• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Polášek o druhej kariére

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Polášek o druhej kariére

 
news img

Filip Polášek sa životného úspechu dočkal až počas "druhej kariéry". Hoci sám nerátal s návratom, po viac než päťročnej absencii na grandslamových turnajoch sa po boku Chorváta Ivana Dodiga prebojoval do semifinále štvorhry vo Wimbledone. V ňom už neuspeli, no chcú nadviazať na sľubnú spoluprácu, ktorá sa zrodila len prednedávnom.

Polášek s Dodigom hrali pred Wimbledonom jedine na turnaji ATP v Antalyi, kde to dotiahli do finále: "Ivan mi písal po Paríži, hľadal partnera na Antalyu a Wimbledon a pýtal sa, ako som na tom. Vôbec nebolo isté, či sa na základe môjho rebríčka dostanem do Wimbledonu, ale zobral som to a vyšlo to oveľa lepšie, ako sme čakali. Obaja chceme pokračovať, momentálne riešime, kde by sa dalo začať, najmä ja som mal dohody na základe môjho predchádzajúceho postavenia. Tie rešpektujem, ale určite chceme začať čím skôr," povedal Polášek.
      Svoj návrat do súťažného diania označil za súhru okolností, náhod a šťastia: "Nerátal som, že sa niekedy vrátim, ale samozrejme, som za to rád. Zlom nastal, keď ma jeden pán oslovil, či by som nechcel hrať ligu v Nemecku. Prikývol som, potom sa na to začali nabaľovať ďalšie veci, súhlasil som aj s ligou na Slovensku. Prišiel trénovať Mike Bryan, s ktorým sme hrali týždeň. Za dva, tri mesiace som zistil, na čom som. Telo ma nebolelo, takisto úroveň bola veľmi slušná, aj Mike hovoril, nech sa vrátim. Potom to už išlo relatívne rýchlo a samospádom. Povedal som si, že to skúsim na mesiac a odvtedy som sa nezastavil."
      Slovensko-chorvátsky tandem nezastavili v úvodnom kole ani domáci favoriti Jamie Murray a Neal Skupski. "Britskí fanúšikovia boli veľmi športoví, po zápase nám zatlieskali. Hrali sme na osemnástke, ktorá bola plná, samozrejme, diváci podporovali domácich, ale rovnako by sme to chceli aj my doma. Prišli aj tréneri a pogratulovali nám, v tomto to bolo maximálne férové," zdôraznil Polášek, ktorý napriek prehre s Francúzmi Nicolasom Mahutom a Edouardom Rogerom-Vasselinom vybral za svoj najväčší wimbledonský zážitok záverečné vystúpenie: "Nejde o to, že to bolo semifinále, ale kurt číslo 1 je nádherný a obrovský s kapacitou približne 12 500 divákov. Pre mňa bolo prekvapujúce, že už od začiatku tam bolo 10 000 ľudí. Toto bol príjemný zážitok, Wimbledon má veľmi veľa špecifík, hrá sa na tri víťazné sety ako nikde inde, ani na tráve sa ináč príliš nehrá. Som rád, že sme to zvládli a najmä, že som vydržal dlhé a ťažké zápasy."
      Štvorhra celkovo sa teší narastajúcej popularite: "Keď ju vo Wimbledone hral Andy Murray, vypredával akýkoľvek kurt. Myslím si, že ľudia sa veľmi dobre bavia aj na štvorhre, tiež v našom semifinále si užívali výmeny a to je dobré."
      Tridsaťtriročný Slovák sa vrátil na veľkú scénu po päťročnej pauze. Tú vyplnil trénerskou činnosťou, ku ktorej sa možno vráti, keď ukončí hráčsku kariéru definitívne: "Pre mňa to bolo príjemné obdobie, veľmi rád spomínam na tri roky, počas ktorých som trénoval deti v Piešťanoch. Myslím si, že som si s nimi vybudoval dobrý vzťah, veľa z nich mi teraz gratulovalo. Táto práca ma bavila, nemal som vnútorný stres, že musím ísť odtiaľ preč. Baví má pomáhať ľuďom, keď to chcú. Určite budem rád pomáhať, ešte uvidíme, akou formou. Je otázne, ako dlho sa budem venovať tenisu. Som zástanca toho, že k trénovaniu musí mať človek vzťah a nerobiť to len z nejakej povinnosti." (tasr)
 

 

Vložené: 13. 07. 2019       Kategória: Aktuality
 
news img

Región v Bratislave vyhrala Juríková

Na dvorcoch TŠP Bratislava v Petržalke sa uskutočnili majstrovstvá bratislavského regiónu v hale v kategórii žien. Víťazkou vo dvojhre sa stala Lenka Juríková (Tenis-Bedminton klub D. Lužná), ktorá vo finále hladko zdolala Sandru Máriu Kerdíkovú 6:0, 6:0. Tá si chuť napravila vo finále štvorhry, keď zvíťazila po boku Kristíny Lacovej. Finále mužov je na programe v utorok. FOTO: Dušan Barbuš

10. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Daubnerová s deblovým titulom

Nikola Daubnerová získala deblový titul na prestížnom medzinárodnom turnaji Eddie Herr v kategórii dievčat do 14 rokov. Spolu s Kanaďankou Kaylou Crossovou tvorili najvyššie nasadený pár a vo finále si poradili s americko-japonskou dvojicou Koikeová, Saitová 6:4, 6:1. Štrnásťročnej Nikole, hráčke NTC, sa darilo aj vo dvojhre. Tretia nasadená postúpila do štvrťfinále, kde nestačila na osmičku turnaja, domácu hráčku Karsyn Evansovú a podľahla jej 5:7, 3:6.

09. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Privara Hráčom roka do 16 rokov

Peter Benjamín Privara môže byť so sezónou 2019 naozaj spokojný. Pätnásťročný hráč, ktorý nedávno získal titul Talent roka na Slovensku, sa pýši ďalším veľkým ocenením. V kategórii do 16 rokov bol vyhlásený za Hráča roka na okruhu Tennis Europe. Počas roka vyhral 6 turnajov, z ktorých tri patrili do kategórie „jednotkových“ – v Barcelone, Varšave a Sarajeve. V nadväznosti na rekordnú zápasovú bilanciu na Tennis Europe Junior Tour v pomere 39-3 za rok 2019, Privara minulý týždeň zaznamenal aj prvý deblový titul na svetovom juniorskom okruhu ITF v nórskom Stavangeri.

07. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

NTC tím pre sezónu 2020

NTC tím bude v Bratislave tvoriť v roku 2020 celkom 22 hráčov - 10 v mužskej zložke a 12 v ženskej. O ich výkonnostný rast sa bude starať 14 tenisových trénerov a 2 kondiční. Novými členmi NTC tímu sú Krištof Minárik, János Fekete, Lukáš Pokorný, Matej Gálik, Michal Novanský, Rebecca Šramková, Eszter Méri, Bianca Behúlová, Sara Suchánková, Nikola Daubnerová a Nina Vargová. Naopak, v tíme skončili Jozef Kovalík, Tomáš Líška a Samuel Puškár. Novými trénermi v NTC Bratislava sú Tomáš Krupa, Peter Huber a Miloslav Mečíř ml. Kondičnými trénermi naďalej zostávajú Ladislav a Dávid Olaszovci.

 

04. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Privara v semifinále dvojhry a s titulom zo štvorhry

Peter Benjamín Privara sa prebojoval do semifinále dvojhry a zvíťazil  vo štvorhre na juniorskom turnaji do 18 rokov v nórskom Stavangeri. Pätnásťročný hráč, ktorý bol nedávno vyhlásený za Talent roka na Slovensku, bol na turnaji štvrtý nasadený vo dvojhre a vyradil turnajovú trinástku aj päťku. V semifinále nestačil na druhého nasadeného domáceho hráča Caspera Christensena, ktorému tesne podľahol 6:3, 3:6, 6:7(5). V debli získal po boku Turka Tokaca titul.

04. 12. 2019
Aktuality Více zde
 
news img

Darujte na Vianoce tenis...

Máte doma tenisového fanúšika a rozmýšľate, čím ho potešiť pod vianočným stromčekom? Slovenský tenisový zväz vám prináša skvelý tip na darček. Doprajte svojim blízkym či kamarátom zážitok v podobe priamej účasti na fedcupovom stretnutí Slovensko – Veľká Británia (7. – 8. február 2020), v ktorom pôjde naozaj o veľa. Víťazný tím totiž postúpi na finálový turnaj Fed Cupu do Budapešti! Zažite neopakovateľný zážitok a podporte slovenské dievčatá v ceste za vytúženým snom. Buďte pri tom! Vstupenky sú v predaji v sieťach predpredaj.skticketportal.sk a na recepcii NTC. Neváhajte a spravte radosť sebe i svojim blízkym. Najlepšie darčeky sú predsa vždy tie zážitkové...

03. 12. 2019
Aktuality Více zde