• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Moška: Nevidím dôvod, prečo by deti nemohli vonku súťažiť

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Moška: Nevidím dôvod, prečo by deti nemohli vonku súťažiť

 
news img

V pondelok prebehla médiami správa, že konzílium odborníkov povolilo divákov na záverečné zápasy hokejovej extraligy. Spýtali sme sa generálneho sekretára STZ Igora Mošku, ako vníma toto rozhodnutie konzília v kontexte, že ešte stále nie sú povolené žiadne súťaže detí a mládeže vonku.

„Včera STZ oficiálne požiadal štátneho tajomníka pre šport pána Husára o vyvinutie maximálnej snahy o to, aby sa najneskôr 8. mája povolilo súťaženie detí a mládeže, ale aj rekreačných športovcov vonku. Konkrétne v tenise nie je z epidemiologického hľadiska žiaden rozdiel medzi trénovaním a hraním súťažných zápasov. Preto nevidíme najmenší dôvod nespustiť súťaže detí, mládeže ale i rekreačných športovcov.“

Dostali ste už nejaké stanovisko od kompetentných?
„O našej žiadosti sme rovnako informovali aj vládneho splnomocnenca pre šport Karola Kučeru. Viem, že v posledných týždňoch sa neustále snaží presvedčiť vládu aj konzílium odborníkov o potrebe uvoľniť športové súťaženie pre deti, mládež i dospelých vo všetkých športoch, samozrejme v postupných krokoch, v nadväznosti na zlepšujúce sa dáta o vývoji pandémie. Pevne verím, že tento týždeň sa mu to podarí a už od 8. mája budeme môcť súťažiť (hoci aj bez šatní a spŕch, ale začneme). Keď môžu prísť diváci na zimný štadión, verím, že aj deti a mládež môžu vonku súťažiť, čo je oveľa menej rizikové.“

 

Vložené: 27. 04. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová ďalej, Kužmová nie

Kristína Kučová (na snímke) sa suverénnym spôsobom prebojovala do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). V úvodnom kole hladko zdolala Číňanku Jia-Jing Lu 6:2, 6:2 za 64 minút. Jej ďalšou súperkou bude devätnásta nasadená Austrálčanka Astra Sharmová.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos nevyužil druhú šancu

Norbert Gombos neuspel v prvom kole dvojhry na trávnatom turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, vonku). V pozícii lucky losera nestačil na Austrálčana Alexeja Popyrina a podľahol mu 6:4, 4:6, 1:6 za 86 minút. Pre slovenskú singlovú jednotku bol turnaj generálkou pred tretím grandslamovým turnajom roka vo Wimbledone, na ktorý sa ako jediný zo slovenských singlistov dostal priamo do hlavnej súťaže vďaka rebríčkovému postaveniu.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin aj Molčan víťazne

Andrej Martin (na snímke) a Alex Molčan sa prebojovali do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). Martin zvíťazil v úvodnom kole ako nasadená trojka nad Nemcom Matsom Moraingom 6:4, 6:3 za 63 minút. V druhom kole si zmeria sily s Lotyšom Ernestsom Gulbisom.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko, Horanský i Kovalík von

Lukáš Lacko, Filip Horanský aj Jozef Kovalík vypadli v úvodnom kole wimbledonskej kvalifikácie (15 783 300 EUR, tráva vonku). Nad sily Lukáša Lacka bol dvadsiatyôsmy nasadený Srb Nikola Milojevič, ktorému podľahol 4:6, 4:6 za 76 minút. Po troch vyhratých zápasoch na tráve na turnaji ATP 500 v nemeckom Halle sa s grandslamom na jeho obľúbenom povrchu lúči hneď v prvom eliminačnom zápase.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Koniec Kližana?

Martin Kližan sa s kvalifikáciou na tretí grandslamový turnaj roka Wimbledon (15 783 300 EUR, tráva vonku) rozlúčil hneď v úvodnom kole. Nad jeho sily bol Čech Zdeněk Kolář, ktorému hladko podľahol 1:6, 2:6 za necelú hodinu. Tridsaťjedenročný Bratislavčan už pred pár týždňami avizoval, že práve trávnatý turnaj v Londýne by mal byť jeho posledným v kariére. Odchádzal naň bez špeciálnej prípravy, chcel si ho najmä užiť.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos predsa v hlavnej

Norbert Gombos si nakoniec zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, tráva vonku). Vo finále kvalifikácie síce nestačil na Švéda Mikaela Ymera, no v hlavnom pavúku sa predstaví ako lucky-loser. Prvým súperom zverenca Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza bude Austrálčan Alexei Popyrin (67. ATP).

21. 06. 2021
Aktuality Více zde