• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

ME U14: Oba slovenské tímy bez medailí

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » ME U14: Oba slovenské tímy bez medailí

 
news img

Slovenské družstvo chlapcov ani dievčat nezískalo medailu na majstrovstvách Európy tímov do 14 rokov (5. - 7. júl). Tím chlapcov v zložení Max Lörinčík, Andrej Adamović a Juraj Kováčik pod vedením kapitána Martina Zathureckého prehral vo Valencii s Francúzskom aj Gréckom zhodne 1:2. V súboji o 7. miesto podľahol Rumunsku 0:2 a obsadil tak konečné 8. miesto.

Podrobné informácie spolu s výsledkami jednotlivých zápasov nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

Tím dievčat v zložení Viktória Nováková, Sofia Rachel Kočišová a Laura Masaryková pod vedením kapitána Juraja Dulíka obsadil celkové šieste miesto. Vo finálovej skupine ME nestačil na Rakúsko a prehral 1:2, následne zdolal Taliansko 2:1 a v súboji o konečné piate miesto podľahol Veľkej Británii 1:2. Toto umiestnenie však Slovenkám zabezpečuje účasť na majstrovstvách sveta v Prosějove.

Podrobné informácie a výsledky jednotlivých zápasov nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

Kapitán chlapcov Martin Zathurecký, ktorý je zároveň reprezentačným trénerom mládeže, bol s účinkovaním svojho tímu vo Valencii spokojný. "Na záverečnom turnaji ME sme boli najmladším tímom. Napriek tomu chlapci podali bojovné výkony a všetky zápasy boli veľmi tesné - niektoré v náš prospech, niektoré v náš neprospech. Tento turnaj dal všetkým hráčom veľa skúseností, ktoré môžu využiť na svoj ďalší rozvoj. Medzinárodná konfrontácia chlapcom ukázala, že sa môžu herne porovnávať s hráčmi z ostatných krajín. Veľký rozdiel medzi chlapcami bol vo fyzickej vyspelosti. Hoci sme skončili na konečnom ôsmom mieste, už len účasť na tomto turnaji, v konkurencii najlepších ôsmich krajín Európy, je veľký úspech. Samozrejme nás veľmi mrzí, že sa nám nepodarilo kvalifikovať sa na majstrovstvá sveta. Turnaj nám tiež ukázal, kde sa musíme zlepšiť. Je to hlavne štvorhra, v ktorej sme zaostávali a na tomto segmente hry musíme zapracovať. Bohužiaľ aj v dôležitotom stretnutí s Gréckom sa nám v nej nepodarilo vyhrať a  táto prehra nás stála postup na majstrovstvá sveta."

FOTO: tenniseurope.org

 

Fotogaléria

  • Slovenky na ME U14 v Loane

     Slovenky na ME U14 v Loane

 
 
Vložené: 07. 07. 2024       Kategória: Aktuality
 
news img

Wimbledon: Jamrichová o titul!

Renáta Jamrichová postúpila do finále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Na tráve All England Clubu zvíťazila v pozícii nasadenej jednotky v semifinále nad Češkou Vendulou Valdmannovou hladko 6:0, 6:2 za rovnú hodinu. Sedemnásťročná hráčka Národného tenisového centra nastúpi v dueli o titul proti turnajovej trojke Austrálčanke Emerson Jonesovej, ktorú zdolala aj vo finále juniorky na Australian Open.

13. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Jamrichová do semi!

Renáta Jamrichová postúpila už do semifinále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V pozícii najvyššie nasadenej hráčky zdolala vo štvrťfinále Bulharku Rositu Denčevovú hladko 6:3, 6:1 za necelú hodinu. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa sa v súboji o svoje druhé juniorské grandslamové finále stretne s víťazkou súboja medzi Češkou Vendulou Valdmannovou a desiatou nasadenou Belgičankou Jeline Vandrommeovou.

FOTO: itf

12. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Jamrichová v osmičke

Renáta Jamrichová postúpila do štvrťfinále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Na tráve All England Clubu v pozícii nasadenej jednotky zvíťazila v osemfinále nad Sonjou Žijenbajevovou z Kazachstanu a zdolala ju 7:5, 6:4. Víťazku juniorského Australian Open čaká v súboji o semifinále Bulharka Rositsa Denčevová.

Sedemnásťročná hráčka Národného tenisového centra vypadla vo štvorhre, v osemfinále po boku Japonky Eny Koikeovej nestačili v pozícii tretieho nasadeného páru na kažaskú dvojicu Žijenbajevová, Asjlžan Arystanbechová a prehrali 2:6, 6:3, 6:10.

FOTO: itf

11. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Pohánková prehrala

Mia Pohánková sa neprebojovala do druhého kola štvorhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Po boku Američanky Christashy McNeilovej nestačili na tráve All England Clubu na kazašský pár Sonja Žijenbajevová, Asjlžan Arystanbechová a podľahli mu vo vyrovnanom zápase 6:7(5), 6:7(3).

FOTO: Marleen Fouchier

 

10. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová v Bastade končí

Anna Karolína Schmiedlová nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 125 vo švédskom Bastade (115 000 USD, antuka vonku). Štvrtá nasadená hráčka, zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza, nestačila v druhom kole na Ukrajinku Katarinu Zavackú a podľahla jej 7:5, 2:6, 3:6 za 146 minút.

10. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Braunschweigu vypadol

Lukáš Klein sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v nemeckom Braunschweigu (148 625 eur, antuka vonku). Zverenec trénera Karola Kučeru a kondičného Dávida Olasza nestačil v druhom kole na najvyššie nasadeného Španiela Roberta Carballesa Baenu a podľahol mu 2:6, 4:6 za 94 minút. 

10. 07. 2024
Aktuality Více zde