• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Mydlov deň na US Open

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Mydlov deň na US Open

 
news img

Matúš Mydla, slovenský študent na Armstrong Atlantic State University v Savannah, v štáte Georgia, sa dočkal mimoriadneho ocenenia za svoje tenisové výsledky. Prevzal si ho priamo v New Yorku na US Open.

Dvadsaťtriročný člen TK Nová Dubnica sa stal najlepším tenistom druhej divízie NCAA vo farbách Pirate Atletics. Na jar nenašiel v dvojhre premožiteľa – sezónu ukončil ako prvý hráč rebríčka s bilanciou 25 – 0!
„Preberanie ocenenia vo Flushing Meadows bolo pre mňa veľkým zážitkom. Bol som tam prvý raz, vždy som po tom túžil, aby som raz zažil atmosféru grandslamového turnaja,“ hovorí poslucháč posledného ročníka bakalárskeho štúdia ekonómie a matematiky. Okrem toho, že si v rámci Kids Day prevzal diplom z rúk Dava Haggertyho, prezidenta Americkej tenisovej asociácie (USTA), pozrel si aj niekoľko zápasov. „Dostal som vstupenky do lóže Španiela Alberta Ramosa. Bolo to pre mňa niečo mimoriadne,“ dodáva tenista, ktorý síce trénuje a hrá, ale na prvé miesto dáva vzdelanie. Súťažný tenis sa pre neho skončil, ale s pirátmi – ako volajú členov jeho klubu – bude naďalej trénovať.
„Som štvrták, teda senior. Ukončím v decembri školu, no chcem pokračovať ešte dva roky a urobiť si master´s degree niekde v Európe,“ dodáva mladík z Trenčianskej Teplej. Už v čase, keď sa rozhodoval pre tenis, bol všestranný športovec. Hral aj hokej, ale tenis mu napokon otvoril dvere na univerzitu. Najlepší univerzitný tenista USA v rámci druhej divízie si zahral v lete na futuresoch v Michalovciach a Piešťanoch. Pravda, bez nároku na odmenu. „Ako študent nemôžem brať prémie,“ poznamenáva. Či sa vráti po štúdiu na súťažné dvorce, ako to mnohí Američania robia, to ešte Matúš nevie. „Teraz sa budem venovať behu, súťažiť v cross country. Medzitým však trénovať so spolužiakmi aj tenis.“

 

 

Fotogaléria


  •  

 
 
Vložené: 05. 09. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

Dvadsať rokov od úspechu

V stredu 27. mája 2020 ubehlo presne dvadsať rokov od prenikavého úspechu slovenských tenistov na Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe. Tím pod vedením daviscupového kapitána Miloslava Mečířa v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Ján Krošlák zdvihol na tomto podujatí nad hlavu víťaznú trofej. V skupine si poradil s reprezentáciou USA a Nemecka, podľahol iba výberu Švédska. Vo finále zdolal silný výber Ruska 3:0. Denník Šport si tento významný okamih pripomenul v dnešnom vydaní celostránkovým článkom.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

NTC turnaj objektívom

Na dvorcoch Národného tenisového cetra sa v utorok rozbehol tréningový turnaj jednotlivcov, ktorý usporiadal Slovenský tenisový zväz. Počasie hráčom veľmi neprialo, a tak sa z vonkajších kurtov museli presúvať do haly. Takto prvý hrací deň turnaja zachytil objektív Dušana Barbuša.

27. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj jednotlivcov

Slovenský tenisový zväz organizuje v dňoch 26. - 29. mája štvordňový tréningový turnaj jednotlivcov. Zúčastní sa ho šestnásť mužov a šestnásť žien. Účasť potvrdili všetci hráči Národného tenisového centra na čele s fedcupovými a daviscupovými reprezentantmi, ktorí budú doplnení štyrmi hráčmi a štyrmi hráčkami mimo NTC. Hrať sa bude systémom o každé miesto, čo zaručuje všetkým hráčom jeden zápas v každý hrací deň.

25. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Najviac zarába Osaková

Japonská tenistka Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou. Za uplynulých 12 mesiacov zarobila 37,4 milióna dolárov. Ročný zárobok dvojnásobnej grandslamovej šampiónky z turnajov i zo sponzorských zmlúv je historickým ženským rekordom.
   

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Federer ani netrénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer prezradil, že už dlhšiu dobu nemal v ruke raketu. Kariéru však končiť nemieni ani počas prestávky zavinenej pandémiou koronavírusu. V rozhovore s bývalým brazílskym tenistom Gustavom Kuertenom štvrtý hráč rebríčka ATP uviedol, že neverí v skoré obnovenie sezóny. "Momentálne netrénujem, pretože na to nevidím dôvod. Som spokojný s mojou fyzickou kondíciou. Bude aj tak dlho trvať, kým sa vrátime do súťažného diania," povedal Federer.

23. 05. 2020
Aktuality Více zde
 
news img

Tréningový turnaj v NTC

Slovenský tenisový zväz usporiadal pre hráčov NTC trojdňový kontrolný tréningový turnaj družstiev, ktorý vo štvrtok vyvrcholil poslednými zápasmi. Hráči si vyskúšali zápasovú pripravenosť, zmerali sily vo vzájomnej konfrontácii a taktiež mali možnosť stráviť spoločný čas ako partia a navzájom sa povzbudiť v neľahkých chvíľach. Nešlo o body do rebríčka, nebojovali o žiadnu prémiu. Odmenou za víťazstvá bol dobrý pocit a radosť z hry.

22. 05. 2020
Aktuality Více zde