Molčan v Helsinkách ďalej

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Molčan v Helsinkách ďalej

Alex Molčan postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 vo fínskom meste Halsinki (44 820 EUR, tvrdý povrch hala). Tretí nasadený hráč si v osemfinále poradil s japonským kvalifikantom Šintarom Močizukim a hladko zvíťazil 6:3, 6:2 za 80 minút. Dvadsaťtriročný rodák z Prešova si vo štvrťfinále zmeria sily s päťkou pavúka Oscarom Ottem z Nemecka.

Vložené: 18. 11. 2021       Kategória: Aktuality

Šramková v Ríme tesne prehrala

Rebecca Šramková sa neprebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA 1000 v Ríme. V osemfinále nestačila v pozícii kvalifikantky na deviatu nasadenú Lotyšku Jelenu Ostapenkovú a vo vyrovnanom zápase jej podľahla 6:4, 4:6, 6:7(3) za 166 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza predvádzala počas celého týždňa v Taliansku vynikajúce výkony, vďaka ktorým bude po jeho skončení prvýkrát v kariére figurovať v elitnej svetovej stovke, v onlajn vydaní rebríčka WTA jej aktuálne patrí 87. miesto.

13. 05. 2024

Schmiedlová v Parme víťazne

Anna Karolína Schmiedlová postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 v talianskej Parme (100 000 eur, antuka vonku). Štvrtá nasadená hráčka zvíťazila v úvodnom zápase nad Maďarkou Dalmou Galfiovou, ktorú zdolala 6:3, 7:6(5) za 106 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily s víťazkou taliansko-amerického súboja medzi Giorgiou Pedoneovou a Alyciou Parksovou.

Kovalík v Mauthausene bez titulu

Jozef Kovalík nezískal titul vo dvojhre na challengeri 100 v rakúskom Mauthausene (120 950 eur, antuka vonku). Šiesty nasadený hráč nestačil vo finále na bývalú svetovú desiatku Francúza Lucasa Pouilleho a podľahol ho 3:6, 3:6 za 76 minút. Pre tridsaťjedenročného slovenského daviscupového reprezentanta to bola už tretia finálová účasť na challengerovom turnaji v tomto roku. Prvé dve - v Zadare a v Splite - premenil na zisk titulu. Celkovo má na svojom konte osem titulov z challengerového okruhu.