• PEUGEOT
 • NADACIA SPP
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Páleníková s Kochanovou s titulmi na ITF Beach Tennis v Budapešti

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Páleníková s Kochanovou s titulmi na ITF Beach Tennis v Budapešti

 
news img

Deväť slovenských plážových tenistov sa počas uplynulého víkendu zúčastnilo na dvoch turnajoch kategórie ITF v Budapešti. Katarína Páleníková s Monikou Kochanovou získali na oboch z nich tituly. Išlo historicky o prvý titul čisto slovenskej dvojice. Páleníková ich má počas kariéry na konte niekoľko, no doteraz vždy zvíťazila so zahraničnou partnerkou.

Na prvom turnaji nastúpili Páleníková s Kochanovou vo finále proti ďalšiemu slovenskému páru Alexandra Cigáneková, Rebeka Zálešáková, na druhom zdolali estónsku dvojicu Hinnová, Rooseová. Páleníková s Kochanovou sú zároveň majsterkami Slovenska pre rok 2021.

V mužskom pavúku štartovali dva slovenské páry - Roman Sawicki s Petrom Abaffym a Michal Selecký s Alexandrom Rozinom. Na druhom turnaji sa zúčastnil aj Filip Horanský, ktorý si zahral po boku Alexandra Rozina. Sawicki s Abaffym skončili na prvom turnaji v osmičke, Horanský s Rozinom na druhom vo finále útechy. Majstrami Slovenska v roku 2021 sú Michal Selecký s Filipom Horanským.

Viac informácií o plážovom tenise na Slovensku nájdete na stránke https://beachtennis.sk/

 

Fotogaléria

 • Slovenské finále žien v Budapešti

   Slovenské finále žien v Budapešti

 • Peter Abaffy, Roman Sawicki

   Peter Abaffy, Roman Sawicki

 • Katarína Páleníková, Monika Kochanová

   Katarína Páleníková, Monika Kochanová

 • Monika Kochanová, Katarína Páleníková

   Monika Kochanová, Katarína Páleníková

 • Katarína Páleníková, Monika Kochanová

   Katarína Páleníková, Monika Kochanová

 
 
Vložené: 24. 11. 2021       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová je späť v Top 100

Kristína Kučová neuspela vo finále dvojhry na turnaji ITF W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Štvrtá nasadená hráčka prehrala v súboji o titul s mladou Ukrajinkou Dariou Snigurovou, ktorej podľahla 3:6, 0:6 za necelú hodinu. Tridsaťjedenročná Bratislavčanka však má veľký dôvod na radosť, vďaka finálovej účasti v Dubaji sa prebojovala naspäť do elitnej stovky rebríčka WTA. V onlajn renkingu jej aktuálne patrí 97. pozícia.

"Aj keď mi finále nevyšlo, s turnajom som veľmi spokojná. Podarilo sa mi zaistiť si účasť v hlavnej súťaži Australian Open a vrátim sa späť do Top 100. Je to pre mňa veľmi výnimočné," začala Kika.

27. 11. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová získala deblový titul

Viktória Kužmová (na snímke) získala titul vo štvorhre na turnaji ITF W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Po boku Kazašky Anny Danilinovej si v pozícii najvyššie nasadeného páru poradili s Ruskami Angelinou Gabujevovou, Anastasiou Zacharovovou a zvíťazili 4:6, 6:3, 10-2 za 87 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si na svoje konto pripísala už desiaty titul vo štvorhre medzi ženami.

27. 11. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Kučová do finále v Dubaji

Kristína Kučová zabojuje o titul vo dvojhre na turnaji ITF W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Štvorka singlového pavúka zdolala v semifinále Srbku Aleksandru Kruničovú 7:6(8), 6:0 za 91 minút. Vo finále vyzve mladú Ukrajinku Dariu Snigurovú, ktorá vo štvrťfinále vyradila Viktóriu Kužmovú.

Tridsaťjedenročná Kučová zatiaľ prechádza turnajom bez straty setu. Už teraz má istých 90 bodov do rebríčka WTA, v jeho onlajn vydaní sa prehupla do elitnej stovky, aktuálne jej patrí 97. priečka. V tomto roku bojuje o svoj prvý titul, vlani dokázala triumfovať na WTA 125 v Prahe, čo je doposiaľ jej najcennejší titul na ženskom okruhu.

26. 11. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová o deblový titul

Viktória Kužmová spolu s Kazaškou Annou Danilinovou postúpili do finále štvorhry na turnaji ITF W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). V semifinále si v pozícii najvyššie nasadeného páru poradili s thajsko-indonézskou dvojicou Peangtarn Plipuechová, Aldila Sutjiadiová a zdolali ju 4:6, 6:2, 10-4 za 78 minút. V súboji o titul narazia na nenasadenú ruskú dvojicu Angelina Gabujevová, Anastasia Zacharovová.

26. 11. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Možnosť odpustenia dane z nehnuteľností pre športové kluby

Vo štvrtok 25. novembra 2021 parlament schválil možnosť pre samosprávy, odpustiť športovým klubom daň z nehnuteľností. Spolupredkladateľom tohoto návrhu v parlamente bol Karol Kučera, splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre mládež a šport, ktorý ho aj bližšie vysvetlil.

25. 11. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Kužmová ďalej vo štvorhre

Viktória Kužmová nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Vo štvrťfinále nestačila na mladú Ukrajinku Dariu Snigurovú a podľahla jej 3:6, 7:6(4), 0:6 za 110 minút. Dvadsaťtriročná hráčka NTC pokračuje na turnaji ešte vo štvorhre, v pozícii najvyššie nasadeného páru spolu s Ruskou Annou Danilinovou sa bez boja posunuli do semifinále. Štvrťfinálové súperky Kristína Kučová s Renátou Voráčovou na duel nenastúpili.

25. 11. 2021
Aktuality Více zde