• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Pochvala za bojovnosť

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Pochvala za bojovnosť

 
news img

V Hrádku nad Nisou odohrali slovenskí tenisti do 12 rokov kvalifikačnú skupinu Winter Cupu (25.-27. 1. 2013). Hoci chlapci nepostúpili do finálovej skupiny v Rožnove pod Radhoštěm, zaslúžia si pochvalu za veľkú bojovnosť.

Hneď na úvod sme dostali najzdatnejšieho súpera zo všetkých – Česko. Prvý zápas dvojok medzi domácim Jiroskom a Lukášom Palovičom vyhral domáci hráč 6:3, 6:3. Súboj bol chvíľu vyrovnaný, neskôr dominoval Čech, ktorý prevýšil Paloviča v nasadení. Tlačil sa do kurtu a úspešne zakončoval lopty.
Lukáš Palovič má len 11 rokov, no zanechal v kvalitnom zápase veľmi dobrý dojem. Ukázal, že na budúci rok môže byť lídrom družstva a potiahnuť ho až do finálovej časti. V ďalšom zápase nastúpil Ivo Gondor proti najlepšiemu hráčovi v tejto kvalifikačnej skupine Forejtekovi. Hoci podal snaživý výkon, na kvalitného súpera nestačil, podľahol mu 1:6, 1:6.
Vo štvorhre proti páru Minárik, Gondor domáci Forejtek, Paulsen dominovali, boli lepší vo všetkých činnostiach, kým naši hrali nevýrazne, až zahriaknuto a prehrali 2:6, 1:6. Stretnutie sa skončilo českým víťazstvom 3:0.
Na druhý deň sme malý voľný los, chlapci si zatrénovali a v tretí deň v súboji o 5. miesto naši vyhrali nad Portugalskom presvedčivo 3:0. Palovič nedal šancu súperovi a vyhral 6:2, 6:0. Minárik podal bojovný výkon a po tuhom boji zdolal Maia 6:4, 4:6, 6:1. Vo štvorhre Palovič, Gondor jednoznačne zvíťazili nad dvojicou Sera Vieira, Adonis 6:0, 6:2. V stretnutí naši chlapci túžili po víťazstve, chceli odčiniť prehru s Čechmi.
Všetci traja si zaslúžia pochvalu za bojovnosť a vystupovanie počas zápasov. Nakoľko nás Česi vyškolili v zručnosti a v nasadení, potrebujeme zlepšiť kvalitu hry (razanciu úderov, nebáť sa urobiť bod, zlepšiť hru na sieti ako aj ďalšie činnosti). Predpokladám, že naší chlapci by boli schopní odohrať vyrovnané zápasy so všetkými účastníkmi skupiny - okrem Česka. Verím však v ich výkonnostný rast. Chcel by som sa poďakovať pánovi Gondorovi, otcovi jedného z reprezentantov, ktorý bol s nami počas celého výjazdu a všemožne nám pomáhal.
Jozef Maras st., kapitán tímu

 

 

Vložené: 31. 01. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

Kučová ďalej, Kužmová nie

Kristína Kučová (na snímke) sa suverénnym spôsobom prebojovala do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). V úvodnom kole hladko zdolala Číňanku Jia-Jing Lu 6:2, 6:2 za 64 minút. Jej ďalšou súperkou bude devätnásta nasadená Austrálčanka Astra Sharmová.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos nevyužil druhú šancu

Norbert Gombos neuspel v prvom kole dvojhry na trávnatom turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, vonku). V pozícii lucky losera nestačil na Austrálčana Alexeja Popyrina a podľahol mu 6:4, 4:6, 1:6 za 86 minút. Pre slovenskú singlovú jednotku bol turnaj generálkou pred tretím grandslamovým turnajom roka vo Wimbledone, na ktorý sa ako jediný zo slovenských singlistov dostal priamo do hlavnej súťaže vďaka rebríčkovému postaveniu.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Martin aj Molčan víťazne

Andrej Martin (na snímke) a Alex Molčan sa prebojovali do druhého kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone (15 783 300 EUR, tráva vonku). Martin zvíťazil v úvodnom kole ako nasadená trojka nad Nemcom Matsom Moraingom 6:4, 6:3 za 63 minút. V druhom kole si zmeria sily s Lotyšom Ernestsom Gulbisom.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Lacko, Horanský i Kovalík von

Lukáš Lacko, Filip Horanský aj Jozef Kovalík vypadli v úvodnom kole wimbledonskej kvalifikácie (15 783 300 EUR, tráva vonku). Nad sily Lukáša Lacka bol dvadsiatyôsmy nasadený Srb Nikola Milojevič, ktorému podľahol 4:6, 4:6 za 76 minút. Po troch vyhratých zápasoch na tráve na turnaji ATP 500 v nemeckom Halle sa s grandslamom na jeho obľúbenom povrchu lúči hneď v prvom eliminačnom zápase.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Wimbledon: Koniec Kližana?

Martin Kližan sa s kvalifikáciou na tretí grandslamový turnaj roka Wimbledon (15 783 300 EUR, tráva vonku) rozlúčil hneď v úvodnom kole. Nad jeho sily bol Čech Zdeněk Kolář, ktorému hladko podľahol 1:6, 2:6 za necelú hodinu. Tridsaťjedenročný Bratislavčan už pred pár týždňami avizoval, že práve trávnatý turnaj v Londýne by mal byť jeho posledným v kariére. Odchádzal naň bez špeciálnej prípravy, chcel si ho najmä užiť.

22. 06. 2021
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos predsa v hlavnej

Norbert Gombos si nakoniec zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP 250 v Eastbourne (609 065 EUR, tráva vonku). Vo finále kvalifikácie síce nestačil na Švéda Mikaela Ymera, no v hlavnom pavúku sa predstaví ako lucky-loser. Prvým súperom zverenca Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza bude Austrálčan Alexei Popyrin (67. ATP).

21. 06. 2021
Aktuality Více zde