• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Martin v Austrálii v pohode

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Martin v Austrálii v pohode

 
news img

Andrej Martin má za sebou prvú polovicu karantény v Melbourne. K protinožcom letel z USA, kde sa najprv predstavil na turnaji v Delray Beach a následne tam zostal trénovať. Možno práve to ho zachránilo od striktnej austrálskej karantény, do ktorej sa dostal Patrik Fabian. Ten za Martinom letel zo Slovenska.

"Momentálne som v polovici času z povinnej dvojtýždňovej karantény. Musím povedať, že organizátori počiatočné problémy vyriešili a je tu o nás dobre postarané. Takáto karanténa je predsa nová nielen pre nás hráčov, ale aj pre organizátorov. Dalo sa čakať, že to nebude perfektné hneď od začiatku. Z môjho pohľadu nebolo úplne šťastné, že niektorí hráči nezachovali trpezlivosť a svoju frustráciu zdieľali na sociálnych sieťach. Vyvolalo to o nás tenistoch negatívny obraz u miestnych obyvateľov a v médiách to bolo dosť premielané," povedala na úvod slovenská mužská dvojka Andrej Martin.

Slovenský daviscupový reprezentant už niekoľko mesiacov spolupracuje s Patrikom Fabianom, ktorý s ním lieta aj na turnaje. Spolupráca zatiaľ funguje výborne, no Austrália priniesla nečakaný, aj keď v dnešnej dobe úplne bežný problém. "Pre mňa osobne je najväčšia smola, že Paťo Fabian, ktorý sem za mnou prišiel, bol v lietadle s pozitívnym prípadom. Teraz je zatvorený na izbe bez možnosti ísť so mnou na tréningy. Nie je to pre neho nič príjemné, ale na druhú stranu verím, že keď sa dostane von, tak bude mať elán a energiu na rozdávanie. Prípravu preto zatiaľ absolvujem bez neho," vysvetlil situáciu vo svojom tíme tridsaťjedenročný Bratislavčan.

Ako sa teda Andrej zariadil ohľadom tréningového procesu? "Spojil som sa s ďalším hráčom a mojim kamarátom Ajažom Bedenem zo Slovinska. Dohodli sme sa, že budeme zdieľať tréningovú skupinu. Je príjemné takto oprášiť dávne priateľstvá a tých päť hodín denne ´na slobode´ tráviť spolu, keďže na turnajoch si obyčajne každý hľadí svoje v kruhu svojho tímu. Na inú socializáciu väčšinou veľa času nezostáva."

Karanténa a prísne bezpečnostné opatrenia prinášajú v Melbourne so sebou aj mnoho zaujímavých situácií. "Niektoré z opatrení si budem pamätať do konca života. Ochranka na chodbe nás stráži ako vo väzení, tréningové rozcvičky v tenisovom oblečení absolvujem na izbe. Dezinfekčné čaty po nás dezinfikujú takmer všetko, kade sa pohneme. S tým sa človek len tak nestretne. Ale ako sa hovorí, čo nás nezabije, to nás posilní," zakončil s úsmevom sympatický tenista, ktorý sa prvý raz v kariére predstaví na Australian Open v hlavnej súťaži.

FOTO: reginacortina.photography

 

 

Vložené: 24. 01. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Derby Horanský - Molčan

Filip Horanský (na snímke) a Alex Molčan nastúpia proti sebe vo štvrťfinále challengeru 80 na španielskom ostrove Gran Canaria (44 820 EUR, antuka vonku). Horanský, nasadená osmička turnaja, zvíťazil v druhom kole nad Talianom Gianom Marcom Moronim 7:6(3), 6:4 za 90 minút. Molčan, úspešný kvalifkant, vyradil najvyššie nasadeného Lorenza Musettiho (115. ATP) po dvoch úspešných tajbrejkoch 7:6(5), 7:6(4) za 126 minút.

25. 02. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

ITF WTT M15 v Bratislave

V Národnom tenisovom centre sa v prvý marcový týždeň (1. - 7. marca 2021) uskutoční mužský turnaj ITF WTT M15 Bratislava. Najvyššie nasadeným hráčom podľa akceptácie by mal byť Francúz Baptiste Crepatte (360. ATP), dvojkou Čech Jan Šátral (362. ATP) a trojkou Ukrajinec Vitalij Sačko (403. ATP). Slováci sa v pavúku hlavnej časti i kvalifikácie predstavia vďaka voľným kartám. Lukáš Pokorný, Lukáš Palovič a Michal Novanský nastúpia v hlavnej časti, kartu do kvalifkácie dostali Krištof Minárik, János Fekete, Miloš Karol, Matej Gálik, Peter Naď a Andrej Krajčík.

25. 02. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík už štvrťfinalistom

Jozef Kovalík postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP 250 v argentínskej Córbobe (393 935 USD, antuka vonku). V druhom kole si poradil s kvalifikantom Marcelom Tomasom Barriosom Verom z Čile a zvíťazil 4:6, 6:2, 6:3 za 134 minút. V dueli o postup do semifinále nastúpi proti domácemu Facundovi Bagnisovi.  

24. 02. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Kližan vo štvrťfinále

Martin Kližan postúpil do štvrťfinále challengeru 100 v kazašskom Nur-Sultane (104 160 USD, tvrdý povrch hala). Siedmy nasadený si v osemfinále poradil s Američanom Ulisesom Blanchom 6:7(7), 6:2, 7:6(5) za 144 minút. O postup do semifinále zabojuje proti nasadenej štvorke Prajneshovi Gunneswaranovi z Indie. Pre tridsaťjedenročného Bratislavčana je postup do štvrťfinále doposiaľ najlepším výsledkom v tomto roku.

24. 02. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin v Córdobe končí

Andrej Martin (na snímke) nepostúpil do druhého kola na turnaji ATP 250 v argentínskej Córbobe (393 935 USD, antuka vonku). V prvom kole nestačil na kvalifikanta Tomasa Martina Etcheverryho z Argentíny a prehral 3:6, 6:7(4) za 139 minút. V druhom kole dvojhry sa v stredu predstaví Jozef Kovalík, ktorý si zmeria sily s Marcelom Tomasom Barriosom Verom z Čile. 

23. 02. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan na úvod víťazne

Alex Molčan (na snímke) postúpil do druhého kola challengeru 80 na španielskom ostrove Gran Canaria (44 820 EUR, antuka vonku). Úspešný kvalifikant si v prvom kole hlavnej súťaže poradil s držiteľom voľnej karty Markom Owenom Endlerom z Nemecka a zvíťazil hladko 6:0, 6:1 za 44 minút. V ďalšom kole si zmeria sily s nasadenou jednotkou Talianom Lorenzom Musettim.

23. 02. 2021
Aktuality Více zde