Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Polášek s titulom zo Sydney
Filip Polášek zaznamenal výborný štart do sezóny. Spolu s Austrálčanom Johnom Peersom triumfovali na turnaji ATP 250 v Sydney (521 000 USD, tvrdý povrch vonku). Tretí nasadený pár zdolal vo finále štvorhry talianske duo Simone Bolelli, Fabio Fognini 7:5, 7:5 za rovných 100 minút. Generálka na Australian Open im tak vyšla podľa predstáv.
V úvodnom sete si obe dvojice držali podanie. Polášek s Peersom sa v jedenástom geme dostali do vedenia 6:5 a v nasledujúcom sa im podaril brejk, keď využili druhý setbal. V druhom sete stratili svoje podanie v tretej i siedmej hre a prehrávali už 2:5. Duel však dokázali otočiť a vďaka trom brejkom po sebe ho napokon získali vo svoj prospech.
Polášek získal už 17. deblový titul na okruhu ATP Tour, druhý po boku Peersa. Vlani spolu triumfovali na podujatí Masters 1000 v Indian Wells.
Balus finalistkou dvojhry na ITF W50 v Belgicku
Irina Balus (na snímke vľavo) sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W50 v belgickom Knokke-Heist (40 000 USD, antuka vonku). V pozícii úspešnej kvalifikantky prešla celým pavúkom bez straty setu, až v súboji o titul bola nad jej sily rovnako kvalifikantka Jule Niemeierová z Nemecka, ktorej podľahla 1:6, 6:4, 1:6 za 101 minút. Vďaka svojmu prvému finále na takto veľkom turnaji sa dvadsaťročná hráčka posunula v rebríčku WTA o takmer 90 priečok nahor, aktuálne jej patrí 504. pozícia, čo je jej kariérnym maximom.
FOTO: Instagram/knokke_zoute_ladies_open
Sýkora finalistom dvojhry na ITF J30 v Kišiňove
Samuel Sýkora sa prebojoval do finále dvojhry na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v moldavskom Kišiňove. V pozícii najvyššie nasadeného hráča nestačil vo finále na trojku pavúka Raresa Saracina z Rumunska a podľahol mu 2:6, 5:7. Šestnásťročný Sýkora si tak na svoj druhý singlový titul na juniorskom okruhu ITF bude musieť ešte počkať.
Zathurecký o MS: Sen je medaila
Slovenské tímy chlapcov aj dievčat sa už od pondelka predstavia na majstrovstvách sveta družstiev do 14 rokov v Prostějove (3. - 8. augusta). Chlapčenský tím Martin Adamča, Max Kimak a Matteo Sanson povedie kapitán Miloslav Grolmus, dievčenský v zložení Ella Bartáková, Alexandra Janošková a Michaela Filová sa predstaví pod vedením Martina Zathureckého. Slovensko je jedinou krajinou, ktorá si na ME vybojovala miestenku v oboch kategóriách!
Šramková do hlavnej v Toronte
Rebecca Šramková postúpila do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA 1000 v Toronte (7 433 076 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Petra Lopatu zvíťazila vo finále kvalifikácie nad jedenástou nasadenou Thajčankou Manančajou Savangkaevovou a zdolala ju 6:1, 6:4 za 63 minút. V prvom kole hlavnej súťaže si zmeria sily s ďalšou kvalifikantkou Annou Blinkovovou z Ruska.
Daubnerová s deblovým titulom na ITF J30 v Dunakészi
Ivana Daubnerová (na snímke vpravo) získala titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v maďarskom Dunakészi. Po boku domácej hráčky Lotti Tekerovej zvíťazili vo finále v pozícii najvyššie nasadeného páru nad česko-maďarskými dvojkami pavúka Evou Halfařovou so Zitou Sziklaiovou a zdolali ich po otočke 2:6, 6:4, 10-3. Pre osemnásťročnú Daubnerovú je to štvrtý deblový titul na juniorskom okruhu ITF, tretí v tomto roku.
Hrunčáková v Dubline bez finále
Viktória Hrunčáková sa prebojovala do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W50 v Dubline (40 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii nasadenej trojky nestratila na ceste medzi najlepšiu štvorku ani set, v súboji o postup do finále však bola nad jej sily domáca hráčka Amelia Rajecká, ktorej podľahla 4:6, 5:7 za 67 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka sa na budúci týždeň predstaví na podujatí WTA 125 vo Varšave.







