• JANDL

ME U12: Slovenky majú zlato!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » ME U12: Slovenky majú zlato!

Slovenské dievčatá získali zlaté medaily na majstrovstvách Európy tímov do 12 rokov. Družstvo v zložení Sofia Rachel Kočišová, Viktória Nováková a Nina Košická pod vedením kapitána Juraja Nemčeka zvíťazilo vo veľmi vyrovnanom finále nad rovesníčkami z Rumunska 2:1.

Slovenky dostala do vedenia 1:0 Viktória Nováková, ktorá zdolala Mariu Valentinu Popovú 6:4, 6:4 a udržala si tak singlovú neporaziteľnosť počas celého turnaja. Na druhú dvojhru nastúpila Sofia Rachel Kočišová. S Andreeou Olariovou však prehrala 6:7(2), 2:6 a tak sa o majsterkách Európy muselo rozhodnúť vo štvorhre.

Slovenky mali na šampionáte negatívnu deblovú bilanciu, v každom z troch stretnutí v skupine prehrali. Kapitán Juraj Nemček tentoraz nominoval na zápas Novákovú s Kočišovou. V takom zložení nastúpili na turnaji prvýkrát. A bol to dobrý ťah! Nad Popovou s Olariovou zvíťazili 7:5, 7:5, hoci v priebehu oboch setov boli aj brejk dole. Dievčatá ukázali okrem tenisového umenia aj psychickú odolnosť. Po zápase prepukla vo francúzskom meste Ajaccio slovenská majstrovská radosť!

Fotogaléria

• Záverečný ceremoniál

Záverečný ceremoniál

Vložené: 07. 08. 2022       Kategória: Aktuality

Kužmová o hlavnú v Estónsku

Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v estónskom Tallinne (251 750 USD, tvrdý povrch hala). V sobotnom zápase prvého kvalifikačného kola zdolala Američanku Catherine McNallyovú 5:7, 7:5, 6:2 za 135 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si vo finále kvalifikácie zmeria sily s Nemkou Evou Lysovou.