalifikantke Isabelle Šinikovovej.

04. 12. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková v Dubaji do 2. kola

Rebecca Šramková postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Tretia nasadená hráčka viedla v zápase prvého kola nad Srbkou Natalijou Stevanovičovou 6:1, 2:0, keď jej súperka zápas skrečovala. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily s Peangtarn Plipuechovou z Thajska.

FOTO: fb/alhabtoortennischallenge

04. 12. 2023
Aktuality Více zde