• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Páleníková na MS v osmičke

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Páleníková na MS v osmičke

 
news img

Na majstrovstvách sveta v plážovom tenise v talianskom Terracine neďaleko Ríma dosiahla najlepšia slovenská hráčka Katarína Páleníková výborné výsledky: so svojou talianskou partnerkou Maddalenou Ciniovou bola vo štvrťfinále a rovnako v osmičke najlepších skončila v mixe po boku Rusa Sergeja Kapustova.

,,Majstrovstvá v Terracine boli prvý raz. Doteraz sa hrávali všetky v Cervii pri Ravene. Je to najväčší turnaj sezóny, už po druhý raz sa hralo aj o prémie,” uvádza Páleníková.

V prvom kole slovensko-taliansky pár dosiahol skvelý výsledok, keď vyradil 6. nasadené Rusky Dariu Churakovú a Irinu Glimakovú 6:3, 4:6, 6:2. V druhom kole zdolal taliansky pár Giulia Trippaová, Michela Zanaboniová 2:6, 6:3, 6:2 a vo štvrťfinále  prehral so 4. nasadenou dvojicou Eva D’eliová, Veronica Vissaniová 5:7, 2:6. 

,,Všetky zápasy sa hrali poobede v najväčšom teple, čo bolo dosť náročné fyzicky a občas aj ovplyvňovalo výkon. Celkovo je to ale pre mmňa najlepší šampionát, dostali sme sa medzi 8 najlepších tímov sveta. Zlato získali Maraike Biglmaierová z Nemecka a Rafaela Miilerová z Brazílie,” dodáva Katarína, ktorej ruský partner v mixe musel odstúpiť pre zranenie, a tak nemohli bojovať o postup do semifinále.

 

 

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 18. 06. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Kovalík v Bastade prehral

Jozef Kovalík prehral na turnaji ATP vo švédskom Bastade s ôsmym nasadeným Joao Sousom z Portugalska 6:7(3), 4:6. Kovalík je v priebežnom rebríčku na 179. mieste.

16. 07. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Martin v San Benedetto úspešný

Andrej Martin na challengeri 80 v talianskom San Benedetto (46 600 EUR +H, antuka vonku) Zdolal v 2. kole Nemca JeroenA Vannesteho 6:2, 6:4 a postúpil do osemfinále.

16. 07. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Kližan viedol 5:2, prehral 5:7

Martin Kližan prehral v 1. kole dvojhry na turnaji ATP v chorvátskom Umagu s Argentínčanom Facundom Bagnisom 6:4, 3:6, 5:7. Slovenský tenista viedol v rozhodujúcom sete 5:2.

16. 07. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

V Piešťanoch jednotka Klein

Na 15-tisícovom turnaji ITF mužov HSC Open v Piešťanoch postúpili do druhého kola dvojkolovej kvalifikácie z 10 Slovákov štyria, ale v utorok sa z nich nik nekvalifikoval. V hlavnom turnaji je päť domácich hráčov, najvyššie nasadený je Lukáš Klein. Dvaja držitelia voľných kariet Sebastián Pjontek a Tomáš Vanko už v utorok vypadli. Výsledky HSC Open.

16. 07. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan skrečoval v San Benedette

Alex Molčan odstúpil v prvom kole challengeru 80 v San Benedette (46 600 EUR +H, antuka vonku), keď v súboji s Belgičanom Jeroenom Vannestem skrečoval za stavu 0:6, 2:2. Najvyššie nasadený na tomto turnaji je Andrej Martin, ktorý má v prvom kole voľný žreb.

15. 07. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová je nová jednotka

Po Wimbledone došlo k zmene v pozícii slovenskej jednotky - ako sme avizovali, Dominiku Cibulkovú strieda Viktória Kužmová, hráčka NTC, zverenka Michala Mertiňáka. Vo svetovej stovke sú aktuálne tri Slovenky, u mužov iba Martin Kližan. Najvyššie postavenie zo Slovákov po semifinále štvorhry vo Wimbledone má Filip Polášek, 42. v deblovom rebríčku.

15. 07. 2019
Aktuality Více zde