• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

OH: Polášek si vybral Kleina

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » OH: Polášek si vybral Kleina

 
news img

O istej účasti Filipa Poláška na blížiacich sa olympijských hrách v Tokiu nebolo pochýb. Bol jediným deblistom zo Slovenska, ktorý splnil kritériá na štart vo štvorhre pod piatimi kruhmi. Otázkou však zostávalo, kto sa predstaví po jeho boku. Zdá sa, že je rozhodnuté. Aktuálne deviaty hráč deblového rebríčka ATP si za svojho partnera vybral Lukáša Kleina.

Podmienkou bolo, aby vybraný tenista figuroval v trojstovke svetového rebríčka ATP vo dvojhre alebo štvorhre a splnil niekoľko ďalších kritérií. Informáciu o Poláškovej voľbe potvrdil aj Igor Moška, generálny sekretár STZ: "Áno, je to tak. Na olympiáde nás vo štvorhre budú reprezentovať Filip Polášek a Lukáš Klein."

Podmienku o postavení v rebríčku Klein spĺňa, aktuálne mu patrí 256. priečka vo dvojhre a 257. vo štvorhre. S čím by mohol byť problém je, že si zatiaľ nepripísal ani jeden štart v Davisovom pohári. Aj to je totiž  jedným z kritérií, ktoré sa od hráča vyžadujú. Minimálne dva štarty v národnom tíme počas aktuálneho olympijského cyklu. "Podľa môjho názoru táto podmienka o počte štartov platí, ak by bol pozvaný do tímu ale odmietol by štart. Lukáš bol kapitánovi k dispozícii, ale nominácia ho vždy minula. Myslím si teda, že to bude v poriadku. Uvidíme, ako sa k tomu postaví Medzinárodná tenisová federácia," vysvetlil Moška.

Generálny sekretár zväzu zároveň doplnil aj to, že Slovensko by malo mať zastúpenie aj v dvojhre: "Mám informáciu, podľa ktorej by mal mať istotu štartu vo dvojhre Norbert Gombos. Počkajme však ešte, kým to bude aj čierne na bielom."

 

Vložené: 21. 06. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová hrá o titul v Gdyni

Kristína Kučová sa prvý raz v kariére prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA Tour. V semifinále antukového podujatia v poľskej Gdyni deklasovala Nemku Tamaru Korpatschovú 6:0, 6:3. V dueli o titul nastúpi v nedeľu proti Maryne Zanevskej z Belgicka.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin a Kovalík v Kitzbüheli víťazne

Andrej Martin (na snímke) a Jozef Kovalík postúpili do finále kvalifikácie dvojhry na antukovom turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli. Martin v 1. kole v pozícii nasadenej dvojky zvíťazil nad Belgičanom Zizouom Bergsom 6:4, 6:3, Kovalík zdolal Švajčiara Leandra Reidiho 6:2, 6:4.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Jamrichová bronzová na ME

Renáta Jamrichová, zverenka Jána Matúša v NTC, získala na ME jednotlivcov do 14 rokov v Moste bronzovú medailu vo dvojhre. V semifinále prehrala s najvyššie nasadenou Ruskou Alinou Kornejevovou 4:6, 7:5, 3:6. Jamrichová je členkou bronzového tímu Slovenska z ME družstiev 2021.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko v Cary dohral v semifinále štvorhry

Lukáš Lacko po boku Inda Ramkumara Ramanathana dohral v americkom Cary v semifinále štvorhry. Lacko na challengeri 80 (dotácia 50 080 USD) vypadol v dvojhre už v prvom kole, ale vo štvorhre sa kurióznym spôsobom po dvoch postupoch bez boja dostal do semifinále, v ktorom s partnerom podľahli najvyššie nasadenému domácemu páru Christian Harrison, Dennis Novikov 5:7, 3:6.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Dievčatá SR do 12 rokov opäť vyhrali, zajtra hrajú o postup na ME

Tenisti do 12 rokov rozohrali vo štvrtok kvalifikačné skupiny ME tímov. Chlapci SR v českom Rakovníku zdolali vo štvrtok vo svojej B-skupine Turecko 2:1 a v sobotu s Poľskom prehrali 1:2. Dievčatá v talianskom Rezzate vo svojej A-skupine zdolali Taliansko i Fínsko 3:0 a v nedeľu sa stretnú s Portugalskom o postup medzi 8 najlepších tímov Európy.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

OH: trio Slovákov v nedeľu

Norbert Gombos, aktuálne 98. v rebríčku ATP, sa vo svojej olympijskej premiére v Tokiu stretne s Američanom Marcosom Gironom (64. ATP) a Lukáš Klein (246.) s Austrálčanom Jamesom Duckworthom (77.). Neľahký žreb majú Slováci vo štvorhre mužov: Filip Polášek s Lukášom Kleinom nastúpia v prvom kole proti štvrtému nasadenému páru Rusom Daniil Medvedev, Aslan Karacev. Slovensko v súťažiach žien nemá zastúpenie. Turnaj v Ariaki Tennis Parku štartuje 24. júla o 11.00 miestneho času (u nás o 7 hodín menej). Všetci traja Slováci sa predstavia v nedeľu - Klein na dvorci č. 9 v prvom zápase (4.00 u nás), na tom istom dvorci je naplánovaná v poradí ako tretí zápas aj jeho štvorhra s Poláškom. Gombos hrá tretí zápas na štvorke, čo je asi o 7.30 až 8.00 nášho času.

24. 07. 2021
Aktuality Více zde