• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Poďte do Nitry na plážový tenis

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Poďte do Nitry na plážový tenis

 
news img

 Po roku sa na Slovensku uskutoční medzinárodný turnaj v plážovom tenise. Podujatie pod názvom Dunlop BT Open Slovakia 2013 bude na nitrianskom kúpalisku 24 - 25. 8. 2013. 

Práve na nitrianskej pláži sa minulý rok uskutočnil aj vôbec historicky prvý medzinárodný turnaj ITF – G4, keď vtedy triumfoval u mužov najvyššie nasadený český pár Řádek-Mrňavý, u žien zvíťazili domáce slovenky Hradecká - Benčová. Táto dvojica sa nedávno vrátila z talianskej Cervii, kde štartovala na MS v plážovom tenise. „Úspechom pre slovenský plážový tenis je už vôbec to, že dievčatá mohli na tomto podujatí hrať a zbierať skúsenosti. Do budúcna je pre ne veľmi dôležité, že prešli cez prvé kolo a do rebríčka ITF nazbierali cenné body,“ hovorí Radovan Laco, prezident Beachtenisu Slovensko. „Práve Andrea s Alenou prisľúbili účasť aj na nitrianskom turnaji, takže diváci aj hráči uvidia ako sa hrá plážový tenis vo svete. Účasť prisľúbila aj jedna mužská dvojica zo svetovej stovky. Organizácie turnaja sa nebojíme – máme už po tých rokoch dostatok skúseností. Zároveň využijem priestor aj na pozvanie všetkých divákov na nitrianske kúpalisko. Vstup na kúpalisko je 2,50€ (deti 1,20€), vstup na turnaj je bezplatný,“ doplnil Radovan Laco. Hráči sa môžu prihlasovať na turnaj tu: http://www.itftennis.com/beachtennis/tournaments/2013-calendar/august.aspx, bližšie info tiež na tel.č. 0905246741, prípadne mailom na: rado@plazovytenis.sk (tam treba posielať aj prihlasovací formulár).

 

 

 

Vložené: 12. 08. 2013       Kategória: Aktuality
 
news img

RG: Schmiedlová končí v 1. kole

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) neobháji vlaňajšie osemfinále na grandslamovom turnaji Roland Garros (53 478 000 eur, antuka vonku). V prvom kole prehrala s talianskou kvalifikantkou Sarou Erraniovou hladko 3:6, 2:6 za 87 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza si ani raz v zápase neudržala podanie. Posledným slovenským želiezkom v singli na parížskej antuke tak zostal Jozef Kovalík, ktorého v druhom kole čaká osemnásty nasadený Rus Karen Chačanov.

28. 05. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Kovalík premiérovo do 2. kola

Jozef Kovalík sa prebojoval do druhého kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros (53 478 000 eur, antuka vonku). V pozícii lucky losera vyradil v úvodnom kole Američana Marcosa Girona, ktorého zdolal 7:6(3), 6:4, 3:6, 7:6(5) za 202 minút. Jeho ďalším súperom bude osemnásty nasadený Rus Karen Chačanov. Tridsaťjedenročný slovenský daviscupový reprezentant postúpil na desiaty pokus prvý raz do druhého kola jedného zo štyroch grandslamových turnajov.

27. 05. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Šramková prehrala v 1. kole

Rebecca Šramková neuspela v prvom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros (53 478 000 eur, antuka vonku). V pozícii kvalifikantky nestačila na Američanku Amandu Anisimovú a podľahla jej 6:7(6), 4:6 za 82 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza nevyužila v tajbrejku setbal. Rovnako ako v roku 2022 pri premiére v hlavnej súťaži stroskotala Rebecca v Paríži na úvodnej prekážke.

26. 05. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Repre výjazd do 12 rokov v Koperi, Janošková s titulom vo dvojhre

Alexandra Janošková získala titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 1 do 12 rokov v slovinskom meste Koper. Vo finále si poradila s Rumunkou Ryanou Iancaovou, ktorú zdolala 6:3, 6:3. Zverenka trénera Adriána Partla sa spolu so Simonou Novákovou prebojovala aj do finále štvorhry, v tom však tesne podľahli rumunsko-talianskej dvojicu Iancaová, Scarpinová 7:6, 3:6, 8-10. Pre Janoškovú je to vôbec prvý singlový titul na okruhu Tennis Europe.

26. 05. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Repre výjazd do 14 rokov v Budapešti, Masaryková s dvomi titulmi

Laura Masaryková získala titul vo dvojhre aj štvorhre na medzinárodnom turnaji TEJT 2 hráčov do 14 rokov v Budapešti. V pozícii druhej nasadenej hráčky si vo finále poradila s domácou trojkou pavúka Emese Serkediovou a zdolala ju 7:6(5), 6:2. K singlovému titulu pridala po boku Viktórie Novákovej aj deblový, vo finále si hladko poradili s maďarskou dvojicou Laura Liza Fizelová, Panni Rekedtová-Nagyová 6:1, 6:4. Pre trinásťročnú zverenku trénera Juraja Dulíka je to tretí titul vo dvojhre a prvý vo štvorhre na okruhu Tennis Europe v kategórii do 14 rokov. Nováková sa v rovnakej vekovej kategórii teší vo štvorhre zo štvrtého turnajového víťazstva.

26. 05. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Zelníčková s deblovým titulom z ITF WTT W35 v Srbsku

Radka Zelníčková (na snímke vľavo) získala deblový titul na turnaji ITF WTT W35 v srbskej Kursumlijskej Banji (25 000 USD, antuka vonku). Po boku Rusky Ksenie Laskutovovej si v pozícii tretieho nasadeného páru poradili vo finále s jednotkami pavúka Michaelou Bayerlovou z Česka a Liou Karatančevovou z Bulharska a zdolali ich 5:7, 7:6(3), 11-9 za 110 minút. Pre dvadsaťročnú Zelníčkovú je to jubilejný desiaty titul vo štvorhre na okruhu ITF, piaty v tomto roku.

25. 05. 2024
Aktuality Více zde