• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

ME U14: Slovenky bronzové!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » ME U14: Slovenky bronzové!

 
news img

Slovenské reprezentantky získali bronzové medaily na majstrovstvách Európy tímov do 14 rokov v talianskom meste San Remo. V súboji o tretie miesto zdolali výber Českej republiky 2:1. Tím v zložení Renáta Jamrichová, Lucia Hradecká a Kiara Žabková pod vedením kapitána Rudolfa Horvátha si na európskom šampionáte vybojoval zároveň miestenku na majstrovstvá sveta do 14 rokov.

Súboj proti Českej republike otvorila úvodnou dvojhrou Kiara Žabková, ktorá nestačila na Terezu Valentovú a podľahla jej 1:6, 2:6. Vyrovnanie pre Slovenky zabezpečila Renáta Jamrichová víťazstvom nad Marii Slameníkovou 7:5, 6:1. Štrnásťročná hráčka NTC skompletizovala svoju 100% bilanciu vo dvojhrách počas kvalifikačnej aj finálovej skupiny tohtoročných ME, na ktorých vyhrala všetkých 6 svojich singlových zápasov.

Jamrichová po boku Lucie Hradeckej nastúpila aj na rozhodujúcu štvorhru stretnutia o tretie miesto. Zohraté dievčatá si poradili s dvojicou Slameníková, Valentová 7:5, 6:2 a na talianskej antuke vypukla slovenská radosť z medailového umiestnenia.

 

Fotogaléria

  • Bronzový tím dievčat do 14 rokov

     Bronzový tím dievčat do 14 rokov

 
 
Vložené: 04. 07. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

RG: Šramková tiež v hlavnej

Rebecca Šramková (na snímke) sa predstaví v hlavnej súťaži dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži (43 600 000 EUR, antuka vonku). Dvadsaťpäťročná hráčka NTC, ktorá vo finále kvalifikácie podľahla Češke Noskovej, sa do hlavného pavúka dostala na poslednú chvíľu ako lucky-loserka. V úvodnom kole si v utorok zmeria sily s dvadsiatou nasadenou Dariou Kasatkinovou z Ruska.

23. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Klein postúpil z kvalifikácie

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Troisdorfe (45 730 EUR, antuka vonku). Druhý nasadený hráč si vo finále kvalifikácie poradil s deviatkou eliminačného pavúka Hadym Habibom z Libanonu a zdolal ho hladko 6:1, 6:3 za 53 minút.

V Troisdorfe sa v hlavnej časti predstavia zo Slovákov aj Andrej Martin a Lukáš Lacko.

23. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Matúšová získala prvý titul na okruhu ITF

Barbora Matúšová získala svoj prvý titul na ženskom okruhu ITF. Druhá nasadená hráčka zdolala vo finále turnaja ITF WTT W15 v egyptskej Káhire osmičku pavúka Nomu Nohu Okugueovú z Nemecka 6:2, 7:5. Celým turnajom prešla dvadsaťdvaročná Slovenka bez straty setu. 

22. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Klein o hlavnú v Nemecku

Lukáš Klein zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Troisdorfe (45 730 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole kvalifikácie si dvadsaťštyriričný hráč NTC poradil s Poliakom Pawlom Ciasom a zdolal ho 6:4, 6:7(3), 6:1 za 157 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si vo finále kvalifikácie zmeria sily s Libanončanom Hadym Habibom.

22. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Balus s Daubnerovou finalistkami áčkového turnaja v Miláne

Irina Balus s Nikolou Daubnerovou postúpili do finále štvorhry na áčkovom juniorskom turnaji ITF JA v Miláne. Piata nasadená dvojica nestačila vo finále na druhý nasadený chorvátsko-belgický pár Lucija Čiričová Bagaričová, Sofia Costoulasová a podľahla mu 4:6, 5:7. Pre Daubnerovú bol turnaj dobrou prípravou na grandslamový Roland Garros.

22. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Pokorný s deblovým titulom z Osijeku

Lukáš Pokorný získal titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT M25 v chorvátskom Osijeku (25 000 USD, antuka vonku). Spolu s Indom Devom Javiom zdolali vo finále druhý nasadený domáci pár Luka Mikrut, Mili Poljičak 7:6(3), 3:6, 10-8. Pre zverenca trénera Ľubomíra Kurhajca je to druhý deblový titul na okruhu ITF medzi mužmi. Vlani sa tešil v Bosne a Hercegovine po boku Krištofa Minárika.

21. 05. 2022
Aktuality Více zde