• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

MS U14: Slovenky štvrté

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » MS U14: Slovenky štvrté

 
news img

Slovenské tenistky do 14 rokov obsadili konečné štvrté miesto na majstrovstvách sveta družstiev v Prostějove. Zverenky kapitána Rudolfa Horvátha nestačili v súboji o tretie miesto na reprezentáciu Českej republiky a podľahli jej 0:2. Záverečná štvorhra sa za rozhodnutého stavu nehrala.

Slovenky na stretnutie proti Češkám nastúpili bez líderky tímu Renáty Jamrichovej, ktorá v zostave chýbala pre bolesti v spodnej časti chrbta. Problémy sa u štrnásťročnej hráčky NTC objavili už počas semifinálového zápasu, na finále však pripravená na sto percent nebola a tak sa na kurt dostali iba Kiara Žabková s Luciou Hradeckou.

Úvodnú dvojhru odohala Kiara Žabková, ktorá vo vyrovnanom zápase podľahla Marii Slameníkovej 5:7, 6:4, 4:6 za 151 minút. Po nej sa na dvorci predstavila Lucia Hradecká, tá nestačila na Terezu Valentovú a prehrala hladko 0:6, 2:6 za necelú hodinu.

 

Vložené: 07. 08. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

RG: Šramková tiež v hlavnej

Rebecca Šramková (na snímke) sa predstaví v hlavnej súťaži dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži (43 600 000 EUR, antuka vonku). Dvadsaťpäťročná hráčka NTC, ktorá vo finále kvalifikácie podľahla Češke Noskovej, sa do hlavného pavúka dostala na poslednú chvíľu ako lucky-loserka. V úvodnom kole si v utorok zmeria sily s dvadsiatou nasadenou Dariou Kasatkinovou z Ruska.

23. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Klein postúpil z kvalifikácie

Lukáš Klein (na snímke) postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Troisdorfe (45 730 EUR, antuka vonku). Druhý nasadený hráč si vo finále kvalifikácie poradil s deviatkou eliminačného pavúka Hadym Habibom z Libanonu a zdolal ho hladko 6:1, 6:3 za 53 minút.

V Troisdorfe sa v hlavnej časti predstavia zo Slovákov aj Andrej Martin a Lukáš Lacko.

23. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Matúšová získala prvý titul na okruhu ITF

Barbora Matúšová získala svoj prvý titul na ženskom okruhu ITF. Druhá nasadená hráčka zdolala vo finále turnaja ITF WTT W15 v egyptskej Káhire osmičku pavúka Nomu Nohu Okugueovú z Nemecka 6:2, 7:5. Celým turnajom prešla dvadsaťdvaročná Slovenka bez straty setu. 

22. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Klein o hlavnú v Nemecku

Lukáš Klein zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Troisdorfe (45 730 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole kvalifikácie si dvadsaťštyriričný hráč NTC poradil s Poliakom Pawlom Ciasom a zdolal ho 6:4, 6:7(3), 6:1 za 157 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si vo finále kvalifikácie zmeria sily s Libanončanom Hadym Habibom.

22. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Balus s Daubnerovou finalistkami áčkového turnaja v Miláne

Irina Balus s Nikolou Daubnerovou postúpili do finále štvorhry na áčkovom juniorskom turnaji ITF JA v Miláne. Piata nasadená dvojica nestačila vo finále na druhý nasadený chorvátsko-belgický pár Lucija Čiričová Bagaričová, Sofia Costoulasová a podľahla mu 4:6, 5:7. Pre Daubnerovú bol turnaj dobrou prípravou na grandslamový Roland Garros.

22. 05. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Pokorný s deblovým titulom z Osijeku

Lukáš Pokorný získal titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT M25 v chorvátskom Osijeku (25 000 USD, antuka vonku). Spolu s Indom Devom Javiom zdolali vo finále druhý nasadený domáci pár Luka Mikrut, Mili Poljičak 7:6(3), 3:6, 10-8. Pre zverenca trénera Ľubomíra Kurhajca je to druhý deblový titul na okruhu ITF medzi mužmi. Vlani sa tešil v Bosne a Hercegovine po boku Krištofa Minárika.

21. 05. 2022
Aktuality Více zde