• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Mečíř: Renáta je veľmi vnímavá

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Mečíř: Renáta je veľmi vnímavá

 
news img

Vystúpenie mladej slovenskej hráčky Renáty Jamrichovej na juniorskom Australian Open pozorne sledoval aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. Veľmi ho potešila svojimi výkonmi, výsledkami a reprezentáciou slovenského tenisu vo svete. Renáte blahoželá a verí, že na výborné výsledky dokáže nadviazať aj na ďalších turnajoch.

"Renátke sa v Austrálii podarila veľká vec. Dlhodobo nám robí radosť, čo teraz potvrdila nielen ziskom titulu vo štvorhre, ale aj štvrťfinálovou účasťou vo dvojhre," povedal na úvod Mečíř.

"Je naozaj obdivuhodné, čo v pätnástich rokoch dokáže. Takéto úspechy sa nedosahujú každý deň. Veľmi si jej triumf cením," pochválil Mečíř zverenku Jána Matúša .

Jamrichová patrí k najväčším mladým tenisovým talentom svetového tenisu v súčasnosti. Má hneď niekoľko zbraní, ktorými dokáže svoje súperky zdolať. "Renátka má veľmi dobrý rozsah pohybu, mentálne nastavenie a uvoľnené údery. Nevidím v jej hre žiadne veľké nedostatky, práve naopak. Potrebuje sa ešte viac vyhrať, ale to samozrejme príde časom, lebo je stále veľmi mladá. Dobre znáša napäté stavy a zápasy sú pre ňu výzvou, čo je v tenise veľmi dôležité. Na výkonoch tenistov sa výrazne odzrkadľuje aj ich povaha, ktorá u nej rozhodne hrá do kariet," vyzdvihol Jamrichovej klady Mečíř.

Keďže Renáta je hráčkou Národného tenisového centra, Mečíř ju často vidí aj trénovať a makať na sebe. "Je veľmi vnímavá, na tréningoch sa dobre adaptuje na nové situácie. Je tvárna a ochotná robiť aj veci, ktoré sa na prvý pohľad zdajú ako nepodstatné. Na kurte hľadá všetky možné spôsoby, ako by sa mohla zlepšiť. Aj preto sa neustále posúva vpred. Držím jej palce, aby jej progres naďalej pokračoval a dosiahla ešte mnoho takýchto úspechov," zakončil Mečíř.

 

Vložené: 27. 01. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Kužmová s titulom z Linzu!

Viktória Kužmová spolu s Gruzínkou Natelou Dzalamidzeovou získali titul vo štvorhre na turnaji WTA 250 v rakúskom Linzi (259 303 USD, tvrdý povrch v hale). Vo finále si poradili s nemecko-ukrajinským párom Anna-Lena Friedsamová, Nadija Kičenoková a zvíťazili 4:6, 7:5, 12-10 za 107 minút. Pre dvadsaťštyriročnú zverenku trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka je to štvrtý deblový titul na okruhu WTA, prvý s Dzalamidzeovou.

12. 02. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík v Zadare postúpil

Jozef Kovalík postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v chorvátskom Zadare (73 000 EUR, antuka vonku). V pozícii nasadenej dvojky zvíťazil v prvom kole nad kvalifikantom Jeremym Jahnom z Nemecka 5:7, 6:3, 6:2 za 146 minút. Ďalším súperom zverenca Borisa Borgulu bude domáci držiteľ voľnej karty Dino Prižmič. Kovalík sa v Zadare predstaví aj vo štvorhre, spolu s Rumunom Filipom Cristianom Jianom zabojujú v úvodnom zápase proti chorvátskej dvojici Duje Ajdukovič, Frane Ninčevič.

21. 03. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Bieli do druhého kola

Norbert Gombos sa prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 100 vo švajčiarskom meste Biel (118 000 EUR, tvrdý povrch hala). Tretí nasadený hráč otočil vývoj úvodného zápasu s talianskym kvalifikantom Enricom Dalla Vallem, ktorého zdolal 4:6, 6:3, 7:6(1) za 145 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily so skúseným Kazachom Michailom Kukuškinom.

21. 03. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová do hlavnej v Miami

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) postúpila do hlavnej súťaže dvojhry na podujatí WTA 1000 v americkom Miami (8 800 000 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza si vo finále kvalifikácie poradila s domácou Emmou Navarrovou a zvíťazila 7:5, 2:6, 6:1 za 122 minút. V prvom kole hlavnej súťaže sa stretne s ďalšou Američankou Lauren Davisovou.

20. 03. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Klein v Miami do finále kvalifikácie

Lukáš Klein zabojuje o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Miami (10 155 105 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza zvíťazil v prvom eliminačnom kole nad štrnástym nasadeným Talianom Matteom Arnaldim, ktorého zdolal 6:4, 4:6, 6:4 za 138 minút. Vo finále kvalifikácie si dvadsaťštyriročný hráč NTC zmeria sily s domácou desiatkou pavúka Christopherom Eubanksom.

20. 03. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Zomrel MUDr. Anton Zaťko

Vo veku nedožitých 77 rokov zomrel vo štvrtok 16. marca MUDr. Anton Zaťko, odchovanec piešťanského tenisu a bývalý extraligový hráč TK Slovan Bratislava.
Česť jeho pamiatke!
Posledná rozlúčka so zosnulým sa bude konať 22. marca 2023 o 10.15 hod. v bratislavskom krematóriu.

20. 03. 2023
Aktuality Více zde