• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Poďte do Nitry na plážový tenis

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Poďte do Nitry na plážový tenis

 
news img

 Po roku sa na Slovensku uskutoční medzinárodný turnaj v plážovom tenise. Podujatie pod názvom Dunlop BT Open Slovakia 2013 bude na nitrianskom kúpalisku 24 - 25. 8. 2013. 

Práve na nitrianskej pláži sa minulý rok uskutočnil aj vôbec historicky prvý medzinárodný turnaj ITF – G4, keď vtedy triumfoval u mužov najvyššie nasadený český pár Řádek-Mrňavý, u žien zvíťazili domáce slovenky Hradecká - Benčová. Táto dvojica sa nedávno vrátila z talianskej Cervii, kde štartovala na MS v plážovom tenise. „Úspechom pre slovenský plážový tenis je už vôbec to, že dievčatá mohli na tomto podujatí hrať a zbierať skúsenosti. Do budúcna je pre ne veľmi dôležité, že prešli cez prvé kolo a do rebríčka ITF nazbierali cenné body,“ hovorí Radovan Laco, prezident Beachtenisu Slovensko. „Práve Andrea s Alenou prisľúbili účasť aj na nitrianskom turnaji, takže diváci aj hráči uvidia ako sa hrá plážový tenis vo svete. Účasť prisľúbila aj jedna mužská dvojica zo svetovej stovky. Organizácie turnaja sa nebojíme – máme už po tých rokoch dostatok skúseností. Zároveň využijem priestor aj na pozvanie všetkých divákov na nitrianske kúpalisko. Vstup na kúpalisko je 2,50€ (deti 1,20€), vstup na turnaj je bezplatný,“ doplnil Radovan Laco. Hráči sa môžu prihlasovať na turnaj tu: http://www.itftennis.com/beachtennis/tournaments/2013-calendar/august.aspx, bližšie info tiež na tel.č. 0905246741, prípadne mailom na: rado@plazovytenis.sk (tam treba posielať aj prihlasovací formulár).

 

 

 

Vložené: 12. 08. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

Kajka: Bojovala som do konca

Anna Karolína Schmiedlová končí na tohtoročnom Roland Garros v osemfinále dvojhry. Vďaka tomuto výsledku zaknihovala svoj najlepší výsledok na niektorom z turnajov veľkej štvorky. Okrem dobrého výsledku sa môže tešiť z toho, že v Paríži predvádzala výborný tenis, hrala odvážne a sebavedomo. V úvodnom kole zdolala nasadenú jedenástku, v osemfinále potrápila svetovú šestku. A to všetko na jej obľúbenom podujatí vo francúzskej metropole.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová podľahla Gauffovej

Anna Karolína Schmiedlová neuspela v osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Šiestej nasadenej vlaňajšej finalistke Američanke Coco Gauffovej podľahla 5:7, 2:6 za 91 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza dosiahla na parížskej antuke napriek prehre životný úspech. Po prvý raz v kariére postúpila na niektorom z podujatí veľkej štvorky medzi elitnú šestnástku. Z francúzskej metropoly si odnáša 240 bodov do svetového rebríčka WTA, v ktorom zaznamená výrazný posun dopredu. V jeho onlajn vydaní figuruje aktuálne na 74. mieste.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Jamrichová do druhého kola

Renáta Jamrichová postúpila do druhého kola dvojhry na juniorke druhého grandslamového turnaja roka Roland Garros. Siedma nasadená hráčka zvíťazila v úvodnom zápase nad americkou kvalifikantkou Tyrou Caterinou Grantovou, ktorú zdolala 6:4, 6:4 za 84 minút. Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra odplatila Grantovej finálovú prehru spred dvoch týždňov na antukovom turnaji v Santa Croce.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Masaryk s dvomi finálovými účasťami na turnajoch ITF

Tomáš Masaryk si pripísal dve finálové účasti vo štvorhre na turnajoch ITF 1 vozíčkarov v kategórii quad. Na turnaji v Barcelone štartoval spolu s Čiľanom Franciscom Cayulefom a v súboji o titul tesne podľahli druhému nasadenému japonskému páru Daisuke Išito, Koji Sugeno 3:6, 7:6(4), 4-10. Jednoznačnejší priebeh malo finále vo Francúzsku, kde spolu s Chu-Yin Huang z Taiwanu hladko prehrali s čilskou dvojicou Cayulef, Diego Perez 2:6, 0:6. Na oboch turnajoch štartoval Masaryk aj v dvojhre a prebojoval sa do štvrťfinále.

06. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková do hlavnej v Makarskej

Rebecca Šramková si zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji WTA 125 v Makarskej (115 000 USD, antuka vonku). Druhá nasadená hráčka si vo finále kvalifikácie poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Ayline Samardžičovou, ktorú zdolala 6:2, 6:2 za 78 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily so Slovinkou Dalilou Jakupovičovou (203. WTA).

06. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Heilbronne vypadol, Kovalík pokračuje

Norbert Gombos (na snímke) sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 125 v nemeckom Heilbronne (145 000 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole nestačil na piateho nasadeného Mattea Arnaboldiho z Talianska a podľahol mu 5:7, 3:6 za 84 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza sa na budúci týždeň predstaví na domácom challengeri Bratislava Open.

06. 06. 2023
Aktuality Více zde